Jdi na obsah Jdi na menu

Proběhl už 66. ročník půlmaratónu Kolín - Velký Osek - Kolín

V nedělním dopoledni proběhl už 66. ročník tradičního půlmaratónu Kolín - Velký Osek - Kolín. Kromě hlavního závodu proběhl v rámci doprovodného programu také závod na 5 kilometrů a dětské závody.

Nejrychlejšího času dosáhl Drahomír Randa ze Stěžer, který dosáhl času 1:15:36 hod. a zároveň vyhrál v kategorii nad 50 let. Druhý v cíli byl domácí Petr Harnoš v čase 1:18:25 hod. a třetí proběhl cílem David Kudrna z Elmtrade Racing Teamu za 1:22:29 hod., vítěz kategorie nad 40 let. Kategorii šedesátníků vyhrál Pavel Prchal z GP Kolín za 1:45:24 hod.

Nejrychlejší ženou se stala Adélka Semrádová z AC Čáslav, která půlmaratón absolvovala za 1:28:27 hod., druhá skončila Kateřina Beníšková z Ledeč Run časem 1:35:27 hod., což jí vyneslo vítězství v kategorii nad 35 let, a třetí trať dokončila Kateřina Černíková z Cyklo Tony v čase 1:35:55 hod. Kategorii nad 45 let vyhrála Lucie Mošovská (Báječné ženy v běhu) za 1:55:20 hod.

Závod mužů na 5 kilometrů vyhrál Jan Herda z SKP Nymburk v čase 18:03 min., dobrou formu před úvodním prvoligovým kolem prokázala Michaela Györgyová, která byla nejrychlejší mezi ženami za 19:51 min.