Jdi na obsah Jdi na menu

Čtyři medaile z žákovského EKAGU!

Největší evropský žákovský atletický závod European Kids Athletics Games probíhal od pondělí do středy v Brně. Megazávodu, na němž startovalo na 1850 žáků a žákyň ze 112 klubů ze 16 zemí Evropy se účastnila i početná kolínská výprava. Ta vybojovala v silné mezinárodní konkurenci čtyři medaile!

V úterním programu si na akci, na níž na rozdíl od českých mistrovských soutěží startují chlapci a dívky v ročníkových kategoriích, nejlépe vedl svěřenec Antonína Morávka Tadeáš Zákora,  který se představil ve vrhu koulí nejstarší kategorie ročníku 2003 a své čtyřkilogramové náčiní poslal do vzdálenosti nového osobního rekordu 14,42 m, což znamenalo v nabité konkurenci vynikající druhé místo a stříbrnou medaili!

Blízko k medaili měla ve skoku vysokém ročníku 2005 také svěřenkyně Květoslava Paříka Anna Pátková. Té se ale nepodařilo zopakovat výborný výkon z pátečního krajského přeboru žactva (155 cm), tentokrát zdolala 148 cm a obsadila nepopulární čtvrtou příčku. Stejným výkonem pak skončila osmá Barbora Štěrbová.

Ve finále B na 60 metrů se představili také dva kolínští sprinteři. Rozálie Pesslová skončila v ročníku 2004 celkově na 10. místě výkonem 8,23 s a ve stejné kategorii chlapců obsadil Vít Vinduška 11. příčku za 7,76 s.

Ve středečním programu získala kolínská výprava další tři medaile. O tu nejcennější se postarala svěřenkyně Martina Radikovského Natálie Olivová, která se po nucené půlroční pauze vrátila na podzim do výškařského sektoru a v Brně si skočila letošní nejlepší osobní výkon 163 cm, kterým vybojovala v kategorii dívek ročníku 2003 zlatou medaili.

Z bronzu se radoval ve stejné disciplíně o rok mladších chlapců Jakub Douděra, který k zisku medaile potřeboval zdolat 171 cm. Čtvrtou medaili, rovněž bronzovou, pak vybojovala štafeta žáků ročníku 2003, když sestava Soukal, Vinduška, Šedivý, Zákora zaběhla čas 28,14 s.

Trochu smolnou čtvrtou příčku obsadila v hodu oštěpem dívek 2004 Anna Radikovská, která zaostala za medailí o necelý půlmetr, když ji porazily pouze tři zahraniční účastnice. V téže disciplíně si výrazně vylepšila osobní rekord Vendula Hroudová, která hodem dlouhým 33,40 m skončila šestá. V nejlepší osmičce skončili ještě shodně sedmí Šimon Kratochvíl, jenž mezi chlapci ročníku 2004 zaběhl 300 metrů 39,62 s, a Helena Rothanzlová, která ve skoku vysokém o rok starších dívek zdolala 153 cm.

Kolínští mladí atleti tak vybojovali na této evropské přehlídce jednu zlatou, jednu stříbrnou a dvě  bronzové medaile, k nimž přidali ještě sedm umístění v nejlepší desítce.