Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Šafránková zlatá v rekordu, Buranská stříbrná!

19. 6. 2016

 

Celkem 11 kolínských atletů si svou letošní výkonností vybojovalo nominaci na vrchol tuzemské atletické sezóny – mistrovství České republiky, které o uplynulém víkendu hostil jihočeský Tábor. A to je počet, který by ještě nedávno byl pro atlety z města na Labi utopií. Navíc závodníci v modrobílých dresech o sobě dali pořádně vědět. Až na jedinou výjimku se všichni probojovali do finálové osmičky a výborné výkony korunovali jednou zlatou, jednou stříbrnou medailí a splněným limitem pro start na mistrovství světa juniorů!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Šafránková výborná v IAAF Hammer Throw Challenge

19. 6. 2016

V předvečer mistrovství ČR v atletice startovala současná nejlepší kolínská atletka Kateřina Šafránková na mítinku IAAF Hammer World Challenge v polském Štětíně. Tato soutěž je pro kladiváře a kladivářky obdobou Diamantové ligy. Skládá se z 12 mítinků, které se konají na všech kontinentech, a olympijských her v Riu. Každé kladivářce se započítávají maximálně tři nejlepší výkony.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Žáci suverénní, žákyně bojují o postup

17. 6. 2016

Třetí kolo atletického přeboru Středočeského kraje družstev starších žáků a žákyň hostil v pátek 17. června berounský stadión. Zatímco kolínští žáci již potřetí suverénně zvítězili s náskokem téměř 80 bodů, v soutěži děvčat pokračovalo drama. Po dvou kolech měla totiž trojice Kladno, Kolín a Stará Boleslav stejně hlavních bodů, a tak třetí kolo mělo napovědět, které dva týmy mají blíž k postupu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

3. kolo závodů přípravek

13. 6. 2016

Nymburk byl tentokrát svědkem snažení nejmenších atletů, kam se sjeli v neděli 12.6. a za velmi příjemného polojasného počasí sváděli tuhé boje o medaile. A boje to byly doslova, jelikož kolo v Nymburce se konalo jako otevřené i pro oddíly mimo naši skupinu, což s sebou samozřejmě přineslo i vetší konkurenci.

Výsledky naleznete zde.

Fotogalerii závodů naleznete zde.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Skvělou atletiku v Kolíně ozdobila Kateřina Šafránková rekordem

12. 6. 2016

 

Po dvou letech hostil atletický stadión Mirka Tučka v Borkách skvělou atletiku. Při druhém kole Česká spořitelna extraligy se na něm představilo pět majitelů limitu pro účast na olympijských hrách v Riu a dokonce třináct limitářů pro mistrovství Evropy v Amsterdamu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Štěpán Hampl ovládl "mezistátko"

12. 6. 2016

Mladý kolínský sprinter Štěpán Hampl dosáhl o uplynulém víkendu na další výrazný úspěch. Svěřenec trenéra Antonína Morávka se stal nejrychlejším běžcem na 100 metrů v Brně na mezistátním utkání Česká republika – Maďarsko – Slovensko – Slovinsko. Cílem prolétl s minimální podporou větru +0,2 m/s ve vynikajícím čase 10,65 s náskokem 16 setin před Maďarem Illovskym a Slovincem Skokem. Tento čas znamená Štěpánův nový osobní a také kolínský rekord.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mužské "áčko" bojuje o záchranu

12. 6. 2016

Ani třetí kolo prvoligové soutěže, které se konalo v Liberci, kolínským atletům radost nepřineslo. Téměř nikomu z týmu se nedařilo a při absenci sprintera Štěpána Hampla a běžce Karla Kulíška, kteří reprezentovali naši republiku na mezistátním dorosteneckém utkání, dalších opor Pavla Krejči a  Pavla Peňáze st. i mladých výškařů, kteří startovali na mezinárodních závodech v Polsku, výkony družstva stačily pouze na 7. místo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Rezerva mužů sestupuje

12. 6. 2016

Již předposlední kolo II. ligy, které proběhlo v Čáslavi, rozhodlo o tom, že B tým mužů Sokola Kolín-atletika v letošním roce ligovou příslušnost neudrží.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Ptejte se Kateřiny Šafránkové

10. 6. 2016

Kateřina Šafránková přijala od Českého atletického svazu pozvání k rozhovoru. Své dotazy můžete posílat i vy. Více zde.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladí atleti výborně reprezentovali Středočeský kraj

5. 6. 2016

V neděli 5. června proběhlo na pražské Děkance mezikrajové atletické utkání staršího žactva. Vzhledem k tomu, že v každé disciplíně startovali za každý ze 14 krajů dva nejlepší závodníci, byla úroveň závodu naprosto srovnatelná s mistrovstvím České republiky. V dresu Středočeského kraje se představilo sedm mladých kolínských atletů a ti výrazně pomohli k velkému úspěchu Středočechů. Děvčata totiž suverénně zvítězila a v součtu s bronzovou příčkou chlapců se Středočeský kraj stal vítězem celého klání.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kateřina Šafránková znovu světově

5. 6. 2016

Dalším výrazným úspěchem skončil víkendový start kolínské kladivářky Kateřiny Šafránkové na největším a výborně obsazeném slovenském mítinku Pravda-Televízia-Slovnaft v Šamoríně.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zuzana Pražáková splnila B limit pro MS juniorů!

3. 6. 2016

Velkým překvapením skončil první letošní start čerstvé maturantky Zuzany Pražákové v její hlavní disciplíně - skoku o tyči. Juniorská svěřenkyně svého otce Vladimíra a Boleslava Patery se poprvé představila spolu s dalšími kolínskými závodníky při tradičním pražském mítinku Praga Academica.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

2. kolo extraligy se blíží

1. 6. 2016

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

2. kolo závodů přípravek v Českém Brodě

31. 5. 2016

V neděli 29.5. zavítali opět naši nejmenší atleti k poměřování svých sportovních výkonů na atletický stadion, tentokrát do Českého Brodu. Opět se bylo na co dívat a kolínským se dařilo prosazovat v konkurenci závodníků z jiných oddílů.

 

Fotogalerie ►►►, fotogalerie na stránkách Českého Brodu ►►►

Výsledky ►►►

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mužská rezerva po boji znovu neuspěla

29. 5. 2016

Ke 2. kolu druholigové soutěže zajížděla rezerva kolínských atletů tentokrát až do Třebíče, kde se chtěla pokusit odčinit poslední místo z prvního dějství, a tím i odvrátit hrozbu sestupu. Přestože tentokrát kolínští závodníci odjeli v mnohem silnější sestavě a nasbírali o 40 bodů více, i v druhém závodě jim zůstal černý Petr.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínská atletika má sprintera evropské extratřídy!

28. 5. 2016

V sobotu 28. května hostil kolínský stadión Mirka Tučka v Borkách 2. kolo prvoligové soutěže atletických družstev mužů a žen, ve které bojuje také A tým kolínských mužů. Za ideálního sprinterského počasí při teplotě 28˚ C a mírném větru do zad se ve skvělém světle představil především domácí sprinter Štěpán Hampl. Ale nejen on měl zásluhu na skvělé úrovni závodu, na kterém padly hned čtyři limity na mistrovství světa a Evropy v mládežnických kategoriích a zásluhou domácí Kateřiny Šafránkové, startující mimo bodování, i výkon světové úrovně v kategorii žen.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Jiří Kunt v Turnově rekordně

25. 5. 2016

Na tradičním 17. ročníku Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově se z kolínských atletů nejvíce dařilo překážkáři Jiřímu Kuntovi a osmistovkařce Martině Procházkové Uvizlové.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

O letních prázdninách budeme pořádat příměstské tábory!

23. 5. 2016

 

Všeobecné informace ke stažení zde.                                                                                                                         Přihláška ke stažení zde.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Atletický šampionát vícebojařů

22. 5. 2016

Letošní mistrovství České republiky ve vícebojích všech věkových kategorií proběhlo na stadiónu pražské Slavii v Edenu. Kolínští atleti svou čtyřnásobnou účast tentokrát v žádný medailový úspěch neproměnili. Nejlépe si vedl starší žák Jakub Vítek, který v devítiboji starších žáků skončil na 9. místě a nasbíral 4662 bodů, když svůj nejlepší výkon podle očekávání předvedl ve skoku o tyči, kde překonal výborných 380 cm.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Štěpán Hampl má další limit na „Evropu“!

22. 5. 2016

Nezvykle pozdě, až 21. května, se letos utkala v 1. kole přeboru Středočeského kraje družstva atletických juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Po několika letech má Sokol Kolín-atletika v soutěži všechny čtyři týmy a úvodní dějství mělo ukázat, který z nich má šanci na postup do podzimního mistrovství Čech, kam postupuje pouze vítěz soutěže juniorů a dorostenek a první dva týmy mezi juniorkami a dorostenci.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky