Kolínský stadión hostil mezistátní utkání veteránů

V sobotu 6. května hostil kolínský stadión Mirka Tučka mezistátní utkání veteránů Česká republika - Rakousko - Maďarsko - Slovensko - Slovinsko, které uspořádalo Sdružení veteránů Českého atletického svazu a na němž startovalo na 300 závodníků. V reprezentačním dresu českého A týmu se představili také dva kolínští atleti - Pavel Peňáz a Roman Pekárek.

V klání, v němž startovali závodníci bez rozdílu věku a pořadí v disciplíně bylo vždy stanoveno podle výkonu vynásobeného věkovým koeficientem, zvítězil Pavel Peňáz v hodu břemenem, když náčiní o váze 11,34 kg poslal do vzdálenosti 19,55 m, druhý byl ve vrhu koulí, když šestikilogramovým náčiním vrhl 14,65 m, a Roman Pekárek obsadil v běhu na 1500 metrů pátou příčku za 4:52,38 min.

Za pěkného jarního počasí se český A výběr stal jasným vítězem šestiutkání a druhý český tým obsadil čtvrté místo.

Poděkován patří všem sponzorům tohoto mezistátního utkání, kterými byli - Město Kolín, KOPOS KOLÍN a.s., Smola konstrukce s.r.o,, JN Interier Česká republika s.r.o, a Sodovkárna Kolín s.r.o.