Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Na gigant se chystá 18 Kolíňáků

O následujícím víkendu 18. a 19. června proběhne na stadiónu v Ostravě - Vítkovicích letošní gigant, tedy mistrovství České republiky v kategoriích juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Ve stále rostoucí konkurenci téměř dvou stovek oddílů bylo technickými delegáty na základě výkonnosti vybráno k individuálním startů 18 kolínských atletů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladší žáci i žákyně skončili doma na třetí příčce

Den po ligovém kole bojovali v Kolíně ve 3. kole přeboru Středočeského kraje mladší žáci a žákyně. Za téměř tropického počasí vybojovali domácí chlapci a děvčata shodně třetí příčku a zajistili si postup do podzimního finále přeboru.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Osobní maxima sprinterů na 2. lize

 

Výborně si na 3. kole II. ligy znovu vedli kolínští sprinteři, hostující v dresu domácího AC TJ Jičín. Junior Lukáš Soukal si vyrovnal v silném protivětru téměř 2 m/s osobní rekord v běhu na 200 metrů časem 21,87 s a posunul se těsně před šampionátem na šesté místo českých tabulek a dorostenec Jiří Synek si časem 22,20 s vytvořil ve stejně silném protivětru osobní maximum a zařadil se dokonce na druhou příčku.   

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Muži i ženy v domácím prostředí druzí

 

V sobotu 11. června hostil kolínský atletický stadión Mirka Tučka v Borkách 3. kolo prvoligové soutěže mužů a žen. Zatímco kolínské ženy nastupovaly z první pozice s náskokem tří hlavních bodů, muži museli bojovat o šanci na postup do baráže o extraligu, kam se po čtyřech kolech podívají jen první dva celky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Skvělý oddílový rekord Zuzany Pražákové

Vynikající výkon předvedla na Memoriálu Josefa Odložila na pražské Julisce tyčkařka Zuzana Pražáková. V kvalitní soutěži překonávala postupné výšky až do 420 cm na první pokus, se 430 cm si poradila napodruhé a druhým pokusem poté zdolala i výšku svého osobního maxima a nového kolínského historického rekordu 440 cm! GRATULUJEME!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Natálie Olivová má po dramatu limit na světový šampionát!

 

Od pátku 3. června do neděle 5. června hostil stadión pražské Slavie v Edenu letošní vícebojařské mistrovství České republiky všech kategorií. Na šampionátu zastupovala kolínskou atletiku šestice závodníků, z nichž s největšími ambicemi nastoupila k soutěži juniorka Natálie Olivová.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Ve 2. kole KP mládeže kolínská děvčata zdramatizovala boj

 

V sobotu 4. června hostil atletický stadión Mirka Tučka v kolínských Borkách 2. kolo přeboru Středočeského kraje v kategoriích juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Zatímco kolínští chlapci v obou kategoriích znovu skončili druzí a v podstatě si zajistili postup do mistrovství Čech, dorostenky v domácím prostředí druhou příčkou zdramatizovaly boj o postup a juniorky vítězstvím boj o titul.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Početné kolínské zastoupení na vícebojařském šampionátu

Od pátku do neděle proběhne v pražském Edenu letošní vícebojařské mistrovství České republiky všech kategorií a kolínská atletika na něm bude mít neobvykle početné zastoupení, když technický delegát vybral k účasti na šampionátu hned šestici vícebojařů Sokola Kolín-atletika.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Roman Pazdera zaběhl pod čtyři minuty

 

Úterý 31. května bylo pro českou atletiku svátkem, v Ostravě se totiž konal největší český mítink Zlatá tretra, kterého se zúčastnili i kolínští závodníci. Z nich se nejvíce dařilo Romanu Pazderovi, který stlačil svoje osobní maximum na trati 1500 metrů pod čtyři minuty.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Fair play Anny Radikovské změnila ligovou tabulku

Zásluhou fair play činu Anny Radikovské se ještě změnila tabulka druhého prvoligového kola. Po kontrole výsledků závodu v hodu oštěpem totiž zjistila, že ji rozhodčí pravděpodobně omylem posunuli do osmičlenného finále, v němž nakonec svůj výkon z úvodních tří pokusů vylepšila a skončila na sedmé příčce.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Ženy ovládly druhé ligové kolo, muži skončili třetí

 

Druhé kolo prvoligové soutěže mužů a žen hostil v neděli pod Ještědem liberecký stadión. Toto kolo vyšlo skvěle týmu žen, který po druhé příčce v prvním dějství soutěže tentokrát jasně závod opanoval. Zlepšili se i kolínští muži, kteří po čtvrtém místě v Děčíně tentokrát skončili třetí, ale postup do baráže, který byl cílem týmu pro tuto sezónu, se hodně vzdálil.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mužské "béčko" ve 2. kole KP skončilo druhé

Druhé kolo přeboru Středočeského kraje družstev mužů a žen hostil v neděli 29. května českobrodský stadión. Rezerva kolínských mužů si vedla lépe než v prvním dějství a obsadila druhou příčku za letos jasně vládnoucím  ASK Dipoli.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Lukáš Soukal zaběhl čtvrtku za 49,34 s

Výborný výkon předvedl Lukáš Soukal při 2. kole II. ligy v Rumburku, kde hostoval za tým Jičína, při svém letošním prvním startu na trati 400 metrů. Při svém vítězství zaběhl čas 49,34 s, kterým se zařadil na čtvrté místo kolínských historických tabulek mužů, když do oddílového rekordu mu nyní chybí 84 setin.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Starší žáci v dešti znovu první, žákyně třetí

Druhému kolu přeboru Středočeského kraje starších žáků a žákyň skupiny B, které proběhlo v pátek 27. května na kolínském stadiónu, vůbec nepřálo počasí. Závod téměř celý proběhl za neustálého deště a chladu, což výrazně ovlivnilo kvalitu výkonů. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Starší žáci 7. ZŠ Kolín druzí v krajském finále

Bohužel za stálého deště se ve středu 25. května uskutečnilo na stadiónu Mirka Tučka v Kolíně letošní krajské finále Poháru rozhlasu. Kolínský okres v něm reprezentovaly tři týmy 7. ZŠ Kolín, Masarykova a mladší žáci ze 6. ZŠ Kolín, Ovčárecká. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Volné termíny na příměstský tábor

Stále máme volné termíny na příměstský tábor. Více informací naleznete ZDE.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Antonín Tvrzník a Sofie Bébrová bojovali o MČR

 

Benešovský stadión hostil o uplynulém víkendu přebor Středočeského kraje ve vícebojích v kategoriích dospělých, juniorů, dorostu a staršího žactva. Kolínskou atletiku na něm reprezentovali Pavel Krejča mezi muži, Antonín Tvrzník a Emílie Chrastinová v kategorii juniorů a starší žákyně Sofie Bébrová.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Letošnímu Youth Athletics dominoval nejlepší český výkon Jiřího Synka

 

V sobotu 21. května hostil kolínský stadión Mirka Tučka letošní ročník mládežnického mítinku Youth Athletics - Sokol Grand Prix. Ačkoli kvůli konkurenci řady dalších závodů byla tentokrát účast na mítinku méně početná a startovalo na něm 187 atletů a atletek, byla k vidění řada velmi kvalitních výkonů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Petra Matoušková vyhrála KP mladších žákyň v pětiboji

Letošní přebor Středočeského kraje v pětiboji mladších žáků a žákyň byl rozdělen kvůli velkému počtu účastníků dokonce do tří skupin a kolínští závodníci byli zařazeni do skupiny, která bojovala o medaile i výkony, které by mohly znamenat postup na mistrovství České republiky, v Čáslavi. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Roman Pazdera překonal i druhý rekord Oldřicha Košilky!

V neděli 15. května zahájila na ostravském stadiónu prvním kolem také extraliga mužů a žen. Na ní se představila i dvojice kolínských závodníků Roman Pazdera, hostující za Hvězdu Pardubice, a Zuzana Pražáková, závodící v barvách Dukly Praha, a rovněž kolínská odchovankyně Helena Jiranová, nyní už hájící barvy USK Praha.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky