Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Roman Pazdera překonal i druhý rekord Oldřicha Košilky!

15. 5. 2022

V neděli 15. května zahájila na ostravském stadiónu prvním kolem také extraliga mužů a žen. Na ní se představila i dvojice kolínských závodníků Roman Pazdera, hostující za Hvězdu Pardubice, a Zuzana Pražáková, závodící v barvách Dukly Praha, a rovněž kolínská odchovankyně Helena Jiranová, nyní už hájící barvy USK Praha.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Jiří Synek zaběhl výrazně po jedenáct

15. 5. 2022

 

Vedle prvoligového kola startovali kolínští atleti jako hostující závodníci také v nižších druholigových soutěžích. V nich si výborně vedli sprinteři z tréninkové skupiny Antonína Morávka, kteří závodili v barvách AC TJ Jičín v Bílině. Dorostenec Jiří Synek si výrazně vylepšil osobní maximum v běhu na 100 metrů a finále vyhrál ve skvělém čase 10,85 s a junior Lukáš Soukal skončil na dvojnásobné trati v silném protivětru druhý za 22,14 s. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Ženy v první lize vykročily do baráže, muži skončili čtvrtí

15. 5. 2022

 

Po dvou letech covidových improvizací se prvoligová soutěž mužů a žen opět vrátila do obvyklých termínů, a tak v sobotu 14. května uspořádali ústečtí atleti netradičně v Děčíně, kde většina kolínských atletů startovala poprvé v životě, první kolo letošního ročníku. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na téměř tropickém Poháru rozhlasu dominovala 7. ZŠ

11. 5. 2022

V zatím letos nejteplejším dnu v roce se uskutečnilo po dvouleté pauze okresní kolo Poháru rozhlasu. Najednou bojovali žáci základních škol jak v kategorii 6.-7. třída, tak 8.-9. třída, a tak účast více než 450 závodníků znovu prověřila kolínské organizátory. Ve třech kategoriích zvítězily týmy 7. ZŠ Masarykova, v té čtvrté pak dominovali mladší žáci 6. ZŠ Ovčárecká.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Starší žactvo získalo na přeboru kraje 12 medailí

8. 5. 2022

Poslední kategorií, která letos bojovala o tituly přeborníků Středočeského kraje, bylo starší žactvo. To si medaile rozdalo v neděli 8. května na kladenském Sletišti. Kolínští žáci si ve stále narůstající konkurenci 26 středočeských klubů, z nichž 19 mělo své zástupce na stupních vítězů, byli znovu výrazně vidět a stejně jako o den dříve dospělí, junioři a dorost obsadili v medailovém pořadí s 12 cennými kovy druhé místo za domácím Kladnem. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Matyáš Čudlý splnil limit pro mistrovství Evropy!

7. 5. 2022

 

Opravdu zatěžkávací zkouškou pro kolínské pořadatele bylo v sobotu 7.5. uspořádání přeboru Středočeského kraje v kategoriích dospělých, juniorů a dorostu. Více než 400 startujících v téměř 800 startů při současném nedostatku rozhodčích znamenalo, že tentokrát závody neproběhly tak hladce, jak jsme v Kolíně zvyklí. K vidění ale byla celá řada výborných výkonů, jimž dominoval splněný limit pro ME dorostu v podání výškaře Matyáše Čudlého. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na 68. Polabských závodech byly nejkvalitnější oštěpy

1. 5. 2022

 

Už 68. ročník Polabských závodů se po dvou covidových letech vrátil do tradičního prvomájového termínu. Počasí bylo ideální, horší to ale bylo v některých disciplínách s počtem startujících, protože většina především mládežnických atletů měla za sebou sobotní závody. To však neplatilo o velmi dobře obsazených oštěpařských soutěžích, které byly vrcholem mítinku.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladší žactvo přivezlo z krajských přeborů osm medailí

1. 5. 2022

Jako první kategorie mají za sebou letošní přebor Středočeského kraje jednotlivců na dráze mladší žáci a žákyně. Netradičně se uskutečnil v neděli 1. května na kutnohorském stadiónu a kolínští závodníci ve veliké konkurenci stovek závodníků z 25 klubů, z nichž 21 dosáhlo alespoň na jednu medaili, na rozdíl od loňského roku rozhodně nevyšli naprázdno.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

I mládežnické týmy zahájily boje v krajském přeboru

30. 4. 2022

Na kladenském Sletišti začal v sobotu 30. dubna prvním kolem přebor Středočeského kraje družstev juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Konkurence oproti minulým letům nástupem nových oddílů výrazně vzrostla, a tak druhé příčky kolínských juniorů, juniorek a dorostenců a třetí místo dorostenek jsou velmi dobrým vstupem do soutěže a dávají všem družstvům naději na postup do mistrovství Čech, kam po třech kolech postoupí v každé kategorii vždy dva nejlepší týmy.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Starší žactvo zahájilo letošní krajský přebor úspěšně

29. 4. 2022

V pátek 29. dubna zahájil letošní krajský přebor družstev staršího žactva prvním kolem soutěže skupiny B ve Vlašimi. Kolínské týmy po vítězství žáků a druhém místě žákyň prokázaly, že s postupem do podzimního finále nebudou rozhodně mít problémy.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mužské "béčko" v 1. kole KP skončilo čtvrté

25. 4. 2022

Pouze s osmi závodníky startoval kolínský mužský B tým na nedělním 1. kole krajského přeboru družstev mužů v Roztokách u Prahy. Jasným vítězem se stalo družstvo ASK Dipoli s padesátibodovým náskokem před Atletikou Líbeznice a třetí příčku obsadil domácí Sokol Roztoky u Prahy. Kolínští atleti skončili se třicetibodovým odstupem na čtvrté příčce.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

64. ročník KVOKu vyhrál Jiří Miler

24. 4. 2022

 

V neděli 24. dubna uspořádali kolínští běžci mimo dráhu na čele s ředitelem závodu Václavem Milerem už. 64. ročník obrátkového půlmaratónu Kolín - Velký Osek - Kolín - memoriálu Jindřicha Stránského. Kromě hlavního závodu a dětského běhu se poprvé konal také závod na pět kilometrů.  Výsledky 64. ročníku půlmaratonu KVOK  Výsledky běhu na 5 km

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na Kladně zahájili sezónu také vrhači

23. 4. 2022

V sobotu 23. dubna se konal na kladenském Sletišti mítink vrhačské sekce Českého atletického svazu. Z kolínských vrhačů si velmi dobře vedl v kategorii mužů do 22 let kladivář Martin Buryan, který zahájil sezónu kvalitním výkonem 62,15 m, ve svém prvním startu v juniorské kategorii se další kladivář Vlastimil Trnka blýskl hodem dlouhým 55,07 m a při premiéře mezi dorostenci zaznamenal Vojtěch Otta dva osobní rekordy - v disku 42,47 m a v kladivu 44,64 m.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Roman Pazdera překonal 62 let starý oddílový rekord!

23. 4. 2022

V sobotu 23. dubna proběhlo letošní první dráhové mistrovství České republiky, a to v běhu na 10 000 metrů. V kategorii mužů reprezentoval náš oddíl svěřenec trenérky Jany Šedinové Roman Pazdera, a vedl si výborně. V souboji české vytrvalecké špičky doběhl na šestém místě a dokázal překonat jeden z dvojice nejstarších oddílových rekordů! 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mistrovskou sezónu družstev zahájilo mladší žactvo

22. 4. 2022

V pátek 22. dubna zahájila po dvou letech konečně v tradičním termínu sezóna mistrovských utkání družstev. Jako první se ve třech skupinách v úvodním kole utkali v přeboru Středočeského kraje mladší žáci a žákyně. Kolínští mladí atleti bojovali ve skupině B na stadiónu v Benešově a vedli si velmi dobře, což platí především o dívkách, které zvítězily s velkou převahou, zatímco chlapci skončili těsně druzí.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Natálie Olivová se stala Sokolem roku, Lukáš Soukal druhý!

20. 4. 2022

 

Česká obec sokolská vyhlásila v úterý 19. dubna vítěze tradiční ankety „Sokol roku“. V hlavní kategorii se jím stal majitel bronzové medaile z OH v Tokiu šermíř Alexander Choupenitch, a v kategorii sportovců 19-23 let se vítězkou stala finišmanka zlaté české štafety z atletického mistrovství Evropy Barbora Malíková. Skvělého úspěchu dosáhli v kategorii do 18 let dva naši atleti Natálie Olivová a Lukáš Soukal. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Čtyři medaile z krajského přeboru v přespolním běhu

28. 3. 2022

Trochu nesmyslně den po mistrovství České republiky mládežnických kategorií v přespolním běhu se uskutečnil v neděli 27. března v rámci 80. ročníku Běhu sady Vodranty v Čáslavi letošní krajský přebor v přespolním běhu všech kategorií. Kolínští běžci si z něj odvezli jednu zlatou, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Helena Jiranová na světovém šampionátu obsadila 35. příčku

19. 3. 2022

Po nepříjemných zdravotních peripetiích nastoupila v sobotním dopoledni členka naší tělocvičné jednoty a závodnice USK Praha Helena Jiranová ke svému rozběhu na halovém mistrovství světa v Bělehradu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Bylo zvoleno nové vedení T.J. a oddílu na roky 2022-2025

12. 3. 2022

V pátek 11. března proběhla valná hromada naší Tělocvičné jednoty Sokol Kolín - atletika a oddílu atletiky, na níž bylo zvoleno nové vedení na období let 2022 - 2025. Do funkce starost\y T.J. byl zvolen JUDr. Radek Bechyně, místostarostou se stal Mgr. Jiří Tuček a jednatelem Mgr. Antonín Morávek. Kontrolní komise T.J. bude pracovat ve složení MUDr. Josef Slabý, Bc. Kateřina Šafránková a Ing. Jan Šedina a vyslanci na valné hromady župy Tyršovy byli zvolení Zdeněk Hejduk, Květoslav Pařík a Mgr. Václav Škvor. Výbor oddílu se ve dvou kolové volbě podařilo zvolit pouze v pětičlenném složení. Jeho předsedou je Mgr. Antonín Morávek a členy JUDr. Radek Bechyně, Dominik Holub, MUDr. Josef Slabý a Mgr. Jiří Tuček.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Bylo zvoleno nové vedení T.J. a oddílu

12. 3. 2022

V pátek 11. března proběhla valná hromada naší Tělocvičné jednoty Sokol Kolín - atletika a oddílu atletiky, na níž bylo zvoleno nové vedení na období let 22022 - 2024. Do funkce starost\y T.J. byl zvolen JUDr. Radek Bechyně, místostarostou se stal Mgr. Jiří Tuček a jednatelem Mgr. Antonín Morávek. Kontrolní komise T.J. bude pracovat ve složení MUDr. Josef Slabý, Bc. Kateřina Šafránková a Ing. Jan Šedina a vyslanci na valné hromady župy Tyršovy byli zvolení Zdeněk Hejduk, Květoslav Pařík a Mgr. Václav Škvor. Výbor oddílu se ve dvou kolové volbě podařilo zvolit pouze v pětičlenném složení. Jeho předsedou je Mgr. Antonín Morávek a členy JUDr. Radek Bechyně, Dominik Holub, MUDr. Josef Slabý a Mgr. Jiří Tuček.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky