Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Štěpán Hampl má další limit na „Evropu“!

22. 5. 2016

Nezvykle pozdě, až 21. května, se letos utkala v 1. kole přeboru Středočeského kraje družstva atletických juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Po několika letech má Sokol Kolín-atletika v soutěži všechny čtyři týmy a úvodní dějství mělo ukázat, který z nich má šanci na postup do podzimního mistrovství Čech, kam postupuje pouze vítěz soutěže juniorů a dorostenek a první dva týmy mezi juniorkami a dorostenci.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kateřina Šafránková letí na olympiádu!!!

19. 5. 2016

 

Nejlepší kolínská atletka současnosti Kateřina Šafránková dokázala využít největšího kladivářského mítinku na území České republiky – Zlaté tretry v Ostravě - ke splnění svého velkého snu. V konkurenci světové špičky dokázala ve čtvrtečním předprogramu slavného mítinku poslat své čtyřkilogramové náčiní do vzdálenosti 72,34 m, čímž překonala o metr a 18 centimetrů nejen svůj vlastní český rekord z roku 2012, ale především ostrý A limit IAAF pro účast na letních olympijských hrách v brazilském Riu de Janeiro!!!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Atletické žákyně si boj o postup zkomplikovaly

19. 5. 2016

Netradičně ve středu 18. května se tentokrát uskutečnilo ve Vlašimi 2. kolo přeboru Středočeského kraje atletických družstev staršího žactva. Kolínské týmy obhajovaly prvenství z úvodního kola a v případě úspěchu by se velmi přiblížily postupu do podzimního mistrovství Čech, kam po 4. kole postoupí dva nejlepší celky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Extraligové atletky zamířily do mistrovství ČR

16. 5. 2016

 

Plzeňský stadión přivítal v sobotu 14. května českou a slovenskou atletickou elitu v 1. kole Česká spořitelna atletické extraligy družstev mužů a žen slunečným, ale větrným počasím. Osm týmů mužů a stejný počet ženských družstev bojovalo o co nejlepší postavení pro 2. kolo, které proběhne 12. června v Kolíně, po němž poslední tým sestoupí do I. ligy, zatímco ostatní naopak postoupí do podzimního mistrovství ČR, kde je doplní tři vítězové prvoligových skupin.

Výsledky ►►►

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Maročan Saji vítězem 58. ročníku KVOKu

15. 5. 2016

Za chladného a větrného počasí vyrazili běžci a běžkyně v neděli 15. května z atletického stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách na trať už 58. ročníku silničního běhu Kolín – Velký Osek – Kolín. Nedávná změna trati na půlmaratón znamená neustálý nárůst počtu startujících, a tak letos se na start postavilo 154 běžců a běžkyň, nejvíce za poslední tři desetiletí. Výsledky ►►►

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Nevedlo se ani mužské rezervě

15. 5. 2016

Druholigová rezerva mužů Sokola Kolín-atletika zajížděla k 1. kolu druholigové soutěže do Pardubic. Ukázalo se však, že cíl týmu, z nějž oproti loňsku odešla řada závodníků posílit A tým do 1. ligy, kterým je udržení v soutěži, bude zřejmě nad síly tohoto celku. V prvém kole totiž skončil velkým rozdílem na posledním místě.

Výsledky ►►►

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Nevydařený úvod prvoligového týmu mužů

15. 5. 2016

Tým atletů Sokola Kolín-atletika, který uplynulé dva roky strávil ve společnosti elitních českých celků v Česká spořitelna extralize, vyrazil po loňském sestupu k prvému kolu prvoligové soutěže do Hradce Králové a hned se přesvědčil, že ani letošní rok nebude žádnou procházkou růžovým sadem. V některých disciplínách, především vrzích, se totiž konkurence od té extraligové příliš nelišila, a navíc se úvodní kolo řadě kolínských závodníků vůbec nevydařilo a chyběly i některé opory.

Výsledky ►►►

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

1. kolo závodů přípravek

10. 5. 2016

 

V neděli 8.5.2016 proběhlo na stadionu SKP Olympia v Kutné Hoře první kolo závodů atletických přípravek. Za nádherného slunečného počasí to pro nejmenší kolínské atlety byl vstup do sezóny více než podařený.

Fotogalerii závodů naleznete zde.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Krajský přebor

8. 5. 2016

O den později než atletické žactvo se o tituly přeborníků Středočeského kraje utkali ve Vlašimi dospělí, junioři a dorost. Závody sice provázelo slunečné počasí, ale velmi silný vítr znehodnotil celou řadu výkonů, především sprinterských, neboť vál běžcům do tváře se silou až pěti metrů za sekundu. Kolínským atletům, i když zdaleka nestartovali se všemi svými oporami, se medailově dařilo, když vybojovali celkem 37 cenných kovů, z toho 15 prvních míst.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Krajský přebor žactva

7. 5. 2016

Letošní atletický přebor Středočeského kraje mladšího a staršího žactva hostil uplynulou sobotu stadión Mirka Tučka v kolínských Borkách. Vzhledem k současnému boomu žákovské atletiky to byla pokud jde o počty startujících asi nejtěžší zatěžkávací zkouška, kterou kolínští organizátoři kdy absolvovali. Na start závodu se totiž postavilo 520 mladých středočeských atletů v celkem 1120 uskutečněných startech. A v šestihodinovém časovém pořadu se skvěle dařilo domácím atletům, kteří jasně předčili všechny ostatní středočeské kluby, což rozhodně v uplynulých letech nebylo pravidlem.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Získali jsme grant TPCA

4. 5. 2016

Podařilo se nám získat grant TPCA na výstavbu nového vrhačského centra, které by mělo částečně vyřešit nedostatečnou kapacitu tréninkových prostor pro naše vrhače.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Finále Polabské výškařské tour

1. 5. 2016

Už tradičně na 1. máje pořádají kolínští atleti na zálabské straně starého mostu finále Polabské výškařské tour mládeže. A i letos bylo vidět, že výrazná divácká kulisa mladým výškařům svědčí!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

62. ročník Polabských závodů

1. 5. 2016

Už 62. ročník atletických Polabských závodů, který tradičně na 1. máje hostil stadión Mirka Tučka v Borkách, proběhl za příjemného jarního počasí za účasti téměř dvou stovek atletů z dvaceti klubů. K vidění byla řada špičkových výkonů a padl i limit pro start na mistrovství Evropy do 17 let.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Přebor ČOS v pětiboji ml. žactva

30. 4. 2016

V sobotu 30. dubna se za krásného jarního počasí uskutečnil na atletickém stadiónu Mirka Tučka v Borkách otevřený přebor České obce sokolské v pětiboji mladšího žactva. Zkoušku všestrannosti absolvovalo 65 děvčat a 30 chlapců.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

1. kolo KP staršího žactva

30. 4. 2016

První kolo přeboru Středočeského kraje družstev starších žáků a žákyň hostila v pátek 29. dubna staroboleslavská Houštka. A oběma kolínským družstvům se vstup do soutěže vydařil náramně, ačkoli žáci nastupovali bez svého nejlepšího závodníka Dominika Holuba. I tak ale oba týmy dokázali překvapivě porazit všechny své soupeře a vykročily za postupem do mistrovství Čech, kam se po čtyřech kolech kvalifikují dvě nejlepší družstva.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kateřina Šafránková splnila limit pro mistroství Evropy výkonem 69,72 m!!!

27. 4. 2016

Po loňské protrápené sezóně zakončené operací menisku zahájila několikanásobná nejlepší sportovkyně Kolína kladivářka Kateřina Šafránková ten letošní olympijský rok ve velkém stylu. Závěr zimní přípravy absolvuje v teple na třítýdenním výcvikovém táboře v jihoafrickém Potchefstroomu a tady také z plné přípravy bez vyladění na závod absolvovala svůj první ostrý start.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

62. Polabské závody

21. 4. 2016

V neděli 1. května se uskuteční už 62. ročník tradičních Polabských závodů, které jsou zároveň Středočeským pohárem smíšených družstev mužů a žen. Novinkou letošního poháru je to, že ve vrzích a na překážkách startují závodníci mládežnických kategorií se svými vahami náčiní a na svých mezerách a výšce překážek.

propozice

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Přebor ČOS v přepolním běhu

11. 4. 2016

Na tradičním Jaroměřském krosu se v neděli 10. dubna bojovalo také o medaile v přeboru České obce sokolské. Kolínská výprava si z rozbahněné trati přivezla 10 medailí.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Vraťte prosím rozhodcovská trička!

17. 3. 2016

Z důvodu změny loga Českého atletického svazu musíme zajistit aktualizaci loga na všech tričkách pro rozhodčí. Proto prosíme všechny rozhodčí, kteří u sebe tričko mají, aby nám ho odevzdali k úpravě. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mistroství ČR žactva

6. 3. 2016

 

Letošní seriál halových mistrovství České republiky zakončil šampionát žákovských kategorií, který se uskutečnil v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce. Kolínská atletika měla tentokrát v ohni bojů sedm želízek a nechyběly ani medailové ambice. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky