Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Zahájili i oštěpaři a diskaři

Druhým kolínským závodem letošní letní sezóny byl ve středu 13. května mítink v hodu oštěpem a hodu diskem, kterého se zúčastnilo 36 vrhačů a vrhaček z devíti klubů. A především oštěpaři předvedli na úplném začátku sezóny výborné výkony a o některé z nich se zasloužili i domácí závodníci. Padl i kolínský historický rekord v kategorii dorostenců.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Příměstské tábory

Vzhledem k příznivým okolnostem aktuálního vývoje situace ohledně COVID-19 a v souvislosti s předpokládaným uvolňováním pravidel předpokládáme, že letošní příměstské tábory proběhnou ve standardním režimu. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zahájili jsme sezónu!

Prvním závodem letošní sezóny, jejíž start je výrazně opožděn a pozměněn, byl na našem stadiónu v úterý 12. května sprinterský trojboj, kterého se den po povolení sportovních akcí do 100 osob zúčastnilo 62 sprinterů, a i přes chladné počasí byly hned při první závodní příležitosti k vidění kvalitní výkony.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zemřel Peter Nemšovský

V pondělí 11. května zemřel ve věku 77 let bývalý vynikající československý trojskokan a dlouholetý trenér Peter Nemšovský, který v posledních dvou letech trénoval také v našem oddíle. Jeho současným svěřencem u nás byl Dominik Holub a trénoval také dvojici Michal Sebera a Lukáš Kozárek, které přivedl do našeho klubu a kteří jsou oporami našeho prvoligového týmu mužů. Budeme na něj vzpomínat.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

I v "nezávodním" období získala kolínská atletika mistrovský bronz!

Ačkoli koronavirová epidemie přerušila veškeré sportovní dění nejen v naší republice, na konto kolínské atletiky přibyla další letošní mistrovská medaile. Jak je to možné? Na halovém šampionátu dorostu a juniorů doběhla kolínská štafeta dorostenců na 4x200 metrů v sestavě Jiří Synek, Šimon Kratochvíl, Vít Vinduška a Lukáš Soukal v na setinu stejném čase jako třetí kvarteto Moravské Slavie Brno, ale o tom, že medaile kolínští sprinteři nezískali, rozhodly tisíciny sekundy.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Možnost žádat o vrácení části členských příspěvků za atletické přípravky

Vážení rodiče, rádi bychom Vám nabídli možnost vrácení části členských příspěvků za období, ve kterém kvůli mimořádným opatřením vlády neprobíhaly tréninky přípravek.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Začínáme závodit!

Od pondělí 11. května se znovu mění podmínky pro sportování. Na sportovišti již může být 100 osob, proto výbor T.J. ruší dosud platné rozdělení stadiónu na sektory a nutnost jejich objednávání (nastálo zůstává nutnost objednávat si kladivářský sektor a posilovny). V platnosti zůstává nošení roušek mimo sportovní výkon (v pondělí se bude touto povinností zabývat vláda), dodržování odstupu 2 metry a nemožnost využívat šatny a sprchy. Tyto podmínky už ale dovolují uspořádat první závody, a tak začínáme!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Další změny ve fungování stadiónu

Pro následující dny dochází k dalším změnám ve fungování stadiónu. V souvislosti s uvolňováním protiepidemických opatření výbor T.J. umožnil zapojení mladšího žactva do tréninku. Navíc v úterý a ve čtvrtek v podvečer bude mít tato kategorie rezervován malý stadión. Nadále platí rezervační systém sektorů, na nichž je možné při dodržování bezpečného odstupu trénovat až v desetičlenných skupinách, pro nesportující je povinné nošení roušky. Nově stanovuje výbor T.J. kapacitu velkého stadiónu na 30 osob a malého stadiónu na 20 osob, a to do 11. května, odkdy platí omezení na 100 osob.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Od čtvrtka 30. dubna jsou přístupné posilovny

Výbor T.J. a oddílu ve spolupráci se Správou městských sportovišť Kolín rozhodl, že od čtvrtka 30. dubna budou pro trénink zpřístupněny za přísných hygienických podmínek vnitřní posilovny na atletickém stadiónu. Tyto podmínky jsou následující:

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Změna ve fungování tréninků na stadiónu

Vzhledem ke změně nařízení vlády ČR, kterým se mění omezení volného pohybu osob, se od pátku 24. dubna mění také podmínky pro atletické tréninky na našem stadiónu. Ode dneška již není třeba striktně dodržovat sportování pouze dvojic v jednotlivých sektorech. Všechny další podmínky pro sportování (roušky mimo vlastní sportovní činnost, povinné roušky trenérů, dodržování minimálních rozestupů, uzavřené šatny a sprchy) zůstávají v platnosti. Nemění se ani nutnost rezervovat si tréninkové sektory, a to minimálně do doby, než budou zveřejněny právní výklady vládního nařízení pro sportovní aktivity (zcela nejasný je v tuto dobu např. celkový povolený počet osob na sportovišti). Z pohledu výboru TJ je také třeba, aby prozatím na jednom sektoru trénovali členové jedné tréninkové skupiny, která má sektor zarezervovaný. Od pondělí 27. dubna by mohly být zprovozněny i posilovny, v tuto chvíli ale stále není zveřejněno, za jakých podmínek a v jakém počtu sportujících. Pro další změny sledujte tyto webové stránky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Vláda načrtla letošní sportovní perspektivy

Vláda dnes zveřejnila harmonogram uvolňování protiepidemických opatření, který bude platit jen za předpokladu dobrého vývoje situace a který se, byť spíše okrajově, dotýká i sportovních činností. Již od 20. dubna mohou trénovat ve skupinách profesionální sportovci, což se ale na našem stadiónu nikoho netýká. Nadále tak platí, že sportovat lze na našem stadiónu jen ve vymezených sektorech, a to pouze maximálně ve dvojici. Povinné je nadále také nošení roušek, které nemusí mít pouze sportující při vlastním sportovním výkonu, a dodržování minimálního odstupu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Stadión je v omezeném provozu!

V souladu s opatřením vlády ze dne 6.4.2020 a následným výkladovým stanoviskem Národní sportovní agentury je atletický stadión od pátku 10.4. v omezeném provozu!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Krajské soutěže zrušeny prozatím do 10. května

Ve středu 8. dubna přistála v oddílové e-mailové schránce zpráva od předsedy Středočeského KAS Jiřího Klesnila a předsedy krajské STK Miroslava Vondry: "S určitostí se žádné soutěže v rámci kraje, které se měly konat do 10.5.2020, konat nebudou a jsou zrušeny všechny původně plánované závody do data 10.5.2020 včetně. O možnosti přesunu závodů na jiný termín bude jednáno dle momentální situace, nařízení vlády a po vydání aktualizované termínové listiny ČASu."

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Stadión zatím zůstává uzavřený

I přesto, že se na webu Českého atletického svazu objevil článek, že atletické stadióny jsou usnesením vlády otevřené, zůstává náš stadión prozatím uzavřený minimálně do vyjasnění smyslu včerejšího vládního opatření, které se zřejmě týká pouze individuálního rekreačního sportování na veřejných sportovištích (náš stadión veřejným sportovištěm není), nikoli organizovaného klubového tréninku. Samozřejmě jakmile bude dána zákonná možnost organizovaného sportování, bude stadión otevřen.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Nové skladové kontejnery jsou na místě

 

Dnes po poledni byly na náš atletický stadión dopraveny dva skladové kontejnery, které pořídila ze svých prostředků Správa městských sportovišť Kolín a které budeme moci využívat jak pro uskladnění našich sportovních potřeb, tak budou sloužit výcvikovým táborům a různým jiným akcím, které na našem stadiónu budou doufejme už brzy znovu probíhat.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínská atletika v době koronaviru

Počínaje 16. březnem byl na základě rozhodnutí vlády ČR uzavřen atletický stadión Mirka Tučka v kolínských Borkách pro veškerou sportovní činnost, přesto ale atletický život neutichl. Jednak na stadiónu probíhají a budou probíhat práce vedoucí k jeho dalšímu vylepšení, jednak se velká část našich atletů připravuje v domácích podmínkách.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

ATLETICKÝ STADIÓN JE PRO SPORTOVNÍ ČINNOST UZAVŘEN!

V souvislosti s vyhlášením karantény na celém území České republiky je Atletický stadión Mirka Tučka od 16.3. 0:00 hod. do odvolání pro veškerou sportovní činnost UZAVŘEN.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Opatření výboru T.J. v souvislosti s nouzovým stavem a souvisejícími nařízeními vlády ČR

Výbor T.J. Sokol Kolín - atletika na své mimořádné schůzi dne 13. března přijal následující opatření v návaznosti na vyhlášení nouzového stavu vládou ČR a související nařízení:

1. Konání valné hromady T.J. se odkládá na nejbližší termín, který umožní vládní nařízení, s tím, že konkrétní termín jejího konání bude oznámen nejpozději 15 dnů předem.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Omezení provozu na atletickém stadiónu

Vhledem k opatřením, vyhlášeným vládou ČR, bude provoz na atletickém stadiónu od pátku 13. března omezen maximálně na 30 osob současně. Po získání dalších informací rozhodne výbor T.J. na svém zasedání 13.3. o dalším postupu. Sledujte tyto webové stránky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Upozornění výboru T.J. ohledně výcvikových táborů

Výbor T.J. Sokol Kolín - atletika rozhodl do odvolání vzhledem k nejasné prognóze vývoje situace ohledně nákazy COVID-19, že nebude proplácet žádné zálohové platby na případné plánované výcvikové tábory svých členů. Veškeré uplatnitelné náklady budou proplaceny až v případě uskutečnění tohoto výcvikového tábora po jeho ukončení. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky