Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Kateřina Šafránková šestá ve World Hammer Challenge!!!

6. 9. 2016

Foto: Zdeněk Hejduk

Vynikajícího úspěchu dosáhla kolínská kladivářka Kateřina Šafránková v celoročním seriálu World Hammer Challenge, který je obdobou Diamantové ligy v ostatních disciplínách, neboť hod kladivem z bezpečnostních důvodů součástí této soutěže není.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínské atletky páté v republice!

4. 9. 2016

Iveta Putalová (vpravo) vyhrála 400 m a třetí doběhla na 200 m (foto Eduard Erben)

Letošní atletické mistrovství České republiky družstev mužů a žen se uskutečnilo v Ústí nad Orlicí. Z extraligových bojů do něj v obou kategoriích postoupila sedmička nejlepších týmů, kterou doplnili tři vítězové skupin prvoligových. Bojovalo se tak nejen o medaile, ale také o udržení v extralize pro příští rok, což zaručovalo umístění na prvních osmi místech.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Horkou Kolínskou desítku vyhrál Flégl

28. 8. 2016

Zatímco většina lidí horký konec léta určitě uvítala, běžce, kteří startovali na 10. ročníku Kolínské desítky, třicetistupňové vedro pořádně potrápilo. Na start závodu se v neděli postavilo 108 mužů a žen, ne všichni si však s vysokou teplotou dokázali poradit a absolvovat celou desetikilometrovou trať.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Dalecký, Vocásková a Hampl vybojovali kompletní kolekci!

28. 8. 2016

První den mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let, které hostilo za horkého počasí Kladno, skončil pro kolínské barvy velmi úspěšně. Závodníci v modrobílém vybojovali dvě medaile, dvě čtvrtá, jedno páté a jedno osmé místo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Do mistrovství Čech postoupili i dorostenci a juniorky

27. 8. 2016

Za horkého letního počasí zakončily v sobotu v Berouně třetím kolem své boje v přeboru Středočeského kraje družstev také týmy juniorů a dorostu. Již před tímto kolem bylo jasné, že do mistrovství Čech, které se uskuteční za dva týdny, postoupí ze čtyř kolínských celků dva.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Nový tréninkový vrhačský sektor slavnostně otevřen

26. 8. 2016

 

Kolínští atleti letos ve velmi silné konkurenci desítek projektů získali v rámci grantového programu TPCA pro Kolínsko dotaci na vybudování nového tréninkového sektoru pro vrhačské disciplíny. Ten v uplynulých měsících vyrostl na atletickém stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách v zatím nevyužitém prostoru za starou sociální budovou.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Foto: Slavnostní otevření

Žáci i žákyně postupují do mistrovství Čech

26. 8. 2016

 

Za nádherného letního počasí vyvrcholil na atletickém stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách 4. kolem letošní přebor Středočeského kraje družstev staršího žactva. V sázce byl kromě medailí i postup prvních dvou týmů do mistrovství Čech. Zatímco v soutěži žáků bylo o postupu kolínských a kladenských chlapců rozhodnuto již po třech kolech a bojovalo se pouze o bronzové medaile, v soutěži dívek myslela na postup družstva Kladna, Kolína i Staré Boleslavi.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Deštivou Velkou cenu ozdobila rekordem Korešová

21. 8. 2016

Nedělnímu jubilejnímu už 80. ročníku Velké ceny města Kolína v atletice tentokrát nepřálo počasí. Na úrovni výkonů se ale nepodepsala pouze série intenzivních dešťových přeháněk, ale i skutečnost, že v sobotu se uskutečnila poslední ligová kola všech soutěží s výjimkou extraligy, a tak řada závodníků již nedělní závod do svého plánu nezařadila.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Muži v posledním ligovém kole čtvrtí

20. 8. 2016

Ve čtvrtém a zároveň posledním kole prvoligové soutěže atletů bojovali kolínští muži na jablonecké Střelnici o záchranu v soutěži, neboť po třech kolech figurovali na sedmé, tedy předposlední příčce skupiny B, která nedávala úplnou jistotu setrvání v soutěži. Do utkání Kolínští nastupovali tentokrát pouze s 5 body z předsunuté chodecké soutěže na 10 km, kde Jakub Zajíc došel šestý, ale v mnohem silnější sestavě než v předchozích kolech.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kateřina Šafránková olympijské finále nevybojovala

13. 8. 2016

Foto: Jan Kucharčík

Asi jen málo atletických fanoušků sledovalo boj kolínské atletky Kateřiny Šafránkové v kvalifikaci hodu kladivem na olympijských hrách v Riu v reálném čase. To proto, že první skupina kladivářek zahajovala svou soutěž až ve 20.40 hod. místního času, tedy až po půl druhé času středoevropského. A protože v televizním přenosu se Kateřina kromě rozhovoru po soutěži jen párkrát mihla, nezbylo než sledovat vývoj kvalifikace na internetu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Světové výkony Špotákové a Vadlejcha v Kolíně!!!

4. 8. 2016

Foto: Zdeněk Hejduk

Ten, kdo v nádherném čtvrtečním letním podvečeru zavítal na atletický stadión Mirka Tučka v kolínských Borkách, rozhodně nelitoval. Téměř tři stovky diváků, ke kterým se dostala zpráva o startu Barbory Špotákové a Jakuba Vadlejcha na malém mítinku ze seriálu kolínských vrhačských čtvrtků, vytvořili pro závod oštěpařů vynikající kulisu.

 
Celý příspěvek

Špotáková a Vadlejch ve čtvrtek v Kolíně!!!

2. 8. 2016

Ve čtvrtek 4. srpna proběhne na atletickém stadiónu Mirka Tučka v Kolíně už tradiční Kolínský vrhačský čtvrtek, malý prázdninový mítink, na jehož pořadu jsou soutěže v hodu kladivem, oštěpem a diskem. Tentokrát se ale příznivci atletiky mohou těšit na opravdu hvězdné starty. Těsně před odletem na olympiádu se totiž rozhodli otestovat svou formu dva špičkoví čeští oštěpaři a kandidáti olympijské medaile - světová rekordmanka a vedoucí žena letošních světových tabulek Barbora Špotáková a vítěz posledního mítinku Diamantové ligy Jakub Vadlejch.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kateřina Šafránková v Maďarsku sedmá ve skvělé konkurenci

18. 7. 2016

Startem na Memoriálu Istvána Gyulaie v maďarském Szekesfehérváru zkompletovala kolínská kladivářka Kateřina Šafránková tři potřebné výkony do celoroční světové soutěže kladivářek – IAAF World Throw Challenge, což je obdoba Diamantové ligy pro ostatní disciplíny. Na mítinku se sešla skvělá konkurence 15 kladivářek, mezi nimiž nechyběla nejlepší sedmička z uplynulého mistrovství Evropy ještě doplněná nejlepší Američankou Campbellovou.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Štěpán Hampl vybojoval na ME štafetové šesté místo

17. 7. 2016

Na mistrovství Evropy do 17 let v Tbilisi se Štěpán Hampl přece jenom probojoval do finále, i když to bylo "jen" ve štafetě. V této věkové kategorii se běhá na ME neobvyklá štafeta 100-200-300-400 metrů a v sestavě, které trenérsky "šéfoval" Antonín Morávek, se kolínský sprinter představil na druhém úseku.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Trojice Kolíňaček reprezentovala v Mariboru

16. 7. 2016

V pátek 15. července proběhlo ve slovinském Mariboru mezistátní utkání mužů a žen do 22 let Slovinsko - Maďarsko - Polsko - Česká republika. Původně na něj byli nominováni čtyři atleti Sokola Kolín-atletika, ale výškař Matyáš Dalecký se z reprezentačního startu musel nakonec omluvit kvůli přetrvávajícímu zranění nohy.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Štěpánu Hamplovi chyběla setina do finále ME!

14. 7. 2016

Ve čtvrtek ráno se rozhořely v gruzínském Tbilisi boje na mistrovství Evropy do 17 let. Kolínskou atletiku na něm zastupuje sprinter Štěpán Hampl, který se letos prezentoval vynikajícím časem 10,63 s na 100 m. A právě rozběhy na této trati byly jednou z prvních disciplín čtvrtečního dopoledního programu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Katka Šafránková na užší finále nedosáhla

8. 7. 2016

Podruhé v kariéře se kolínská kladivářka Kateřina Šafránková probila na vrcholném závodě v kategorii žen kvalifikací do finále, které proběhlo na amsterdamském stadiónu v pátečním podvečeru. Letošní výkonnost i skutečnost, že ve středu patřila mezi pouhou pětici závodnic, které si poradily s kvalifikačním limitem, jí dávaly velkou šanci vylepšit své 9. místo z minulého evropského šampionátu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Katka Šafránková je ve finále mistrovství Evropy!!!

6. 7. 2016

foto Eduard Erben

Ve středečním dopoledni se představila kolínská kladivářka Kateřina Šafránková v kvalifikační skupině A na mistrovství Evropy v Amsterdamu. V každé z obou kvalifikačních skupin startovalo 15 kladivářek a z celkově startující třicítky se letos už 21 závodnic dokázalo dostat za hranici kvalifikačního limitu 70 metrů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Žákyně vítězkami přeboru ČOS ve čtyřboji

6. 7. 2016

Na státní svátek v úterý 5.7.2016 se žáci a žákyně ze skupiny Antonína Morávka vypravili do Nové Paky na čtyřbojařský závod Přeboru České obce sokolské v kategorii žactva.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Katka Šafránková jde do boje

5. 7. 2016

Hned v prvním dopoledním programu letošního atletického mistrovství Evropy v Amsterdamu je zařazena kvalifikace příznivci kolínské atletiky nejsledovanější disciplíny - hodu kladivem žen. Česká rekordmanka Kateřina Šafránková byla nalosována hned do první kvalifikační skupiny.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky