Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Zuzana Pražáková vybojovala bronz!

8. 8. 2020

 

Na stadiónu plzeňské Škodovky proběhl o tomto víkendu za tropického počasí vrchol letošní domácí atletické sezóny - mistrovství České republiky mužů a žen. Kolínská atletika měla v boji celkem třináct individuálních želízek a štafetu mužů na 4x100 metrů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zápis do přípravky

5. 8. 2020

Nábor nových členů do atletické přípravky proběhne online v našem klientském centru na adrese https://atletikakolin.iddm.cz . Přihlašovat se můžete od 1.9.2020 od 19:00 do zaplnění kapacity, která je pro jednotlivé ročníky omezena! Letos otevíráme také tréninky přípravek pro ročník narození 2015. Ostatní ročníky přípravek jsou 2010-2014.  Více informací jak se přihlásit najdete níže:

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na šampionát mužů a žen nakonec třináctka Kolíňáků

4. 8. 2020

Letošní tuzemský vrchol atletické sezóny - mistrovství České republiky mužů a žen - přivítá o následujícím víkendu Plzeň. Podle zveřejněného výběru na něm bude kolínskou atletiku při aktuálních zraněních celé řady našich špiček (Dalecký, Vítek, Král, Hanuš, Šafránková) třináctka atletů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na mítincích výborní Buryan, Pazdera a Novotná

1. 8. 2020

Ve čtvrtek 30. července se uskutečnily v Kolíně hned dva prázdninové mítinky. Za horkého letního počasí si od tří hodin dali na stadiónu Mirka Tučka v Borkách dostaveníčko tyčkaři a tyčkařky, od pěti hodin se pak sešlo k vrhačskému mítinku několik desítek závodníků a závodnic.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Natálie Olivová a Amálie Schederová jsou mistryně republiky!

24. 7. 2020

 

Stadión pražské Slavie hostil od pátku do neděle mistrovství České republiky ve vícebojích. Kolínská atletika na něm měla čtveré zastoupení.

 
Celý příspěvek

Muži poskočili do čela I. ligy, ženám se nedařilo

18. 7. 2020

Druhé a zároveň předposlední kolo prvoligové soutěže družstev mužů a žen hostil stadión na jablonecké Střelnici. Za příjemného, ale větrného počasí si kolínské týmy role z úvodního dějství soutěže vyměnily. Muži si tentokrát se všemi soupeři poradili a propracovali se do čela I. ligy, naopak ženám se zdaleka nepodařilo zopakovat vítězství, skončily čtvrté a propadly se na třetí příčku.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Marek Řehák a Jiří Šámal si vyzkoušeli reprezentační dres

15. 7. 2020

 

V úterý 14. července proběhl v Táboře tradiční mítink Memoriál J. Pána. V jeho rámci se uskutečnil i start českých reprezentačních štafet. V té juniorské si svůj první start v dresu České republiky odbyli i sprinteři Marek Řehák a Jiří Šámal.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na MČR v půlmaratónu nejlépe 16. Kroužilová a 20. Janoušek

13. 7. 2020

V neděli 12. července proběhlo v Kostěnicích letošní mistrovství ČR mužů a žen v půmaratónu. Kolínští běžci tentokrát žádný pronikavý úspěch neslavili, když z mužů doběhl nejlépe dvacátý Milan Janoušek, mezi ženami pak Iva Kroužilová dokončila závod jako šestnáctá.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na deštivém Youth Athletics startovali atleti ze 39 klubů

12. 7. 2020

 

Počasí letos kolínským atletickým závodům příliš nepřeje, a tak i dvě třetiny disciplín na letošním ročníku mládežnického mítinku Youth Athletics - Sokol Grand Prix, který se odehrával netradičně v červenci, skrápěl déšť. I přes prázdninový termín se do Kolína sjeli mladí atleti v kategoriích žactva a dorostu z téměř čtyř desítek klubů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Fotogalerie Jiřího Kottase

Kolínské vyhlídky pro republikové šampionáty

10. 7. 2020

V podstatě všechny vrcholy letošní tuzemské sezóny, pokud se vůbec uskuteční, což vzhledem k současnému opětovnému nárůstu nemocných Covid-19 a lokálnímu omezování počtu účastníků hromadných akcí není vůbec jisté,jsou posunuty až do druhé poloviny sezóny. Již nyní se z průběžných tabulek dají vyčíst šance kolínských atletů na účast na mistrovství České republiky a je zřejmé, že loňská bilance letních šampionátů, na které se kvalifikovalo 71 kolínských atletů, z nichž 41 se dokázalo umístit ve finálové osmičce a 16 z nich vybojovalo medaile, se nejspíš letos opakovat nebude.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Ženy vstoupily do 1. ligy vítězně, muži skončili třetí

4. 7. 2020

V sobotu 4. července zahájila v Mladé Boleslavi za krásného slunečného počasí 1. kolem letošní „okleštěná“ prvoligová soutěž. Ta bude mít v této koronavirem poznamenané sezóně pouze tři kola a je uzavřená, tedy z ní letos nikdo nepostoupí ani nesestoupí. Přesto se kvalita soutěže a nasazení jednotlivých týmů nijak nelišily od té loňské.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Starší žactvo získalo osm krajských medailí

2. 7. 2020

 

Netradičně ve středu 1. července se uskutečnil na kladenském Sletišti letošní přebor Středočeského kraje jednotlivců v kategorii starších žáků a žákyň, který byl náhradou za kolínský závod, jenž zhatila průtrž mračen. Kolínským závodníkům se při absenci obou halových medailistů z MČR Jiřího Synka a Matyáše Čudlého a výpadcích některých dalších nedařilo jako v uplynulých letech a vybojovali 2 zlaté, 4 stříbrné a 2 bronzové medaile.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Roman Pazdera je juniorským mistrem ČR v běhu na 10 000 metrů

28. 6. 2020

 

V teplém letním počasí proběhlo tuto sobotu ve Slavkově u Brna letošní první dráhové mistrovství České republiky, a to v běhu na 10000 metrů. A tento šampionát přinesl velký úspěch svěřenci trenérky Jany Šedinové Romanu Pazderovi, který po loňských stříbrných medailí získal poprvé titul mistra České republiky!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Všechna mládežnická družstva potvrdila postup

28. 6. 2020

V sobotu 27. června proběhlo za teplého letního počasí na kladenském Sletišti druhé kolo přeboru Středočeského kraje družstev juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Kolínským týmům se stejně jako v prvním dějství dařilo a před posledním kolem přeboru v podstatě už potvrdily jistotu postupu do podzimních bojů na mistrovství Čech.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Starší žáci i žákyně tentokrát druzí

26. 6. 2020

Druhé kolo přeboru Středočeského kraje družstev starších žáků a žákyň skupiny Východ proběhlo v pátek 26. června na vlašimském stadiónu. Oba kolínské týmy se tentokrát musely sklonit před děvčaty a chlapci ze Staré Boleslavi a skončily na druhých příčkách.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Natálie Olivová první v Evropě a druhá na světě!

21. 6. 2020

Za chladného, větrného a deštivého počasí proběhl na plzeňském stadiónu vícebojařský mikromítink ČAS. I přes nepřízeň počasí, v němž teplota dosahovala jen patnácti stupňů, si skvěle vedla dorostenka Natálie Olivová, která si téměř o 600 bodů vylepšila své loňské maximum a vyhoupla se do čela letošních evropských tabulek a na druhé místo tabulek světových!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Jedenáct medailí z krajského přeboru mladšího žactva

20. 6. 2020

Vůbec žádné štěstí na počasí neměli středočeští mladší žáci a žákyně, kteří za chladu a deště bojovali v sobotu 20. června na kutnohorském stadiónu o tituly přeborníků Středočeského kraje, V obrovské konkurenci téměř čtyř stovek závodníků z 26 klubů se kolínským barvám dařilo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Televizní sestřih ze středečního mítinku

19. 6. 2020

Zde můžete zhlédnout desetiminutový záznam ze středečního mítinku ČAS ke 120 letů kolínské atletika:

https://www.youtube.com/watch?v=76bzGSBACYM&feature=youtu.be

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Vydařený mítink ke 120 letům kolínské atletiky

17. 6. 2020

 

Středeční mítink Českého atletického svazu, kterým náš oddíl zahájil letošní oslavy 120 let kolínské atletiky, přinesl celou řadu velmi kvalitních výkonů a především přivedl na kolínský atletický stadión celou plejádu špičkových atletů. Desetiminutový sestřih ze závodu můžete zhlédnout na ČT Sport ve čtvrtek ve 14.55 hod.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: VELKÁ FOTOGALERIE JIŘÍHO KOTTASE

Nevybraní závodníci na mítink ČAS ke 120 letům kolínské atletiky

15. 6. 2020

Na mítink ČAS ke 120 letům kolínské atletiky nebyli pořadatelem vybráni následující závodníci:

5000 m: Marek Voborský (Dukla Praha), Jan Kunčický (USK Praha), Lukash Platil (SK Nové Město nad Metují), Petr Muras (SSK Vítkovice), Ondřej Rosa (VSK Univerzita Brno), Jakub Budil (Atletika Písek), Michal Procházka (USK Praha), Matěj Nový (USK Praha)

skok daleký: Jiří Rothanzl (Sokol Kolín-atletika), Jakub Randus (PSK Olymp Praha)

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky