Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Všechny mládežnické týmy vstoupily do boje o postup úspěšně

Den po začátku soutěže družstev staršího žactva zahájily 1. kolem letošní přebor Středočeského kraje na kladenském Sletišti také týmy mládeže. V chladném počasí skončila všechna kolínská družstva i přes řadu absencí druhá, a mají tak výhodnou pozici pro zbylá dvě kola v boji o postup do mistrovství Čech, kam postoupí v kategorii dorostu po třech mužstvech a v kategorii juniorů dva týmy. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Starší žactvo zahájilo v Čáslavi vítězně

Na čáslavském stadiónu ve Vodrantech zahájil v pátek 28. dubna za stálého deště přebor Středočeského kraje družstev staršího žactva, skupina B. Kolínským týmům se dařilo a se všemi soupeři si poradili. K vidění byla i přes nepříznivé počasí řada velmi kvalitních výkonů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

V pondělí proběhne 69. ročník Polabských závodů

V tradičním prvomájovém termínu proběhne v pondělí na stadiónu Mirka Tučka v Borkách už 69. ročník Polabských závodů, zařazený do kalendáře World Atlhletics, jehož součástí je také mítink vrhačské sekce hodu oštěpem. Přihlásit se je možné na webových stránkách Českého atletického svazu do pátku 28. dubna do 20 hodin.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

V rubrice Družstva naleznete aktuální termíny

Na těchto našich webových stránkách v rubrice Družstva pod názvem své kategorie naleznete termíny mistrovských závodů a budete zde nalézat časy a místa odjezdů a další informace. V pátek odjíždí týmy staršího žactva do Čáslavi k 1. kolu KP (odjezd ve 13:00 hod. od stadiónu a ve 13.15 hod. od 7. ZŠ), v sobotu jedou družstva mládeže k 1. kolu KP na Kladno (7:00 hod. od stadiónu) a v neděli muži B k 1. kolu KPD do Kutné Hory (odjezd auty v 8:30 hod. od zimního stadiónu).  

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Vrhači zahájili sezónu prvním vrhačským pětibojem

Za účasti dvacítky vrhačů proběhl v sobotu 22. dubna letošní první Kolínský vrhačský pětiboj. Z kolínského pohledu se o nejlepší výsledky postarali oštěpař Jakub Dudáš, který hned v úvodním startu sezóny vylepšil své osobní maximum na 60,81 m, a starší žák Josef Pazdera, který vylepšil svůj osobní rekord v hodu diskem na 48,52 m.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kvalitní vstup do sezóny nové kolínské zahraniční akvizice

Na začátku letošního roku požádala o registraci za náš oddíl dorostenka Alice Kredell, která pochází z Velkého Oseka a momentálně studuje v USA. Na českých závodech by se měla objevit na začátku června a o prázdninách, kdy by mohla posílit kolínský dívčí i ženský tým a startovat i na mistrovství České republiky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladší žactvo zahájilo mistrovskou sezónu družstev

V pátek 21. dubna odstartovala na benešovském stadiónu letošní sezóna soutěží družstev 1. kolem přeboru Středočeského kraje týmů mladšího žactva skupiny B. Kolínským chlapcům a dívkám se dařilo, když žáci vybojovali o 8 bodů vítězství před družstvem SKP Nymburk a dívky skončily druhé o 12,5 bodu za nymburskými děvčaty.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Matyáš Čudlý čtvrtý v anketě Největší sportovní talent Středočeského kraje!

 

V úterý 18. dubna proběhlo ve Slaném vyhlášení ankety Sportovec Středočeského kraje. Z našeho oddílu se mezi vyhlašované sportovce dostal svěřenec Martina Radikovského Matyáš Čudlý. Ten získal na galavečeru cenu za vynikající 4. místo mezi všemi mladými středočeskými sportovci v kategorii Největší sportovní talent. Vzhledem k tomu, že Matyáš je na soustředění v zahraničí, přebral za něj ocenění jeho otec. GRATULUJEME!!! 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Milan Janoušek doběhl na mistrovském půlmaratónu šestý

V sobotu 15. dubna proběhlo v rámci tradičního Pardubického vinařského půlmaratónu letošní mistrovství České republiky na této trati. Nastoupila k němu i čtveřice kolínských vytrvalců a příznivci kolínské atletiky byli zvědavi především na výkon Milana Janouška, který před čtrnácti dny posunul na půlmaratónu v Berlíně výrazně kolínský historický rekord.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Výroční zpráva o činnosti

V přiloženém souboru naleznete výroční zprávu o činnosti T.J. Sokol Kolín - atletika včetně zprávy o hospodaření.

Výroční zpráva T.J. Sokol Kolín - atletika 2022

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínská sezóna na dráze zahájila žákovským vícebojem

Ve středu 12. dubna proběhl za hezkého slunečného počasí letošní první kolínský závod na dráze, kterým byl čtyřboj a trojboj žáků základních škol. Za účasti téměř tří stovek závodníků z 18 škol v šesti kategoriích byla k vidění i řada zajímavých výkonů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Pavel Peňáz přivezl z veteránského MS čtyři medaile!

 

V uplynulém týdnu proběhlo v polské Toruni letošní halové veteránské mistrovství světa, na kterém byla kolínská atletika zastoupena hned čtveřicí atletů. Skvěle si vedl Pavel Peňáz, který vybojoval v kategorii nad 50 let titul mistra světa a tři stříbrné medaile!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Milan Janoušek výrazně vylepšil oddílový rekord v půlmaratónu

 

Milan Janoušek, který loňskou sezónu zakončil výbornými osobními rekordy, vstoupil ve velkém stylu i do té letošní. V neděli 2. dubna na obrovském Generali berlínském půlmaratónu překonal vlastní kolínský historický rekord o více jak minutu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na MČR v krosu bez výraznějšího umístění

Letošní mistrovsví České republiky dorostu a žactva v přespolním běhu hostilo v sobotu Jablonné nad Orlicí. Na nejnáročnějším běžeckém šampionátu, pokud jde o konkurenci, neboť se na něm utkávají v jednom závodě běžci všech tratí, zastupovala kolínskou atletiku čtveřice atletů ze skupiny Radka Bechyně.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Pozvánka na opakovanou valnou hromadu

Výbor Tělocvičné jednoty Sokol Kolín - atletika a výbor oddílu atletiky svolává na čtvrtek 13. dubna 2023 opakovanou valnou hromadu. Ta se uskuteční od 18:00 hod. v CEROPu Kolín. Právo účasti s hlasem rozhodujícím mají všichni členové T.J., kteří k 13.4.2023 dovrší 18 let. Mladší členové se mohou zúčastnit pouze s hlasem poradním.

VH_pozvanka   Výroční zpráva  Jednací řád

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na přeboru kraje v krosu získali kolínští běžci dvě medaile

 

V neděli 26. března se uskutečnil v Čáslavi již 81. ročník Běhu sady Vodranty, v jehož rámci proběhl letošní přebor Středočeského kraje v přespolním běhu všech kategorií. V závodě, na kterém startovalo téměř pět stovek (!) závodníků, se ve většině kategorií sešla velice silná konkurence. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Příměstské tábory v létě 2023

Příměstské tábory pořádané Mgr. Ondrou Paříkem, Ph.D. se pomalu plní. Pokud máte zájem, neváhejte se přihlásit. Stav obsazenosti jednotlivých termínů a online přihlášky najdete na: http://www.sportjezivot.cz/

plakat-2023.jpg

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Proběhla Kolínská laťka ZŠ 2023

Ve sportovní hale SOŠ informatiky a spojů proběhl letošní ročník Kolínské laťky základních škol a zároveň soutěž O nejrychlejšího páťáka na netradiční trati 40 yardů. Soutěže se zúčastnilo více než 150 chlapců i dívek z kolínských i mimokolínských škol.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Pozvánka na valnou hromadu TJ a oddílu

Výbor Tělocvičné jednoty Sokol Kolín - atletika a výbor oddílu atletiky svolává na pátek 24. března 2023 valnou hromadu. Ta se uskuteční od 16:00 hod. v CEROPu Kolín. Právo účasti s hlasem rozhodujícím mají všichni členové T.J., kteří k 24.3.2023 dovrší 18 let. Mladší členové se mohou zúčastnit pouze s hlasem poradním.

Pozvánka a program   Výroční zpráva   Jednací řád

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Martin Buryan reprezentoval na Evropském poháru

 

Během druhého březnového víkendu se opět v portugalské Leirii uskutečnil letošní ročník Evropského vrhačského poháru. Českou republiku reprezentovala sedmička vrhačů a v nominaci Českého atletického svazu byl také kladivář Martin Buryan. Kolínský atlet nestartoval v závodě mužů do 22 let, kam ještě letos ročníkem narození spadá, protože místo v tomto závodě "zabral" Jan Doležálek, ale v B finále mužů. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky