Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Na mezikrajovém utkání mladšího žactva nejlépe Anna Radikovská

Na závěr atletické sezóny se uskutečnilo na vlašimském stadiónu mezikrajové utkání mladšího žactva skupiny Jihozápad. Do středočeského výběru byla nominována i sedmička mladých kolínských atletů, jimž konkurovali reprezentanti krajů Plzeňského, Pardubického, Jihočeského a Vysočina.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolín hostil krajské finále Středoškolského poháru

Za krajně nepříznivého, chladného a deštivého počasí proběhlo na kolínském stadiónu Mirka Tučka v úterý 3. října krajské finále Středoškolského atletického poháru. Z okresních škol postoupilo do krajského vyvrcholení celkem 14 družstev chlapců a 12 týmů děvčat. I přes zcela neatletické podmínky byla pod dohledem hvězd české atletiky tyčkařů Jana Kudličky a Jiřiny Ptáčníkové k vidění řada výborných výkonů a urputné boje o postup do celostátního finále.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladší žáci i žákyně ve finále krajského přeboru stříbrní!

Foto: Lenka Šedinová

Po kategoriích juniorů a dorostu zakončili svou sezónu na dráze také mladší žáci a žákyně. Ti ale nemají na rozdíl od starších kategorií vyvrcholení roku v podobě mistrovství České republiky, ale jejich konečným závodem je finále přeboru Středočeského kraje. To letos proběhlo na berounském stadiónu a zúčastnilo se jej 10 týmů chlapců a 11 družstev děvčat, jež postoupila ze skupin krajského přeboru. Fotogalerii Lenky Šedinové naleznete ZDE.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Po dramatu jsou dorostenci mistry České republiky!

 

Na stadiónu pražské Slavie v Edenu se uskutečnilo za finále mistrovství České republiky družstev dorostu. Kolínský tým dorostenců vedený Antonínem Morávkem po vítězství v mistrovství Čech k němu odjížděl s medailovými ambicemi a v dramatickém utkání je dokázal potvrdit.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na šampionátu družstev juniorky sedmé, junioři osmí

 

V silně oslabené sestavě odjížděli na finálové utkání mistrovství České republiky do Ostravy kolínské týmy juniorů i juniorek. V závodě devíti nejlepších družstev z Čech, Moravy a Slezska tak bylo tentokrát hlavním cílem obou týmů neskončit na konci celkového pořadí.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: MČR_dr_jri_17

Atletická přípravka bramborová v krajském finále

 

V sobotu 23. 09. 2017 jako již tradičně na staroboleslavském stadionu v Houštce proběhlo finále přeboru Středočeského kraje přípravek. Naše družstva nejmenších atletů odjížděla na finále s ambicemi na získání medaile, avšak náhlá absence Valentýny Olivové napověděla, že boj nebude jednoduchý.

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Stříbro a dvanáct finále z žákovského šampionátu

 

Jako poslední kategorie bojovali o tituly republikových šampiónů na dráze o uplynulém víkendu v Břeclavi žáci a žákyně. Přestože kolínští žákovští atleti letos nemají ve svém středu závodníky té nejužší české špičky, tak se jednadvacetičlenná kolínská výprava v konkurenci 570 chlapců a děvčat ze 122 klubů rozhodně neztratila. Z jižní Moravy se totiž vrátili se ziskem jedné stříbrné medaile a dvanácti umístění mezi nejlepší českou osmičkou.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Tři týmy jdou ve Středoškolském poháru dál

 

V pátek 22 září proběhlo na atletickém stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách letošní okresní kolo Středoškolského atletického poháru. Vítězi se stali chlapci ze SOŠ stavební Kolín a děvčata z obchodní akademie. Kromě těchto družstev si postup do krajského finále, které proběhne v Kolíně 3. října, postoupili díky vysokému bodovému součtu i chlapci z kolínského gymnázia.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Náš oddíl získal pořádání mistrovství ČR mládeže ve vícebojích

 

Předsednictvo Českého atletického svazu rozhodlo o kandidaturách na pořádání atletických mistrovství České republiky v roce 2018 a mistrovství ČR mužů a žen na dráze v roce 2019. Mezi kluby, kterým bylo přiděleno pořadatelství šampionátu, je i Sokol Kolín-atletika, jenž bude pořadatel mistrovství ČR ve vícebojích juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, staršího a mladšího žactva.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Dvě desítky kolínských žáků čeká o víkendu mistrovství ČR

 

Na břeclavském stadiónu proběhne o tomto víkendu poslední letošní individuální mistrovství České republiky na dráze, a to šampionát žáků a žákyň. V kategorii, která je tradičně nejvíce "našlapaná" a probojovat se v ní mezi 18 nejlepších Čechů je velmi obtížné, bylo technickým delegátem na základě výkonnosti ke startu v individuálních disciplínách vybráno 18 Kolíňáků, další pak ještě doplní štafety na 4x60 a 4x300 metrů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

To nejlepší nakonec - dorostenci jsou mistry Čech!

 

Po sobotním úspěšném vystoupení kolínských družstev žáků, žákyň, juniorů a juniorek čekal nedělní boj o medaile na mistrovství Čech na domácím kolínském stadiónu týmy dorostenců a dorostenek. Zatímco nejlepší kolínské dorostenky posílily v sobotu juniorky, a tak družstvo nemělo žádné ambice, dorostenci pomýšleli nejen na postup, ale i na medailové umístění.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínským týmům na mistrovství Čech pršely medaile!

 

Třetí zářijový víkend patřil bojům mládežnických týmů ve všech kategoriích o medaile z mistrovství Čech a o postup na vrchol sezóny – mistrovství České republiky. V sobotu se představila kolínská družstva žáků a žákyň na Kladně a juniorů a juniorek v Pardubicích. I když chladné a deštivé počasí rozhodně atletickým výkonům nepřálo, tři z kolínských týmů vybojovaly medaile a všechny čtyři postup!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na EKAGu v Brně zlatá Olivová a dalších šest medailí!

Foto: Antonín Morávek

Na letošní 12. ročník Europian kids athletics games se do Brna sjel rekordní počet 1600 žákovských atletů z 15 zemí Evropy. A v početném startovním poli se výrazných úspěchů dočkali i mladí atleti Sokola Kolín-atletika, kteří vybojovali v těžké konkurenci 7 medailí a dalších 13 umístění ve finálové osmičce.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

O víkendu šest kolínských týmů startuje na mistrovství Čech!

 

Ve všech mládežnických kategoriích skončily letošní boje v přeboru Středočeského kraje, z nějž vždy první dvě družstva postoupila do bojů o medaile z mistrovství Čech, které se v kategoriích staršího žactva, dorostu i juniorů odehraje o nadcházejícím víkendu. Bojovat se bude také o postup do finálového závodu mistrovství České republiky. V letošním roce vůbec poprvé v historii kolínské atletiky se do mistrovství Čech probojovaly kolínské týmy ve všech šesti kategoriích!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Smolný den Kateřiny Šafránkové odsunul kolínské atletky na šesté místo

Foto: Eduard Erben

V neděli 10. září vyvrcholila letošní atletická sezóna družstev mužů a žen finálovým závodem mistrovství České republiky v Plzni. Mezi šestici nejlepších českých týmů se ze základní části extraligy probojovaly i kolínské ženy. Smolný den kapitánky Kateřiny Šafránkové je ale tentokrát i přes bojovný výkon těsně odsoudil až na konečnou šestou příčku.

 
Celý příspěvek

Kateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile

Foto: Eduard Erben

Kolínské kladivářce se sice finálový závod mistrovství České republiky družstev žen vůbec nevyvedl, ale přesto Kateřina Šafránková zažila na plzeňském stadiónu velmi příjemné chvíle. Po pěti letech se totiž dočkala medaile z Evropského vrhačského poháru z černohorského Baru a plakety Českého atletického svazu za překonání českého rekordu!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

V neděli se bude v Plzni bojovat o týmové tituly

Foto: Jan Kucharčík

V neděli 10. září budou kolínské atletky bojovat v Plzni ve finále mistrovství České republiky družstev. Mezi šest nejlepších českých týmů postoupily z páté příčky po základní části extraligy a soupeři jim budou družstva USK Praha, AK Olymp Brno, SSK Vítkovice, PSK Olymp Praha a domácí AK Škoda Plzeň, tedy z mnohem větších měst.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladší žactvo je po jasném vítězství ve finále krajského přeboru

Foto: Antonín Morávek

Na čáslavském stadiónu ve Vodrantech se ve středu uskutečnilo třetí kolo skupiny B středočeského krajského přeboru družstev mladšího žactva. Soutěž jasně opanovaly oba kolínské týmy a mají tak již v podstatě jistý postup do finálového závodu, kam míří spolu s družstvy Kutné Hory, Čáslavi a Nymburka mezi chlapci a Čáslavi, Vlašimi a Nymburka v kategorii dívek.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolíňáci s pěti tituly nejúspěšnějším klubem MČR do 22 let!

Foto: Eduard Erben

První zářijový víkend patřil kategorii mužů a žen do 22 let, která bojovala o tituly mistrů České republiky v pražském Edenu. Kolínskou atletiku zastupovalo 15 atletů a atletek, kteří prošli výběrem technických delegátů. Medailové ambice měli především sprinteři Helena Jiranová, Štěpán Hampl a Zdeňka Seidlová, mílařka Renata Vocásková a tyčkařka Zuzana Pražáková. 

 
Celý příspěvek

Žáci i v lijáku předvedli kvalitní výkony

 

Jak krásným letním počasím skončil měsíc srpen, tak tím nejhorším podzimním začalo září. A doplatili na to starší žáci, kteří měli 1. září absolvovat v Kolíně 4. kolo krajského přeboru. Vzhledem k hustým provazům deště bylo na úvodní poradě vedoucích družstev odhlasováno, že se mistrovský závod ruší, postup do mistrovství Čech si týmy Kolína a Kladna zajistily podle předchozích kol a závod proběhne pouze jako mítink pro ty, kteří i v počasí, do nějž by "psa nevyhnal", chtějí soutěžit.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky