Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Sedm medailí z Vánoční haly žactva!

15. 12. 2018

Jednou z posledních závodních příležitostí atletů žákovské kategorie v tomto roce byla účast na tradiční Vánoční hale žactva na pražském Strahově. Tohoto velmi kvalitního klání se zúčastnila i skupina závodníků Sokola Kolín atletika a nevedla si vůbec špatně.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínští sprinteři vybojovali s poděbradským gymnáziem bronz!

11. 12. 2018

V úterý 11. prosince proběhlo v ostravské hale letošní finále Středoškolského atletického poháru. Na něm startovali i čtyři kolínští atleti z tréninkové skupiny Antonína Morávka, kteří jsou žáky poděbradského Gymnázia Jiřího z Poděbrad, jehož tým patřil k favoritům finálového klání, kterého se účastnilo 16 nejlepších středoškolských týmů, jež postoupily z jednotlivých krajských finále.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínští mladší žáci pomohli krajskému výběru k 2. místu

9. 12. 2018

O uplynulém víkendu proběhla ve třech skupinách halová mezikrajská utkání mladšího žactva. Středočeský tým se utkal v jablonecké hale s družstvy Libereckého, Ústeckého, Pardubického a Hradeckého kraje. Kolínští závodníci Anna Pátková a Jiří Synek pomohli svými výkony k druhému místu Středočechů, když zvítězili domácí chlapci a dívky z Libereckého kraje.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladí kolínští atleti vyhráli Středočeský halový pohár

8. 12. 2018

 

Posledním týmovým závodem letošní atletické sezóny byl tradiční Středočeský halový pohár mládeže, který proběhl v sobotu 8. prosince na pražském Strahově. Letos proběhl v inovovaném formátu, kdy poprvé závodila smíšená družstva 10 chlapců a 10 dívek od posledního ročníku mladších žáků až po juniory. Kolínští mladí závodníci potvrdili svou letošní převahu v kraji a v konkurenci 16 týmů zvítězili.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zemřel Jaromír Vyskočil

4. 12. 2018

 

Další smutná zpráva zasáhla náš oddíl, když v úterý 4. prosince podlehl těžké zákeřné chorobě náš dlouholetý člen skupiny běžců mimo dráhu a jako ještě nedávno majitel MONTANA sportu velký mecenáš kolínské atletiky Jaromír Vyskočil. Běžci mimo dráhu uctí jeho památku na sobotním tradičním Kufříčku, na který už Jaromír svým kamarádům dárky nepřipraví. Bude nám hodně chybět. Poslední rozloučení s Jaromírem Vyskočilem proběhne v kolínské obřadní síni v úterý 11.12. v 11:45 hodin.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Roman Pazdera senzačně bronzový!

24. 11. 2018

 

Vynikajícího úspěchu dosáhl na letošním posledním mistrovství České republiky - šampionátu v přespolním běhu mužů, žen, juniorů a juniorek v Kostelci - Alfrédově kolínský svěřenec trenérky Jany Šedinové Roman Pazdera. Teprve sedmnáctiletý dorostenec se v nejtěžším běžeckém závodě, v němž se utkávají běžci všech specializací od mílařů a vytrvalců až po běžce do vrchu, nečekaně dokázal v konkurenci všech nejlepších českých až o dva roky starších juniorů prosadit až na stupně vítězů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zemřel Jaroslav Tuček

31. 10. 2018

 

Ve čtvrtek 25. října zemřel ve věku nedožitých 95 let vynikající dlouholetý rozhodčí našeho oddílu Jaroslav Tuček, který byl spjat s kolínskou atletikou dlouhá desetiletí. Kdo jste ho znali, uctěte prosím jeho památku tichou vzpomínkou.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na nejvyšší stupínek v Drozdově lesním běhu se vrátil Jiří Miler

14. 10. 2018

 

Kolínská atletika se chlubí třetím nejstarším běžeckým závodem na světě, když v neděli 14. října ze stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách vybíhal už 92. ročník Drozdova lesního běhu. Delší tradici než kolínský běh mají pouze slavné Běchovice a Silvestrovský běh v brazilském Sao Paulu!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Skvělá bronzová tečka žáků a žákyň za povedenou sezónou!

7. 10. 2018

 

Za krásného atletického počasí se na stadiónu v Hranicích na Moravě uskutečnil letošní poslední atletický dráhový šampionát České republiky a vybojovalo ho deset nejlepších českých a moravských družstev v kategorii starších žáků a žákyň. Skvělé představení předvedly oba kolínské týmy, které v konkurenci družstev z mnohem větších měst získaly shodně bronzové medaile!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Dva členové oddílu kandidují v kolínských komunálních volbách

2. 10. 2018

 

Už tento týden v pátek a sobotu si budou kolínští občané vybírat nové vedení města. Mezi kandidáty usilující o zvolení do městského zastupitelstva patří i dva členové našeho oddílu atletiky - jeho předseda Jiří Tuček a loňská osmá nejlepší kladivářka světa Kateřina Šafránková a není překvapivé, že hlavní oblastí, v níž se chtějí angažovat, je podpora sportu v našem městě. Oba kandidují na kandidátce sdružení nezávislých kandidátů Kolíňáci, které si do voleb vylosovalo číslo 10.

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

V neděli proběhlo Atletické odpoledne s Katkou

1. 10. 2018

Foto: Jaromír Novotný

V neděli 30. září za krásného slunečného počasí uspořádalo sdružení Kolíňáci ve spolupráci s naším oddílem Atletické odpoledne s Katkou. Během něj si mohly jak děti, tak jejich tatínkové, maminky, dědečkové či babičky vyzkoušet pod vedením jak Katky Šafránkové a Jiřího Tučka, tak dalších kolínských trenérů a atletů většinu atletických disciplín - vrh koulí, hod diskem, kladivem i oštěpem, skok do dálky i do výšky, start z bloků, překážkový běh či štafetovou předávku. Odpoledne to bylo vydařené a vy si z něj můžete prohlédnout obrazovou fotogalerii Jaromíra Novotného.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Odpoledne s Kolíňáky

Eliška Kliková doběhla na Běchovicích devátá

30. 9. 2018

Foto: Jiří Kottas

Na letošním mistrovství České republiky v silničním běhu na 10 km, které již tradičně proběhlo při slavných Běchovicích, startovalo celkem pět kolínských běžkyň. Nejlépe se dařilo v kategorii juniorek věkem teprve dorostence Elišce Klikové, která po pátečním osobním rekordu na 3000 metrů ve finále mistrovství České republiky družstev dorostenek doběhla do cíle na pražské Ohradě devátá v čase 45:07 min.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Natálie Olivová stříbrná na mezistátním utkání!

29. 9. 2018

Foto: Jiří Kottas

Skvěle reprezentovala Českou republiku na mezistátním utkání žáků a žákyň Maďarsko - Slovinsko - Chorvatsko - Slovensko - Česká republika v maďarském Györu svěřenkyně Martina Radikovského Natálie Olivová. V konkurenci deseti nejlepších výškařek z pěti zúčastněných zemí podlehla o pouhé tři centimetry jen Maďarce Luce Keszthelyiové, a výrazně tak přispěla k celkovému vítězství českého výběru!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Junioři vybojovali historické stříbro!

29. 9. 2018

 

Finále šampionátu juniorských týmů proběhlo za ideálního atletického počasí na svátek svatého Václava v pražském Edenu. Již papírové předpoklady napovídaly, že půjde o dramatickou bitvu mezi obhájci titulu z domácí Slavie, plzeňskými juniory a obrovskou šanci cítili i závodníci Sokola Kolín-atletika.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: MČR_jři_Eduard_Erben

Dorostenky jsou šesté v republice!

28. 9. 2018

 

Finále mistrovství České republiky dorosteneckých týmů hostil za krásného počasí opavský stadion. Kolínské dorostenky, které postoupily z pátého místa ze šampionátu Čech, závodily na výbornou a obsadily šestou příčku, když ještě čtyři disciplíny před koncem byly čtvrté.

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: MČR_dky_Jiří_Kottas

Přípravka bronzová ve finále krajského přeboru

24. 9. 2018

 

Letošní finále přípravek se po několika letech přesunulo ze Staré Boleslavi na stadion TJ Lokomotivy Beroun. Přesun to byl pro kolínský desetičlenný tým příznivý. Skvělou atmosféru a výborné výkony kazilo snad jen sychravé podzimní počasí. To však kolínský tým neodradilo v boji o každé místo ve výsledkové listině mezi 17 týmy a 170 závodníky z celého Středočeského kraje. Systém bodování počítal vždy osm nejlepších závodníků z každého družstva v dané disciplíně součtem výkonů jednotlivých závodníků.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Natálie Olivová vybojovala na žákovském šampionátu stříbro a bronz!

23. 9. 2018

Foto: Eduard Erben

Poslední letošní atletický šampionát na dráze, na němž se sešli žáci a žákyně, hostil Jablonec nad Nisou. Po prudkém ochlazení klesly teploty téměř o 20 stupňů, a tak celé mistrovství probíhalo ve velkém chladu. Kolínským atletům, z nichž nikdo neodjížděl v roli medailového favorita, se ale od počátku dařilo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: MČR_žci_J.Kottas

Kolínští organizátoři mají za sebou školský "gigant"!

21. 9. 2018

 

O velmi náročnou inovaci se postarali ve čtvrtek 19. září kolínští organizátoři atletických závodů, když během jediného dopoledne zorganizovali souběžně tři atletické závody - Atletický trojboj žáků 4. a 5. tříd ZŠ, Atletický čtyřboj kategorie IV. ZŠ a Středoškolský atletický pohár. Přes počáteční problémy způsobené pozdním příchodem některých škol nakonec po téměř 1150 startech 400 závodníků našly po čtyřech a půl hodinách soutěží všechny disciplíny své vítěze.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínští mladší žáci i žákyně vybojovali ve finále KP bronz

18. 9. 2018

 

V neděli 16. září hostil kutnohorský atletický stadión letošní finálový závod přeboru Středočeského kraje družstev mladších žáků a žákyň. Protože v této kategorii ještě neexistují soutěže družstev na úrovni republikového šampionátu, byl tento závod pro deset týmů dívek a chlapců, které postoupily po bojích ve skupinách, vrcholem sezóny.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Ženy v poloviční sestavě skončily v extraligové baráži páté

16. 9. 2018

 

Po vítězství v I. lize čekala kolínské atletky v neděli 16. září v Ústí nad Labem baráž o extraligu. V ní startovaly týmy, které skončily na 7. a 8. místě v letošní extralize, a družstva z prvních dvou míst dvou českých a jedné moravské skupiny 1. ligy. Vzhledem k nešťastné kolizi se sobotním mistrovstvím Čech mládežnických kategorií ale kolínská sestava čítala pouze 12 místo povolených 24 závodnic.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: baráž_18