Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Roman Pazdera je juniorským mistrem ČR v běhu na 10 000 metrů

28. 6. 2020

 

V teplém letním počasí proběhlo tuto sobotu ve Slavkově u Brna letošní první dráhové mistrovství České republiky, a to v běhu na 10000 metrů. A tento šampionát přinesl velký úspěch svěřenci trenérky Jany Šedinové Romanu Pazderovi, který po loňských stříbrných medailí získal poprvé titul mistra České republiky!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Všechna mládežnická družstva potvrdila postup

28. 6. 2020

V sobotu 27. června proběhlo za teplého letního počasí na kladenském Sletišti druhé kolo přeboru Středočeského kraje družstev juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Kolínským týmům se stejně jako v prvním dějství dařilo a před posledním kolem přeboru v podstatě už potvrdily jistotu postupu do podzimních bojů na mistrovství Čech.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Starší žáci i žákyně tentokrát druzí

26. 6. 2020

Druhé kolo přeboru Středočeského kraje družstev starších žáků a žákyň skupiny Východ proběhlo v pátek 26. června na vlašimském stadiónu. Oba kolínské týmy se tentokrát musely sklonit před děvčaty a chlapci ze Staré Boleslavi a skončily na druhých příčkách.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Natálie Olivová první v Evropě a druhá na světě!

21. 6. 2020

Za chladného, větrného a deštivého počasí proběhl na plzeňském stadiónu vícebojařský mikromítink ČAS. I přes nepřízeň počasí, v němž teplota dosahovala jen patnácti stupňů, si skvěle vedla dorostenka Natálie Olivová, která si téměř o 600 bodů vylepšila své loňské maximum a vyhoupla se do čela letošních evropských tabulek a na druhé místo tabulek světových!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Jedenáct medailí z krajského přeboru mladšího žactva

20. 6. 2020

Vůbec žádné štěstí na počasí neměli středočeští mladší žáci a žákyně, kteří za chladu a deště bojovali v sobotu 20. června na kutnohorském stadiónu o tituly přeborníků Středočeského kraje, V obrovské konkurenci téměř čtyř stovek závodníků z 26 klubů se kolínským barvám dařilo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Televizní sestřih ze středečního mítinku

19. 6. 2020

Zde můžete zhlédnout desetiminutový záznam ze středečního mítinku ČAS ke 120 letů kolínské atletika:

https://www.youtube.com/watch?v=76bzGSBACYM&feature=youtu.be

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Vydařený mítink ke 120 letům kolínské atletiky

17. 6. 2020

 

Středeční mítink Českého atletického svazu, kterým náš oddíl zahájil letošní oslavy 120 let kolínské atletiky, přinesl celou řadu velmi kvalitních výkonů a především přivedl na kolínský atletický stadión celou plejádu špičkových atletů. Desetiminutový sestřih ze závodu můžete zhlédnout na ČT Sport ve čtvrtek ve 14.55 hod.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: VELKÁ FOTOGALERIE JIŘÍHO KOTTASE

Nevybraní závodníci na mítink ČAS ke 120 letům kolínské atletiky

15. 6. 2020

Na mítink ČAS ke 120 letům kolínské atletiky nebyli pořadatelem vybráni následující závodníci:

5000 m: Marek Voborský (Dukla Praha), Jan Kunčický (USK Praha), Lukash Platil (SK Nové Město nad Metují), Petr Muras (SSK Vítkovice), Ondřej Rosa (VSK Univerzita Brno), Jakub Budil (Atletika Písek), Michal Procházka (USK Praha), Matěj Nový (USK Praha)

skok daleký: Jiří Rothanzl (Sokol Kolín-atletika), Jakub Randus (PSK Olymp Praha)

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Další velká jména na středu

15. 6. 2020

V pondělí večer se uzavřely přihlášky na středeční mítink ČAS ke 120 letům kolínské atletiky a startovní listina závodu se doplnila o další velká jména české atletiky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

KP žactva kvůli přívalovému dešti zrušen, první velká jména pro středeční mítink

14. 6. 2020

 

Nedělní přebor Středočeského kraje staršího žactva musel být zrušen, když dlouhotrvající přívalový déšť proměnil kolínský stadión v koupaliště. Dva dny před ukončením přihlášek na středeční mítink ČAS jsou už potvrzena první velká jména na startovní listině.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladší žákyně na druhém kole se dvěma oddílovými rekordy

13. 6. 2020

 

Za krásného červnového počasí se v pátek 12.6. konalo na čáslavském atletickém stadionu druhé kolo krajského přeboru družstev mladších žáků a žákyň. Představení mladých kolínských atletů bylo výborné.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na přeborech kraje padesátka umístění v prvé trojce

13. 6. 2020

Na kladenském stadiónu se v sobotu 13. června odehrál letošní přebor Středočeského kraje v kategoriích dospělých, juniorů a dorostu. Početná kolínská výprava na něm vybojovala 21 prvních, 19 druhých a a 11 třetích míst.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Předprodej vstupenek na mítink ke 120 letům kolínské atletiky zahájen

10. 6. 2020

 

Již za týden, ve středu 17.června, proběhne na stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách velký mítink u příležitosti letošních oslav 120 let kolínské atletiky a dnes byl zahájen předprodej zhruba stovky vstupenek, více diváků se totiž na stadión kvůli opatření o akcích pro maximálně 500 osob nevejde. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Nejkvalitnější výkon vrhačského pětiboje předvedl Jan Balát

7. 6. 2020

V sobotu 6. června se uskutečnil na kolínském stadiónu letošní první vrhačský pětiboj. Nejkvalitnější výkon klání ve vrhu koulí a hodech diskem, kladivem, oštěpem a břemenem předvedl domácí kladivář Jan Balát, který si hodem dlouhým 58,23 m nejen výrazně polepšil osobní maximum, ale stejně výrazně posunul i kolínský historický rekord v kategorii mužů do 22 let a jen těsně zaostal za absolutním kolínským rekordem Dominika Krále.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Všechny mládežnické týmy vykročily za postupem

7. 6. 2020

V sobotu 6. června proběhlo na vlašimském stadiónu 1. kolo letošního přeboru Středočeského kraje v soutěžích družstev mládeže. Z tohoto tříkolového přeboru postoupí na konci prázdnin vždy dva nejlepší týmy do zářijového mistrovství Čech. A kolínským družstvům se v prvním dějství dařilo ve všech čtyřech kategoriích.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Žáci i žákyně zahájili přebor výhrou

5. 6. 2020

S více než měsíčním zpožděním zahájil na kolínském stadiónu Mirka Tučka letošní přebor Středočeského kraje družstev staršího žactva skupiny B prvním ze tří kol ve skupinách, z nichž pět nejlepších týmů postoupí do jednorázového finále. Oba kolínské týmy v domácím prostředí dokázaly, že s postupem rozhodně problémy mít nebudou, a zvítězily.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Oslavy 120 let kolínské atletiky zahájí 17. června velký reprezentační mítink

2. 6. 2020

Kolínská atletika slaví v letošním roce 120 let svého trvání, což znamená, že po AC Praha 1890 a dalších pražských klubech Spartě a Slavii je čtvrtým nejstarším atletickým klubem v naší republice! Souhra náhod spojených s letošním zrušením všech světových a evropských vrcholů způsobila, že na zahájení oslav tohoto výročí se uskuteční ve středu 17. června na kolínském stadiónu velký mítink s účastí naprosté české atletické špičky!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mužské béčko zahájilo vítězně

2. 6. 2020

V neděli 31. května zahájilo svou letošní soutěž přeboru Středočeského kraje B družstvo mužů. První kolo soutěže se odehrálo na stadiónu v Roztokách u Prahy a v konkurenci závodníků ze sedmi týmů svedla kolínská rezerva vyrovnaný boj o vítězství právě s domácím družstvem. V konečném účtování nakonec rozhodlo ve prospěch kolínských závodníků 13 bodů. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínská stopa v projektu Spolu na startu

1. 6. 2020

 

Kolínská atletika se výrazně podílela na úspěchu velkého projektu Českého atletického svazu Spolu na startu, v rámci kterého bojovalo v jediném dnu na 17 000 atletů na 173 stadiónech v celé České republice. A tři stadióny, mezi nimi právě ten kolínský, byly televizní tváří dvouhodinového přenosu. Díky České televizi tak viděli záběry z 66. ročníku Polabských závodů v síti Eurovize diváci po celé Evropě i v dalších částech světa.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Výborné vrhačské výkony na Hájkově memoriálu

31. 5. 2020

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky