Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Ohlédnutí za sezónou 2016 - Díl IV. - Změnilo se 39 oddílových rekordů!

 

Poslední ohlédnutí za letošní kolínskou sezónou 2016 je věnováno překonaným historickým kolínským rekordům v jednotlivých kategoriích. Po 116 letech trvání atletiky v našem městě není překonání žádného oddílového rekordu, především pak těch v mistrovských disciplínách, rozhodně jednoduché. Řadu z nich drží současní i bývalí čeští a českoslovenští reprezentanti, ba i rekordmani, a k překonání kolínských rekordů bývá často potřeba mnohem kvalitnější výkon, než k zisku medaile z mistrovství ČR nebo dokonce mistrovského titulu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Vrhači zakončili dráhovou sezónu domácím pětibojem

Až na konci října skončila pro kolínské vrhače letošní sezóna na dráze. Na státní svátek 28. října totiž uspořádali na domácím stadiónu letošní vrhačský pětiboj. Závodu, který se sestává z hodu kladivem, vrhu koulí, hod oštěpem, hodu diskem a hodu břemenem se zúčastnilo 22 závodníků a závodnic z 9 klubů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Ohlédnutí za sezónou 2016 – Díl III. – Pět týmů do 6. místa v republice!

 

Třetí ohlédnutí za již téměř uplynulou sezónou věnujeme po našich úspěšných reprezentantech a mistrovských soutěžích jednotlivců celoročnímu působení našich družstev, které nám letos přineslo spoustu radosti, i když ne úplně vše se vydařilo. Ale postup pěti kolínských týmů do finále mistrovství České republiky, přičemž žádný z nich neskončil hůř než šestý a navíc dva vybojovaly medaile, nelze brát jinak než výrazný úspěch.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Družstva

Kolínští atleti zahajují přípravu v horách

Po krátkém přechodném období začali atleti Sokola Kolín-atletika přípravu na novou sezónu. Na úvodní kondiční soustředění do českých hor se jich vypravilo letos na 120!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: soustředění podzim

Kolínští běžci úspěšně na Velkoosecké "12"

 

V sobotu 24. října proběhl ve Velkém Oseku 2. ročník běžeckého závodu Eleven velkoosecká podzimní „12“ spojený s charitativním během na podporu Centra Paraple a závodem vozíčkářů na 14 km. V běžeckých závodech na 2, 6 a 12 km, v nichž startovalo celkem 213 běžců a běžkyň, se dařilo i závodníkům Sokola Kolín-atletika.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Ohlédnutí za sezónou 2016 - Díl II. - Na šampionátech ČR 33 medailí!

 

Na letošních republikových šampionátech se závodníkům Sokola Kolín-atletika opět mimořádně dařilo, téměř stejně jako v rekordní sezóně 2015. Celkově to znamenalo zisk 12 titulů mistrů republiky, a to napříč všemi kategoriemi od starších žáků přes dorost, juniory, muže do 22 let až po dospělé, a zisk medailí se zastavil na počtu 33, druhém nejvyšším v historii oddílu. Umístění do 8. místa, tedy ve finále mistrovství, vybojovali naši atleti celkem 78.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Medailisté

Rozhovor Katky Šafránkové na webu ČAS

 

Web Českého atletického svazu uveřejnil rozhovor s olympioničkou, českou reprezentantkou a členkou našeho oddílu Katkou Šafránkovou na téma Atletická NEJ Kateřiny Šafránkové. Pro příznivce kolínské atletiky je to čtení nejen zajímavé, ale i příjemné. Článek najdete zde

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Ohlédnutí za sezónou 2016 - Díl I. - V reprezentaci byli Kolíňáci hodně vidět

 

Skončila atletická sezóna na dráze, a protože před námi je už jediný český šampionát, a to v přespolním běhu, od kterého po pravdě nemůžeme moc očekávat nějaká vysoká umístění, je čas atletický rok 2016 v kolínské atletice bilancovat.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Členové atletického centra mládeže Kolín se letos výrazně prosadili

 

Říjnovým mistrovstvím družstev žáků a žákyň skončila letošní atletická sezóna na dráze, která přinesla členům Atletického centra mládeže Kolín celou řadu špičkových úspěchů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Nejlepší z ACM

Jubilejní Drozdův běh s rekordní účastí

 

V neděli 9. října se v kolínských Borkách běžel jubilejní 90. ročník druhého nejstaršího běhu v České republice – Drozdova lesního běhu. Delší tradici než kolínský běh mají pouze slavné Běchovice a poprvé vyběhli běžci na tento závod do kolínského lesoparku už v roce 1925.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Drozďák

Pavel Peňáz vyhrál veteránský šampionát ve vrhačském pětiboji

V sobotu 1. října uspořádali kolínští organizátoři na čele s Petrem Sklenářem veteránské mistrovství České republiky ve vrhačském pětiboji. Soutěží ve vrhu koulí, hodu diskem, oštěpem, kladivem a břemenem se zúčastnilo 28 mužů a 9 žen.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Žáci i žákyně vyšperkovali sezónu bronzem!

Posledním letošním atletickým šampionátem České republiky na dráze bylo v sobotu 1. října mistrovství ČR družstev žáků a žákyň. Za nádherného doslova letního počasí proběhlo na opavském stadiónu a oba kolínské týmy, které se probojovaly mezi deset nejlepších celků republiky, se chtěly po 6. místě dorostenců, 5. příčce žen a „bramborové“ medaili juniorek pokusit vybojovat při poslední letošní šanci pro kolínskou atletiku cenný kov.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: MČR_družstva_žci

Finále krajského přeboru přípravek

V sobotu 24.9.2016 se uskutečnilo finále krajského přeboru družstev přípravek ve Staré Boleslavi a kolínští nejmenší atleti vyrazili do bojů o medaile se dvěma družstvy. Měli před sebou nejednoduchý úkol a to navázat na své loňské předchůdce, kteří finále přípravek vyhráli a odvezli si zlaté medaile.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladší žákyně přebornicemi kraje!

Mladší žactvo je v atletických soutěžích družstev jedinou kategorií, jejíž nejvyšší soutěží není mistrovství České republiky, ale přebory jednotlivých krajů. Finále přeboru Středočeského kraje se letos uskutečnilo tuto neděli na Kladně a mladým kolínským atletům se v něm dařilo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: KP_ml_zci_finale

Juniorky ve finále šampionátu čtvrté!

Letošní mistrovství České republiky družstev juniorů a juniorek hostil za nádherného atletického počasí stadión v Českých Budějovicích. Kolínské juniorky do závodu postoupily z třetí příčky na mistrovství Čech a do boje osmi nejlepších týmů z Čech, Moravy  a Slezska nastupovaly v téměř kompletní sestavě.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Žáci výborně reprezentovali Českou republiku

Rekordní počet šesti mladých atletů Sokola Kolín-atletika si vybojoval na nedávném mistrovství České republiky čest obléci reprezentační dres na mezistátním utkání žáků do 15 let Slovensko – Maďarsko – Chorvatsko – Slovinsko – Česká republika, které se konalo v sobotu 24. září v Trnavě.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Dorostenci na mistrovství ČR šestí

 

Finále atletického mistrovství republiky dorosteneckých družstev hostila v sobotu 24. září Ostrava. Mezi osmičku nejlepších dívčích a chlapeckých týmů ČR se probojovali z mistrovství Čech také kolínští dorostenci.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: MČR_dci

Kolínští žáci na šampionátu zazářili

Poslední letošní atletický republikový šampionát na dráze hostil Jablonec nad Nisou a o tituly mistrů České republiky zde bojovali po celý víkend žáci a žákyně. Vrcholný žákovský podnik ale výrazně poznamenala nepřízeň počasí a značnou část programu provázel místy i silný déšť, v neděli doprovázený i citelným chladem. Kolínským závodníkům se však navzdory počasí až neskutečně dařilo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: MČR_žci

Žáci zlatí, žákyně stříbrné a juniorky bronzové na mistrovství Čech

 

Letošní mistrovství Čech družstev žáků a žákyň se uskutečnilo za krásného letního počasí v Třebíči. Do klání o postup do mistrovství České republiky, které se uskuteční 1. října v Opavě, postoupila z krajského přeboru obě kolínská družstva. Podle očekávání si skvěle vedli především žáci, kteří naprosto suverénně zvítězili.

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Žáci se blýskli na EKAGu

 

Výborných výsledků dosáhla početná šedesátičlenná výprava kolínských žáků na největším žákovském atletickém závodě v Evropě – Europien Kids Atletics Games. Třídenní klání 1738 mladých atletů z více než 100 klubů ze 13 států Evropy proběhlo ve dnech 5.-7. září v Brně. Na rozdíl od klasických českých atletických soutěží, kde jednu kategorii tvoří vždy dva sousední ročníky narození, v Brně se soutěžilo po jednotlivých ročnících. I tak počty startujících v disciplínách dosahovaly několika desítek závodníků.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky