Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Změna termínu závodů přípravek

Závody přípravek, které se měly konat 22.1.2017 v neděli jsou přesunuty na sobotu 4.2.2017. Místo závodů zůstavá ve Veletově.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Jiranová a Vocásková akademickými mistryněmi ČR!

 

V pondělí 9. ledna se v hale na pražském Strahově utkali vysokoškoláci o tituly akademických halových mistrů pro rok 2017. Kolínská atletika měla v týmech jednotlivých vysokých škol čtyřnásobné zastoupení a Kolíňáci byli v prvním závodě sezóny pořádně vidět, když vybojovali dva tituly akademických mistryň a po jedné stříbrné a bronzové medaili!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladí atleti zahájili sezónu v Chemnitzu

 

První závod letošního roku absolvovali kolínští mladí atleti z tréninkové skupiny Antonína Morávka na mládežnickém halovém mítinku v německém Chemnitzu. Vstup do juniorské kategorie se podařil především nejlepšímu současnému kolínskému sprinteru Štěpánu Hamplovi.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Jiří Křeček premiérově vítězem Silvestrovského běhu

 

Ačkoli 57. ročníku tradičního Silvestrovského běhu tentokrát úplně nepřálo počasí, když závod proběhl za zamračeného počasí za teploty -2˚C, málem opět padl účastnický rekord. Na startovní čáře se totiž, kvůli ne zcela bezpečné době pod dohledem ozbrojených policistů, tísnilo 301 běžců a běžkyň, což je pouze o 5 méně, než při loňském rekordním ročníku.

Fotogalerie na www.svoboda.info.cz

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Přijďte se na silvestra proběhnout!

 

Už po sedmapadesáté připravili kolínští atleti na sobotu 31. prosince populární Silvestrovský běh. Start závodu na atletickém stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách je tradičně v 10.30 hodin a netradičně se po loňské vysoké účasti více než 300 běžců bude na stadión i dobíhat.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Krásné Vánoce a úspěšný rok 2017!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Tyčkař Jakub Vítek se na konci sezóny zaskvěl

 

Halová atletická sezóna se především v kategoriích mládeže už rozeběhla naplno a kolínští mladí atleti startovali v uplynulém týdnu hned na čtyřech závodech. Skvělý výkon podal především tyčkař Jakub Vítek, který si na veřejném závodě na pražském Strahově nejen podstatně vylepšil skokem přes 435 cm osobní rekord, ale posunul také o 14 cm kolínský historický rekord!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínští mladší žáci výborně reprezentovali Středočeský kraj

 

V sobotu 10. prosince proběhla ve třech atletických halách mezikrajová utkání mladšího žactva. V Ostravě se utkaly krajské výběry z Moravy a Slezska, v pražské Stromovce se sešly výběry Prahy, Plzeňského, Karlovarského, Jihočeského kraje a kraje Vysočina, v Jablonci nad Nisou pak bojovali žáci a žákyně z krajů Ústeckého, Libereckého, Pardubického, Královéhradeckého a Středočeského.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Pavel Peňáz je veteránským mistrem světa!

Tak trochu v utajení a stranou pozornosti proběhlo v listopadu atletické veteránské mistrovství světa. Jeho pořadatelem byla Austrálie a o medaile ve veteránských kategoriích, odstupňovaných vždy po pěti letech, se bojovalo na jihozápadě tohoto kontinentu v Perthu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínskými atlety roku Šafránková, Hampl a Holub

 

Celkem 17 kolínských trenérů a činovníků zvolilo nejlepší desítku atletů T.J. Sokol Kolín-atletika v kategoriích dospělých, juniorů a dorostu a žactva. Ani v jedné ze tří kategorií nedošlo k překvapení a žádný velký boj o vítězství se nekonal. Mezi dospělými jasně dominovala olympionička Kateřina Šafránková, která vyhrála u všech tipujících.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Natálie Olivová předvedla český výkon roku!

 

Početná výprava kolínských žáků a žákyň se v sobotu 3. prosince zúčastnila tradičního mezinárodního halového Pomerančového mítinku v Jablonci nad Nisou. V konkurenci několika stovek atletů ze 46 klubů z Polska, Německa a České republiky si skvěle vedla především mladší žákyně Natálie Olivová.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kdo budou nejlepší atleti Kolína za rok 2016? - pokračování VI

V dnešním pokračování představování nejlepších kolínských atletů roku 2016 se věnujeme druhé abecední polovině závodníků z kategorie dospělých a mužů a žen do 22 let. V příštím, posledním pokračování našeho miniseriálu vám na konci týdne již odtajníme konečné výsledky letošní ankety.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kdo budou nejlepší atleti Kolína za rok 2016? - pokračování V

V uplynulých dnech jsme vám představili nejlepší kolínské atlety v kategoriích dětí a mládeže a dnes se dostáváme ke kategorii nejprestižnější - kategorii mužů a žen. Ačkoli je jasné, že prosadit se mezi dospělými v konkurenci špičkových závodníků - českých reprezentantů a členů vrcholových středisek je nesmírně obtížné a vyžaduje to mnohaletou tréninkovou dřinu, na rozdíl od let minulých se to daří celé řadě kolínských atletů. V letošním roce se pět kolínských atletů radovalo z medailového zisku na republikovém šampionátu mužů a žen či mužů a žen do 22 let!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Silvestrovský běh letos s registrací předem!

Ačkoli do konce roku 2016 chybějí ještě čtyři desítky dnů, kolínští organizátoři na čele s Václavem Milerem se už po loňském účastnickém boomu chystají na letošní již 57. ročník Silvestrovského běhu dlouhého 3000 m. Aby případný nápor běžců, kterých se loni postavily na start více než tři stovky (!) hladce zvládli, rozhodli se letos pro novinku - přihlášku běžců předem.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na krosovém šampionátu se kolínským běžcům nedařilo

foto Eduard Erben

Posledním letošním mistrovstvím České republiky byl krosový šampionát, který se uskutečnil v sobotu 19. listopadu v Praze. I přesto, že se díky blízkosti místa konání závodu, na který jeho účastníci jako na jediné mistrovství republiky neprocházejí výběrem, zúčastnilo hned 21 kolínských běžců a běžkyň, znovu se potvrdilo, že v terénu se závodníkům z polabských rovin tradičně nedaří.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Čtyřboj přípravek v Českém Brodě

Na státní svátek ve čtvrtek 17. listopadu se sjeli zástupci atletických přípravek z našeho kraje k poměření svých sil v prvních halových závodech nové sezóny do tunelu v Českém Brodě. Před sebou měli čtyřboj v disciplínách 60m, skok do dálky, hod medicinbalem a překážkový běh. A i přes to, že kolínští malí atleti se sešli pouze v počtu dvanácti zástupců a navíc jenom ročníky 2006 a 2007, dali o sobě vědět a vybojovali krásná čtyři umístění na stupních vítězů, z toho hned dvě zlaté medaile.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kdo budou nejlepší atleti Kolína za rok 2016? - pokračování IV

V dnešním pokračování nás čeká dokončení kategorie, v níž o umístění v první desítce bojují junioři a dorost. Představíme si další sedmičku závodníků a mezi nimi tři letošní mistry České republiky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kdo budou nejlepší atleti Kolína za rok 2016? - pokračování III

V minulém pokračování jsme vám představili poslední pětici žáků a žákyň, která má díky svým letošním úspěchům reálnou šanci objevit se v nejlepší desítce kolínských atletů za rok 2016 v této kategorii. V dnešních charakteristikách se přesuneme ke starším atletům, konkrétně do společné kategorie juniorů a dorostu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kdo budou nejlepší atleti Kolína za rok 2016? - pokračování II

V dnešním díle představování nejlepších kolínských atletů letošního roku naleznete charakteristiky poslední pětice žáků a žákyň z šestnácky, která má největší šanci na umístění v top 10.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zimní příprava se rozběhla

Od počátku listopadu se naplno rozběhla letošní atletická zimní příprava. Zatímco dospělí, junioři, dorost a žactvo budou po celou zimu střídat venkovní tréninkové prostory s tělocvičnami, halami a atletickými tunely, naši nejmenší v atletických přípravkách se až do dubna přestěhovali do tepla.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Zimní příprava