Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Mladší žákyně jsou přebornicemi kraje, žáci mají bronz

21. 9. 2019

 

Za krásné podzimní soboty 21.9. se konalo krajské finále družstev mladších žáků v Kutné Hoře a pro kolínská družstva to bylo finále s velkým „F“. Všichni členové družstev podali na závěr sezóny skvělé výkony, někteří dosáhli nových osobních rekordů a dokonce padaly i rekordy oddílové.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Anna Radikovská vybojovala na domácím šampionátu bronz

21. 9. 2019

 

Druhý den Mistrovství České republiky žáků a žákyň z kolínského pohledu vyšperkovala svěřenkyně Martina Radikovského a Jiřího Tučka Anna Radikovská bronzovou medailí z hodu oštěpem. Finálová umístění vybojovali také Vlastimil Trnka, Mojmír Pavlík, Šimon Kratochvíl a Barbora Štěrbová.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Štafeta žáků těsně čtvrtá v prvním dnu šampionátu

20. 9. 2019

 

Natletickém stadiónu Mirka Tučka v Borkách zahájilo v pátek 20. září třídenní Mistrovství České republiky žáků a žákyň, na kterém startuje na 700 nejlepších mladých atletů z Čech, Moravy a Slezska. Do pátečních bojů zasáhlo 23 kolínských závodníků a největšího úspěchu dosáhla štafeta starších žáků na 4x60 metrů, které chyběly pouhé dvě setiny sekundy k zisku bronzových medailí.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na šampionátu žáků se představí 20 domácích závodníků

17. 9. 2019

 

V úterý byl zveřejněn výběr závodníků na Mistrovství České republiky žáků a žákyň, které proběhne od pátku do neděle na kolínském stadiónu Mirka Tučka v Borkách. Domácí Sokol Kolín-atletika na něm bude v individuálních soutěžích v konkurenci více než 600 nejlepších českých závodníků reprezentovat 20 žáků a žákyň! 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Junioři přidali do kolínské medailové sbírky stříbro!

15. 9. 2019

 

Generálkou kolínských pořadatelů na nadcházející mistrovství České republiky žactva bylo v neděli 15. září pořádání mistrovství Čech družstev juniorů a juniorek. A závod této nejprestižnější mládežnické kategorie se za krásného počasí vydařil nejen pořadatelsky, ale také sportovně.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zlatá sobota kolínské mládežnické atletiky!

14. 9. 2019

 

Sobota 14. září byla v atletické termínové listině vyhrazena Mistrovství Čech družstev dorostu a staršího žactva. Kolínská atletika měla v akci všechny čtyři týmy, které se do soutěže probojovaly z prvého či druhého místa v přeboru Středočeského kraje. A závody se jim jaksepatří vydařily, když tři z nich se vracely domů s tituly mistrů Čech!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: MČ_19

EKAG Brno 2019

13. 9. 2019

Od 9. do 12. září bojovali naši atleti o medaile na Evropském týdnu atletiky v Brně.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

V baráži o extraligu kolínští muži čtvrtí, ženy sedmé

8. 9. 2019

 

Muži i ženy Sokola Kolín-atletika vybojovali v neděli 8. září na stadiónu pražské Slavie po postupu z prvního, respektive druhého místa prvoligové soutěže baráž o postup do extraligy 2020. Ten si z osmiutkání 7. a 8. týmu z letošní extraligy a 1. a 2. týmů ze tří prvoligových skupin zajistily první dva celky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladší žáci i žákyně postoupili do krajského finále

7. 9. 2019

V pátek 6. září proběhlo na kutnohorském stadiónu závěrečné 4. kolo skupiny B přeboru Středočeského kraje družstev mladšího žactva. Kolínská děvčata v něm vybojovala druhou příčku a chlapci, kterým se příliš nedařilo, skončili čtvrtí. Oba týmy si vybojovaly postup do finálového utkání.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínskou desítku vyhrál Vošvrda

3. 9. 2019

Za tropického vedra proběhl v neděli 1. září letošní 13. ročník Kolínské desítky. Na start závodu se postavilo 99 běžců a běžkyň, v doprovodném dětském programu pak soutěžilo 18 malých závodníků. Obrátkový závod vedoucí po asfaltu a lesních cestách se stal kořistí mladoboleslavského Sebastiana Vošvrdy a chotěbořské Markéty Gajdorusové.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Starší žákyně jsou přebornicemi kraje, žáci jsou stříbrní

1. 9. 2019

 

V neděli 1. září hostil berounský atletický stadión finále přeboru Středočeského kraje družstev staršího žactva. Kolínským týmům se vrchol krajské soutěže vydařil, když děvčata s převahou získala přebornický titul a chlapcům v dramatickém závěru chybělo k titulu pouhých 5 bodů. Obě družstva si tak zajistila postup do mistrovství Čech, které se uskuteční v sobotu 14. září v Pardubicích.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Dorostenky a junioři jsou přeborníky kraje

31. 8. 2019

 

Třetí a poslední kolo atletického přeboru Středočeského kraje družstev dorostu a juniorů hostil v poslední srpnový den stadión ve staroboleslavské Houštce. Zatímco v soutěži dorostenek bylo o titulu kolínských dívek rozhodnuto už po předchozích kolech, dorostenci a junioři měli po dvou kolech vyrovnanou bilanci s kladenskými rivaly.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Ženy nečekaně doprovodí muže do extraligové baráže!

24. 8. 2019

 

Čtvrté a poslední prvoligové kolo hostil v sobotu 24. srpna mladoboleslavský stadión. Zatímco o postupu kolínského týmu mužů do zářijové baráže o extraligu bylo rozhodnuto už po jejich třech vítězstvích v předchozích kolech, ženy měly šance na postup už spíše jen v rovině teorie.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Velká cena Kolína má za sebou 83. ročník

21. 8. 2019

Foto: Václav Škvor

Už 83. ročník jednoho z nejstarších českých atletických závodů - Velké ceny města Kolína - proběhl ve středu 21. srpna za příjemného atletického počasí. Pro většinu závodníků byl tento mítink prověrkou připravenosti před sobotním posledním ligovým kolem.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Úspěšná premiéra Štěpána Hampla v reprezentační štafetě

5. 8. 2019

 

V sobotu 3. srpna Štěpán Hampl absolvoval premiéru v sestavě reprezentační štafety mužů. Ta startovala na mezinárodním Citius Meetingu konaném ve švýcarském Bernu. Ačkoliv Štěpán odcestoval v roli náhradníka, nakonec zaklekl do bloků v hlavní sestavě kvůli zdravotním potížím Zdeňka Stromšíka. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Štěpán Hampl je nominován do české reprezentace na superligu mistrovství Evropy!

1. 8. 2019

 

Ve dnech 9. – 11. srpna bude česká atletická reprezentace bojovat v Bydhošti v superlize mistrovství Evropy družstev mužů a žen o setrvání mezi evropskou elitou v této nejsilnější skupině. A to bude tentokrát velmi obtížné, neboť pro příště se soutěž vrací k modelu pouze osmi zemí v nejvyšší soutěži, a jistotu startu tak bude mít jen první sedmička.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Šárka Vachata vybojovala bronz, Zuzana Pražáková další čtvrté místo

28. 7. 2019

 

V sobotním programu šampionátu mužů a žen měla kolínská atletika pateré zastoupení a většině závodníků start na mistrovství vyšel. Nejvýše se dostala trojskokanka Šárka Vachata, která dokázala vybojovat druhou kolínskou medaili.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zlatá štafeta a troje "brambory"

26. 7. 2019

 

V letošním roce nezvykle už v pátek zahájily v Brně dvoudenní boje atletů o tituly a medaile na vrcholu letošní tuzemské sezóny – mistrovství České republiky mužů a žen. Do soutěží vstoupilo také 21 reprezentantů kolínské atletiky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na "mistráku jako Brno" startuje přes dvacet Kolíňáků

25. 7. 2019

 

Od pátku do soboty se v Brně schází domácí atletická elita na "mistráku jako Brno", jak domácí pořadatelé nazvali letošní mistrovství České republiky mužů a žen. V nezvykle pozdním termínu, daném tím, že mistrovství světa se tentokrát odehraje až na přelomu září a října, bude podle rozhodnutí technických delegátů startovat i 21 (!) atletů Sokola Kolín-atletika.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Ve středu 24. 7. není možné trénovat na hlavním stadiónu!

22. 7. 2019

Ve středu 24. července proběhne kompletní přelajnování stadiónu včetně sektorů. Vstup na hlavní stadión tak nebude v tento den možný!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky