Stříbro a tři bronzy z KP v přespolním běhu

V neděli 21. listopadu se v čáslavských Vodrantech odehrál letošní poslední individuální atletický přebor Středočeského kraje, a to v přespolním běhu. Na tratích v tamějším lesoparku se utkali běžci od přípravek po muže a ženy a kolínští běžci vybojovali v tomto klání čtyři medaile.

Stříbrnou medaili získal dorostenec Marek Nedvěd, který trať dlouhou 4000 metrů absolvoval za 14:18 min. a podlehl pouze domácímu Františku Malinovi. Bronzovou medaili vybojovali v závodě vytrvalců na 10 000 metrů Luboš Herel (37:16), v závodě dorostenek na 1550 metrů Kateřina Kašíková (6:00) a v kategorii mladších žáků na stejně dlouhé vzdálenosti Viktor Šťovíček (5:46).

V rámcových závodech přípravek si nejlépe vedl v kategorii minipřípravky šestiletý Štěpán Brunclík, který doběhl druhý, a v kategorii ročníků 2010 a 2011 Dominik Straňák, který skončil na třetím místě.