Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Na Kladně bojovali o krajské tituly dospělí, junioři a dorost

11. 5. 2019

 

V sobotu 11. května proběhl na kladenském Sletišti letošní přebor Středočeského kraje jednotlivců v kategoriích dospělých, juniorů a dorostu. I když počasí opět atletice nepřálo, závody provázel chlad, po většinu programu déšť a v jednu chvíli i kroupy, kolínská výprava vybojovala 19 prvních, 19 druhých a 11 třetích míst a závodníci v modrobílém předvedli řadu kvalitních výkonů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladší žactvo na vícebojařské medaile nedosáhlo

11. 5. 2019

V pátek 10. května hostil kolínský stadión za překvapivě slunečného počasí přebor východní části Středočeského kraje v pětiboji mladšího žactva. Na startu se setkala početná konkurence více než pěti desítek žáků a téměř sedmi desítek dívek.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Vydařený mítink Youth Athletics s výkony roku

8. 5. 2019

Za na letošní květen nečekaně slunečného počasí proběhl na atletickém stadiónu Mirka Tučka v Borkách mládežnický mítink Youth Athletics – Sokol Grand Prix. Soutěže v kategoriích dorostu a žáků ozdobila řada špičkových českých výkonů a blýskly se i mladé kolínské naděje, které vybojovaly v konkurenci 274 závodníků ze 36 klubů 11 zlatých, 8 stříbrných a 9 bronzových medailí.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínská fotogalerie Jiřího Kottase z Polabských závodů

7. 5. 2019

 

Ve fotogalerii Jiřího Kottase ze 65. ročníku Polabských závodů naleznete fotografie kolínských závodníků.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Polabské závody 2019 | 0 Komentářů:

Mladšímu žactvu se na přeboru kraje nedařilo

5. 5. 2019

V chladu, ale naštěstí bez deště, proběhl na kutnohorském stadiónu letošní přebor Středočeského kraje v kategorii mladšího žactva, který byl zároveň téměř poslední příležitostí nominovat se na letošní Letní olympiádu dětí a mládeže. Kolínským mladým atletům se tentokrát nedařilo a v obrovské konkurenci téměř 400 žáků a žákyň z 21 středočeských klubů, kdy v některých disciplínách startovalo i více než 100 atletů, vybojovali pouhé dvě medaile a deset umístění mezi nejlepší osmičkou.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mládežnické týmy vykročily za postupem

4. 5. 2019

Za velmi chladného počasí, ke kterému se přidal ve druhé polovině programu silný déšť a v samém závěru i sněžení, kvůli čemuž musela být zrušena poslední dívčí disciplína – hod diskem, proběhlo v Kladně 1. kolo přeboru Středočeského kraje družstev dorostu a juniorů. A kolínská družstva si i přes nepřízeň počasí vedla velmi dobře.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Vydařené Polabské závody ozdobili Šafránková a Hampl

1. 5. 2019

 

Za chladnějšího počasí proběhl 1. května na stadiónu Mirka Tučka v Borkách za téměř rekordní účasti 304 závodníků z 25 klubů již 65. ročník Polabských závodů.  Z řady kvalitních výkonů, z nichž o mnohé se postarali domácí atleti, vyčnívaly výkony vítězů hodu kladivem žen a běhu na 100 metrů mužů Kateřiny Šafránkové a Štěpána Hampla.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Nový turnus příměstského tábora

1. 5. 2019

Otevřeli jsme nový turnus příměstského tábora v termínu 19.- 23.8.2019. V případě zájmu kontaktujte pana Mgr. Ondřeje Paříka, Ph.D.. Tel: 724596607, email: ondrej.parik@seznam.cz

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Starší žactvo „převálcovalo“ své soupeře

27. 4. 2019

 

Za téměř ideálního atletického počasí se ve Vlašimi uskutečnilo letošní 1. kolo přeboru Středočeského kraje družstev staršího žactva. Vzhledem k vysokému počtu přihlášených týmů je letos soutěž rozdělena do dvou skupin, z nichž prvních pět družstev po třech kolech postoupí do finále, které proběhne 1. září v Berouně. Kolínské týmy byly zařazeny do východní skupiny B.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zveme vás na 65. ročník Polabských závodů

22. 4. 2019

 

Ve středu 1. května proběhne už 65. ročník Polabských závodů, který startuje ve 14 hodin. Kolínští organizátoři věří, že se jim i přes brzký termín podaří na kolínský stadión přilákat českou špičku jak v kategorii mužů a žen, tak v kategoriích mládeže, a do ochozů početnou diváckou kulisu. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

"Béčko" mužů skončilo druhé

22. 4. 2019

V neděli 21. dubna se ve Staré Boleslavi uskutečnilo za účasti 7 týmů první kolo krajského přeboru družstev mužů, v němž startuje i kolínské B družstvo vedené Vilémem Grumlem. V minisestavě s 10 závodníky obsadilo druhé místo za vítěznými atlety z Českého Brodu a před závodníky Sokola Roztoky u Prahy.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na 1. kolínském vrhačském pětiboji se blýskli kladiváři

22. 4. 2019

V sobotu 20. dubna se za účasti tří desítek vrhačů z celé republiky uskutečnil letošní první kolínský vrhačský pětiboj. Nejkvalitnější výkony podle očekávání předvedli mladí kolínští kladiváři, kteří se poprvé představili ve vyšší, juniorské kategorii. Celkovým vítězem pětiboje se ale s převahou stal Pavel Peňáz, který rovněž poprvé startoval v nové veteránské kategorii mužů nad 50 let. Výsledky

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Keňští vítězové K-VO-Ku posunuli traťové rekordy

22. 4. 2019

 

Za krásného téměř letního počasí, které ale běžci zase až tak moc nemilují, se více než stovka závodníků postavila v neděli 21. dubna na start už 61. ročníku obrátkového půlmaratónu Kolín - Velký Osek - Kolín. Závod svými výkony ozdobila podle očekávání výprava keňských atletů a vítězové kategorií mužů i žen posunuli traťové rekordy. Výsledky 61. ročníku

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Již tuto neděli se běží populární K-VO-K

15. 4. 2019

Už tuto neděli se v 10.00 hod. postaví běžci a běžkyně na atletickém stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách na start už 61. ročníku obrátkového půlmaratónu Kolín - Velký Osek - Kolín. Závod se současně běží jako přebor Středočeského kraje mužů a žen v půlmaratónu a letošní ročník by mohla výrazně oživit čtveřice keňských běžců a běžkyň.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Milan Janoušek čtrnáctý na šampionátu v půlmaratónu

13. 4. 2019

V sobotu 13. dubna proběhl v Pardubicích letošní šampionát České republiky v půlmaratónu. Kolínskou atletiku na mistrovství reprezentovali dva muži a tři ženy a podle očekávání si nejlépe vedl Milan Janoušek.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínští běžci vybojovali na přeboru ČOS 12 medailí!

8. 4. 2019

Velmi úspěšná byla výprava kolínských běžců na letošním přeboru České obce sokolské v přespolním  běhu, který se tradičně konal v sobotu 6. dubna v rámci Jaroměřského krosu. Závodníci z města na Labi celému přeboru jasně dominovali, když vybojovali sedm titulů přeborníků ČOS, jednu stříbrnou a čtyři bronzové medaile!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Helena Jiranová je nominována na mistrovství světa štafet!

6. 4. 2019

Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominaci reprezentantů na nadcházející mistrovství světa štafet, které bude ve dnech 11.-12. května hostit japonská Jokohama. Mezi patnáctkou českých sprinterů a sprinterek, kteří budou bojovat na tomto šampionátu i o nominaci na mistrovství světa v Dauhá, figuruje i jméno kolínské odchovankyně Heleny Jiranové.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Máme 19 nových rozhodčích III. třídy!

6. 4. 2019

Na konci března proběhlo na našem stadiónu školení rozhodčích atletiky III. třídy. Je víc než potěšitelné, že se náš sbor rozhodčích, který čeká v letošním roce více než 50 závodů, rozrostl o dalších devatenáct členů!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Pavel Peňáz se z mistrovství světa vrátil s dvěma medailemi!

31. 3. 2019

V polské Toruni se v posledním březnovém týdnu utkali na halovém mistrovství světa v pětiletých kategoriích veteráni. Kolínskou atletiku reprezentoval v závodech, které na rozdíl od klasického halového šampionátu obsahují v programu i dlouhé hody, Pavel Peňáz. Tomu jen pár dnů chybí do oslav padesátin, a tak musel ještě bojovat v kategorii M45 proti i o pět let mladším soupeřům.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na MČR v přespolním běhu nejlépe Mojmír Pavlík

30. 3. 2019

Poslední březnovou sobotu se v mladoboleslavské Štěpánce sešli nejlepší čeští běžci z 97 (!) klubů, aby bojovali o tituly mistrů České republiky v přespolním běhu v kategoriích mladšího a staršího žactva a dorostu. Kolínskou atletiku na něm reprezentovala čtveřice mladých závodníků.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky