Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Bylo zvoleno nové vedení T.J. a oddílu na roky 2022-2025

V pátek 11. března proběhla valná hromada naší Tělocvičné jednoty Sokol Kolín - atletika a oddílu atletiky, na níž bylo zvoleno nové vedení na období let 2022 - 2025. Do funkce starost\y T.J. byl zvolen JUDr. Radek Bechyně, místostarostou se stal Mgr. Jiří Tuček a jednatelem Mgr. Antonín Morávek. Kontrolní komise T.J. bude pracovat ve složení MUDr. Josef Slabý, Bc. Kateřina Šafránková a Ing. Jan Šedina a vyslanci na valné hromady župy Tyršovy byli zvolení Zdeněk Hejduk, Květoslav Pařík a Mgr. Václav Škvor. Výbor oddílu se ve dvou kolové volbě podařilo zvolit pouze v pětičlenném složení. Jeho předsedou je Mgr. Antonín Morávek a členy JUDr. Radek Bechyně, Dominik Holub, MUDr. Josef Slabý a Mgr. Jiří Tuček.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Bylo zvoleno nové vedení T.J. a oddílu

V pátek 11. března proběhla valná hromada naší Tělocvičné jednoty Sokol Kolín - atletika a oddílu atletiky, na níž bylo zvoleno nové vedení na období let 22022 - 2024. Do funkce starost\y T.J. byl zvolen JUDr. Radek Bechyně, místostarostou se stal Mgr. Jiří Tuček a jednatelem Mgr. Antonín Morávek. Kontrolní komise T.J. bude pracovat ve složení MUDr. Josef Slabý, Bc. Kateřina Šafránková a Ing. Jan Šedina a vyslanci na valné hromady župy Tyršovy byli zvolení Zdeněk Hejduk, Květoslav Pařík a Mgr. Václav Škvor. Výbor oddílu se ve dvou kolové volbě podařilo zvolit pouze v pětičlenném složení. Jeho předsedou je Mgr. Antonín Morávek a členy JUDr. Radek Bechyně, Dominik Holub, MUDr. Josef Slabý a Mgr. Jiří Tuček.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zuzana Pražáková zacinkala bronzem!

V ostravské hale se rozeběhlo halové mistrovství České republiky mužů a žen, které je posledním z letošních halových šampionátů. Kolínskou atletiku na něm zastupuje v individuálních disciplínách pětice našich nejlepších atletů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zemřela naše výborná rozhodčí Lenka Vančurová

Ve středu 2. března zemřela po dlouhé těžké nemoci naše výborná rozhodčí I. třídy, maminka našeho závodníka Tadeáše Krakuvčíka a manželka našeho člena a rovněž výborného rozhodčího Romana Krakuvčíka paní Lenka Vančurová. Poslední rozloučení proběhne v pátek 11. března od 13 hodin v obřadní síni v Lysé nad Labem. Nezapomeneme!   Smuteční oznámení

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kandidáti do orgánů T.J. a oddílu atletiky

V pátek 4. března 2022 skončila lhůta pro podání kandidatury do orgánů Tělocvičné jednoty Sokol Kolín-atletika a oddílu atletiky. Na jednotlivé funkce kandidují na valné hromadě jednoty a oddílu 11. března tito kandidáti:

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Příměstské tábory 2022

Letos budeme již posedmé pořádat příměstské tábory. Online přihlašování na příměstské tábory bude otevřeno od 14.3.2022 od 8:00 na atletikakolin.iddm.cz přes naše klientské centrum. Více ZDE.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na žákovském šampionátu pět umístění v osmičce

 

V sobotu a v neděli 26.-27. února se po jednoroční pauze uskutečnilo v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce mistrovství České republiky v kategorii žactva. Kolínskou atletiku na něm v individuálních disciplínách reprezentovalo 6 závodníků a další tři přibyli v závěrečných závodech štafet.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Pozvánka na valnou hromadu T.J. a oddílu

Výbor Tělocvičné jednoty Sokol Kolín - atletika a výbor oddílu atletiky svolává na pátek 11. března 2022 valnou hromadu. Ta se uskuteční od 16:00 hod. v SOŠ informatiky a spojů Kolín, Jaselská 826, Kolín IV. Právo účasti s hlasem rozhodujícím mají všichni členové T.J., kteří k 11.3.2022 dovrší 18 let. Mladší členové se mohou zúčastnit pouze s hlasem poradním.

Pozvánka  Jednací a volební řád  Výroční zpráva  Souhlas kandidáta

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Ze Sportovce Kolína 2021 si atleti odnesli 13 ocenění!

 

V úterý 22. února se v kolínském městském divadle rozdávala ocenění nejlepším kolínským sportovcům a sportovním kolektivům v rámci slavnostního večera Sportovec Kolína 2021. Téměř dvouhodinovým pořadem provázela poprvé v historii ankety žena - sportovní moderátorka České televize Barbora Černošková a vystoupili v něm vítězka Superstar Sabina Křováková a mezinárodními úspěchy ověnčené skupiny Skipping Boys a Fotbal bez limitu.   Fotogalerie

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zlatý Matyáš Čudlý, stříbrná štafeta juniorů, dvakrát bronzová Natálie Olivová!

 

O víkendu proběhlo v Ostravě halové mistrovství České republiky v kategoriích juniorů a dorostu. S nemalými ambicemi na ně odjížděla i řada kolínských talentů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na gigantu se představí patnáct Kolíňáků

O víkendu se v ostravské hale uskuteční letošní halový gigant, tedy mistrovství České republiky v kategoriích dorostu a juniorů. Ať už přímo nebo z pozice náhradníků se mezi českou špičku probojovalo celkem patnáct závodníků našeho oddílu. Tento počet by se měl ještě rozšířit o členy štafet na 4x200 metrů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Natálie Olivová vybojovala titul vícebojařské šampiónky!

 

V hale Otakara Jandery v pražské Stromovce se v pátek 11. února rozběhlo letošní první mistrovství České republiky, a to ve vícebojích a chůzi. První den se na něm představily i dvě svěřenkyně Jiřího Robovského Amálie Schederová a Sofie Bébrová. Největším kolínským želízkem byla ale juniorka Natálie Olivová, která absolvovala svou soutěž v sobotu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Pořádali jsme veřejné závody

V sobotu 12. února uspořádal náš oddíl v nafukovací hale na Strahově veřejné závody, které byly jednou z posledních příležitostí především pro kategorie dorostu a juniorů vybojovat si účast na mistrovství České republiky v Ostravě, které se uskuteční příští víkend.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

V Hustopečích se dařilo Čudlému i Olivové

V sobotu se na jižní Moravě uskutečnil další ročník tradičně skvěle mezinárodně obsazeného Hustopečského skákání. Na galamítinku, v němž bylo na vítězství v prestižních soutěžích mužů a žen potřeba překonat laťku ve výšce 236 a 195 cm, se představili také tři kolínští výškaři. Čudlý 202 cm

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

V Ostravě skvělá Jiranová, výborný Soukal

Ostrava má  za sebou největší český halový závod - Stříbrný mítink WIT - Czech Indoor Gala. Na něm zazářila odchovankyně kolínské atletiky Helena Jiranová, v národním programu se dařilo i mladým kolínským sprinterům.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Skvělý limit Heleny Jiranové pro mistrovství světa

Skvělé zlepšení prokázala na mítinku Jablonecká hala členka naší T.J., závodící v dresu USK Praha, svěřenkyně Ratislava Šediny Helena Jiranová. Už v rozběhu si vylepšila osobní rekord na 60 metrů překážek na výborných 8,14 s a splnila entry standard pro start na mistrovství světa v Bělehradě. Ve finále tento čas ale ještě výrazně posunula na skvělých 8,07 s a dostala se tak na třetí místo historických českých tabulek. GRATULUJEME!!!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Krajský přebor mladšího žactva výrazně ovlivnil covid

 

Na rozdíl od loňského roku se sice letošní halový přebor Středočeského kraje v kategorii mladšího žactva uskutečnil, ale do startovních listin tvrdě zasáhla aktuální vlna nemoci Covid-19 a s ní spojená lavina karantén celých školních tříd. A tak zcela netypicky v některých disciplínách startovalo jen pár závodníků a i kolínská výprava se smrskla na pouhých 8 chlapců a děvčat.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Další oddílový rekord překonala Natálie Olivová

Druhý letošní kolínský historický rekord, tentokrát v mistrovské disciplíně, padl tuto neděli opět v nafukovací hale na pražském Strahově při přeboru Prahy ve vícebojích zásluhou juniorky Natálie Olivové. Ta vylepšila vlastní pětibojařský výkon, kterým loni získala vybojovala pátou příčku na šampionátu žen, o 87 bodů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

První letošní oddílový rekord překonal Lukáš Soukal

 

Na pátečních veřejných závodech ve strahovské hale se představili tři kolínští závodníci. Nejlépe si vedl junior Lukáš Soukal, který překonal letošní první kolínský historický rekord, a to nejenom v kategorii juniorů, ale i absolutní rekord v kategorii mužů. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Výroční zpráva a tabulky 2021

Stejně jako každý leden vydáváme výroční zprávu o činnosti naší T.J. a oddílu v roce 2021, která bude po účetním uzavření předchozího roku doplněna ještě o zprávu o hospodaření. V publikaci naleznete vedle úvodního slova hodnotícího uplynulou sezónu přehled reprezentačních startů, umístění našich atletů na mistrovství ČR a přeborech kraje, výsledky soutěží družstev, překonané oddílové rekordy, hodnocení našich článků sportovní přípravy a oblastí činnosti a také kompletní tabulky výkonů.

Tabulky 2021

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky