Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Velká cena Kolína již tuto středu

20. 8. 2017

 

Podzimní část atletické sezóny zahájí na kolínském stadiónu už 81. ročník tradiční Velké ceny města Kolína. Po desítkách let se tento mítink letos přesunul kvůli kolizi s ligovými boji z nedělního termínu na středu 23. srpna od 15.30 hod. Kolínští diváci se mohou těšit na kvalitní atletiku a třešničkou na dortu bude i start osmé kladivářky z nedávného mistrovství světa v Londýně Kateřiny Šafránkové.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Přijetí Kateřiny Šafránkové na kolínské radnici

15. 8. 2017

Foto: Jana Martínková

Ihned po příletu z mistrovství světa v Londýně zamířila úspěšná reprezentantka České republiky a Sokola Kolín-atletika na pozvání vedení našeho města na kolínskou radnici. Zde přijali osmou nejlepší kladivářku světa za přítomnosti zaměstnanců městského úřadu oba místostarostové Michael Kašpar a Tomáš Růžička.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kateřina Šafránková je osmá na světě!!!

7. 8. 2017

Foto: Eduard Erben

Obrovského úspěchu se dočkala na mistrovství světa v Londýně Kateřina Šafránková. Do finálového závodu nastupovala s nejhorším osobním rekordem ze všech finalistek, a tak věděla, že může v tomto závodě jenom překvapit. A to se jí podařilo hned prvním pokusem dlouhým 71,34 m!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kateřina Šafránková je ve finále světového šampionátu!!!

5. 8. 2017

Foto: CPA Czech Photo Agency

Přesně pět minut po půl jedenácté londýnského času zahájila skupina A, v jejíž sestavě byla i kolínská kladivářka Kateřina Šafránková, svůj boj v kvalifikaci na mistrovství světa. Cesta do finále z pole celkem 32 nejlepších kladivářek byla pro svěřenkyni Dušana Krále jasná. Buď přehodit kvalifikační limit, nebo se vejít do nejlepší dvanáctky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: MS Londýn - CPA Czech Photo Agency

Kateřina Šafránková nastupuje ke kvalifikaci v sobotu v 11.35 hod.

4. 8. 2017

Foto: CPA Czech Agency

Ke svému prvnímu životnímu startu na mistrovství světa nastoupí Kateřina Šafránková v kvalifikační skupině A v 10:35 hod. londýnského času, tedy v 11:35 hod. času našeho. Kvalifikační limit byl stanoven na 71,50 m, pokud jej nesplní 12 a více závodnic, postoupí nejlepší dvanáctka v součtu obou kvalifikačních skupin.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Helena Jiranová znovu posunula sprinterské rekordy!

3. 8. 2017

Foto: Denisa Kisialová

Helena Jiranová znovu prokázala aktuální skvělou formu, tentokrát na mezinárodním Josko běžeckém mítinku v rakouském Andorfu, kde startovala na obou hlavních sprinterských tratích 100 a 200 metrů. Na obou vzdálenostech si dokázala hladce poradit s kvalitní konkurencí a zároveň znovu vylepšila osobní i kolínské historické rekordy!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Velká cena Kolína ve změněném termínu 23.srpna!!!

2. 8. 2017

 

Letošní 81. ročník Velké ceny města Kolína se měl původně uskutečnit v klasickém nedělním termínu 27. srpna. Pro termínovou kolizi s většinou ligových utkání ale byl tento termín změněn a mítink se uskuteční ve středu 23. srpna od 15.30 hodin. Propozice naleznete v sekci Termínovka.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kateřina Šafránková před MS znovu za sedmdesát

30. 7. 2017

 

Ve středu 2. srpna odlétá kolínská kladivářka Kateřina Šafránková s českou výpravou na své první mistrovství světa do Londýna. Poslední ostrou prověrkou formy pro ni byla sobotní Velká cena Nového Města nad Metují a do britské metropole může odjíždět s oprávněnými nadějemi.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Helena Jiranová přepisuje kolínské rekordy jeden za druhým!

27. 7. 2017

Foto: Denisa Kisialová

Skvělou aktuální formu přetavila Helena Jiranová v další dva výrazně vylepšené kolínské historické rekordy. Tentokrát se o ně postarala na 37. ročníku Velké ceny Chebu, kde startovala na tratích 60 a 150 metrů. Oddílový rekord v kategorii žen do 22 let vylepšila na trati 600 metrů také Renata Vocásková.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Dominik Král osmý na Evropském festivalu olympijských nadějí!

27. 7. 2017

 

Čtvrtý kolínský reprezentant České republiky na vrcholných evropských akcích v letošním roce Dominik Král dosáhl výrazného úspěchu na Evropském festivalu olympijských nadějí v maďarském Györu. Svěřenec trenéra Tomáše Prajsnera obsadil na této špičkové akci určené pro závodníky a závodnice ve věku 15 a 16 let ve finále hodu kladivem výborné 8. místo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Dominik Král ve čtvrtek nastoupí na EYOF ve finále kladiva

26. 7. 2017

 

Po mistrovství Evropy mužů a žen do 22 let, mistrovství světa dorostu a mistrovství Evropy juniorů přišla v tomto týdnu na řadu poslední letošní velká mládežnická akce na dráze - Evropský festival olympijských nadějí, který probíhá od 24. do 29. července v maďarském Györu. Mezi osmnáctkou atletů, kteří reprezentují na této akci určené pro závodníky ve věku 15 a 16 let Českou republiku, je také svěřenec Tomáše Prajsnera, kladivář Dominik Král. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Helena Jiranová porazila v rekordu nejrychlejší Češky!

25. 7. 2017

Foto: Eduard Erben

Skvělý výkon předvedla na úterní Velké ceně Tábora svěřenkyně Ratislava Šediny Helena Jiranová. V běhu na 100 metrů překážek porazila v přímém souboji obě letos nejrychlejší Češky Kateřinu Cachovou a Lucii Koudelovou, i když v o jejím vítězství rozhodovaly tisíciny vteřiny. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kateřina Šafránková nominována na MS do Londýna

25. 7. 2017

V pondělí 24. července schválilo předsednictvo Českého atletického svazu nominaci 10 mužů a 13 žen na mistrovství světa, které se uskuteční 4.-13. srpna v Londýně. V nominaci figuruje také kolínská kladivářka Kateřina Šafránková, pro kterou jde o premiérovou účast na světovém šampionátu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Štafety běžců našeho oddílu vyhrály Ekiden 2017

24. 7. 2017

Foto: Zdeněk Hejduk

V sobotu 22. července proběhl za rekordní účasti 28 štafet na atletickém stadiónu Mirka Tučka v Borkách závod Ekiden 2017, tradičně pořádaný automobilkou TPCA. Letos byl tento běh poprvé otevřen veřejnosti a v obou kategoriích vyhrály týmy složené z běžců a běžkyň Sokola Kolín-atletika. Na start běhu se v barvách Města Kolín postavili i starosta Vít Rakušan a místostarosta Michael Kašpar.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Štěpán Hampl na ME dvakrát v semifinále a se štafetou devátý

24. 7. 2017

Foto: Denisa Kisialová

S kvalitní bilancí opouštěl nejlepší kolínský sprinter všech dob Štěpán Hampl juniorské mistrovství Evropy v Grossetu. Jak na 100 metrů, tak na 200 metrů se probojoval mezi evropskou elitou do semifinále, kde obsadil 15. a 17. místo, a se štafetou na 4x100 metrů zaostal o jediné místo a 16 setin za postupem do finále.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: ME_junioři

Výborný vrhačský čtvrtek ozdobila Kateřina Šafránková

20. 7. 2017

Foto: Klára Tučková

Pátý kolínský vrhačský čtvrtek se konal tři dny před koncem nominačního období na mistrovství světa v Londýně a tento termín přilákal na jindy malý vrhačský závod řadu závodníků z absolutní české elity, z nichž někteří ještě limit splněný nemají. Vrcholem mítinku měl být skvěle obsazený oštěp mužů, ale výkony oštěpařů nakonec zastínil výborný výkon kladivářky Kateřiny Šafránkové.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Vrhačský čtvrtek

Ve čtvrtek začíná v Itálii mistrovství Evropy juniorů

19. 7. 2017

Foto: Denisa Kisialová

Ve čtvrtek 20. července začíná v italském Grossetu letošní evropský šampionát juniorů. Česká výprava, jejíž součástí je také kolínský sprinter Štěpán Hampl a jeho trenér Antonín Morávek, odletěla z pražské Ruzyně v úterý. Štěpána Hampla čekají individuální starty na 100 a 200 metrů a také start ve štafetě na 4x100 metrů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Ve čtvrtek bude v Kolíně k vidění skvělý závod oštěpařů!

19. 7. 2017

Foto: Matt Dunham

Tento čtvrtek 20. července se na atletickém stadiónu Mirka Tučka uskuteční již letošní 5. vrhačský čtvrtek a přihlášky slibují znovu jako loni vynikající závod v hodu oštěpem. Po loňských velehodech Jakuba Vadlejcha a Barbory Špotákové se letos představí trojice českých oštěpařů, usilující o splnění limitů na mistrovství světa v Londýně.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Skvělá Helena Jiranová sedmá ve finále mistrovství Evropy!

14. 7. 2017

Foto: Denisa Kisialová

Aktualizováno Neděle 22:30 - Ve finálovém běhu na 100 metrů překážek dosáhla Helena Jiranová po stříbrných medailích Kateřiny Šafránkové spolu se sedmou příčkou výškaře Petra Elbogena na mistrovství Evropy mužů v 50. letech druhého největšího úspěchu, jakého kdy kolínský závodník na vrcholných světových a evropských akcích dosáhl, když vybojovala rovněž 7. místo!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: ME22_Jiranová

Zuzana Pražáková se do finále neprobojovala

13. 7. 2017

Foto: Denisa Kisialová

Jako první ze dvou kolínských zástupkyň na mistrovství Evropy mužů a žen do 22 let se na netradičně modrém sektoru v polské Bydhošti představila tyčkařka Zuzana Pražáková. V pětadvacetičlenném startovním poli se jí ale do dvanáctičlenného finále probít nepodařilo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: ME_Pražáková