Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Krajské soutěže zrušeny prozatím do 10. května

Ve středu 8. dubna přistála v oddílové e-mailové schránce zpráva od předsedy Středočeského KAS Jiřího Klesnila a předsedy krajské STK Miroslava Vondry: "S určitostí se žádné soutěže v rámci kraje, které se měly konat do 10.5.2020, konat nebudou a jsou zrušeny všechny původně plánované závody do data 10.5.2020 včetně. O možnosti přesunu závodů na jiný termín bude jednáno dle momentální situace, nařízení vlády a po vydání aktualizované termínové listiny ČASu."

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Stadión zatím zůstává uzavřený

I přesto, že se na webu Českého atletického svazu objevil článek, že atletické stadióny jsou usnesením vlády otevřené, zůstává náš stadión prozatím uzavřený minimálně do vyjasnění smyslu včerejšího vládního opatření, které se zřejmě týká pouze individuálního rekreačního sportování na veřejných sportovištích (náš stadión veřejným sportovištěm není), nikoli organizovaného klubového tréninku. Samozřejmě jakmile bude dána zákonná možnost organizovaného sportování, bude stadión otevřen.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Nové skladové kontejnery jsou na místě

 

Dnes po poledni byly na náš atletický stadión dopraveny dva skladové kontejnery, které pořídila ze svých prostředků Správa městských sportovišť Kolín a které budeme moci využívat jak pro uskladnění našich sportovních potřeb, tak budou sloužit výcvikovým táborům a různým jiným akcím, které na našem stadiónu budou doufejme už brzy znovu probíhat.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínská atletika v době koronaviru

Počínaje 16. březnem byl na základě rozhodnutí vlády ČR uzavřen atletický stadión Mirka Tučka v kolínských Borkách pro veškerou sportovní činnost, přesto ale atletický život neutichl. Jednak na stadiónu probíhají a budou probíhat práce vedoucí k jeho dalšímu vylepšení, jednak se velká část našich atletů připravuje v domácích podmínkách.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

ATLETICKÝ STADIÓN JE PRO SPORTOVNÍ ČINNOST UZAVŘEN!

V souvislosti s vyhlášením karantény na celém území České republiky je Atletický stadión Mirka Tučka od 16.3. 0:00 hod. do odvolání pro veškerou sportovní činnost UZAVŘEN.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Opatření výboru T.J. v souvislosti s nouzovým stavem a souvisejícími nařízeními vlády ČR

Výbor T.J. Sokol Kolín - atletika na své mimořádné schůzi dne 13. března přijal následující opatření v návaznosti na vyhlášení nouzového stavu vládou ČR a související nařízení:

1. Konání valné hromady T.J. se odkládá na nejbližší termín, který umožní vládní nařízení, s tím, že konkrétní termín jejího konání bude oznámen nejpozději 15 dnů předem.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Omezení provozu na atletickém stadiónu

Vhledem k opatřením, vyhlášeným vládou ČR, bude provoz na atletickém stadiónu od pátku 13. března omezen maximálně na 30 osob současně. Po získání dalších informací rozhodne výbor T.J. na svém zasedání 13.3. o dalším postupu. Sledujte tyto webové stránky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Upozornění výboru T.J. ohledně výcvikových táborů

Výbor T.J. Sokol Kolín - atletika rozhodl do odvolání vzhledem k nejasné prognóze vývoje situace ohledně nákazy COVID-19, že nebude proplácet žádné zálohové platby na případné plánované výcvikové tábory svých členů. Veškeré uplatnitelné náklady budou proplaceny až v případě uskutečnění tohoto výcvikového tábora po jeho ukončení. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

POKYNY VÝBORU T.J. PRO ČLENY A JEJICH ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE V SOUVISLOSTI S DOPORUČENÍM PREMIÉRA ČR OHLEDNĚ CEST DO ITÁLIE

Vzhledem k pátečnímu doporučení premiéra ČR a ministerstva zdravotnictví necestovat do žádné oblasti Itálie a v případě cesty do této země zůstat po dobu 14 dní v domácí karanténě přijal výbor T.J. následující opatření:

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Valná hromada naší T.J. je svolána na 20. března

Výbor T.J. Sokol Kolín-atletika svolává letošní valnou hromadu jednoty a současně oddílu atletiky na pátek 20. března od 16.00 hod. do Centra rozvoje podnikání (CEROP) v areálu kolínského zámku. Právo účasti s hlasem rozhodujícím mají všichni členové T.J., kteří dosáhnou ke dni konání valné hromady 18 let. Oficiální pozvánku můžete otevřít ZDE

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Přihlášky na příměstské tábory otevřeny!

 

Dnes byly v našem klientském centru otevřeny online přihlášky na letní příměstské tábory.

Více informací naleznete zde: https://www.atletikakolin.cz/clanky/tabor/

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Jiří Synek a Matyáš Čudlý jsou bronzoví!

 

Poslední letošní atletický halový šampionát, tentokrát v kategorii žactva, hostila pražská Stromovka. V sobotním programu se představili čtyři zástupci Sokola Kolín - atletika a Jiří Synek a Barbora Štěrbová vybojovali první kolínská finálová umístění. V neděli to ale dvakrát cinklo!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zuzana Pražáková stříbrná!!!

 

Týden po národním šampionátu dorostu a juniorů proběhlo opět v ostravské hale letošní mistrovství České republiky v kategorii mužů a žen. Původně prošlo náročným sítem výběru devět kolínských atletů, ale nakonec se nepředstavili ani sprinteři Marek Řehák a Jiří Šámal, ani výškařka Denisa Pešová, navíc trojskokan Michal Sebera nezaznamenal v soutěži zdařený pokus, a tak se pozornost kolínských příznivců soustředila jen na trojici atletů v kolínských dresech v sobotním a dvojici v nedělním programu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Příměstské tábory 2020

 

Letos budeme již popáté pořádat příměstské tábory. Přihlášky budou otevřeny od 1.3.2020 v našem klientském centru. Více se dozvíte v sekci TÁBOR

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zprávy z ASCM

V rubrice ASCM byly zveřejněny Výroční zpráva Atletického sportovního centra mládeže Kolín za rok 2019 a Seznam členů ASCM Kolín k 1.1.2020.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Nábor do atletické přípravky pro ročník 2015

Od 1. 4. 2020 pro Vás chystáme tréninky atletické přípravky pro ročník narození 2015. Tréninky budou probíhat každé úterý od 15:30 na atletickém stadionu v Kolíně. Přihlášky budou spuštěny od příštího týdne 24.2.2020. Zaregistrovat se můžete přes evidenční systém. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Dorostenky jsou týmem roku, Štěpán Hampl, Dominik Král a štafeta mužů skončili druzí

 

V pondělí 17. února byly v kolínském divadle slavnostně vyhlášeny výsledky ankety Sportovec města Kolína za rok 2019. Vydařeným večerem provázel olympijský vítěz v desetiboji z Atén 2004 Roman Šebrle a v rámci kulturního programu vystoupila zpěvačka skupiny Jablkoň Marie Puttnerová, taneční skupina Freaks Crew a vynikající rokenrolové vystoupení tanečníků z Kolb Dance Praha.  Fotogalerie Kolínského deníku

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Olivová a Vítek zlatí, štafeta stříbrná a Řehák dvakrát bronzový!

 

Třetí únorový víkend patřil halovému gigantu - tedy mistrovství České republiky dorostu a juniorů, které se konalo v Ostravě. V prudce narůstající konkurenci v těchto kategoriích se na start tohoto šampionátu mezi závodníky ze 110 klubů probojovalo celkem 19 atletů z našeho oddílu, ale Eliška Kliková a Tomáš Podnecký nakonec ke svým disciplínám nastoupit nemohli.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zuzana Pražáková zdolala 420 cm

Necelý týden zbývá do halové šampionátu dorostu a juniorů, za čtrnáct dnů se utkají muži a ženy a o týden později ukončí seriál mistrovství republiky žáci. Proto už nezbývá příliš šancí probojovat se mezi startující a vyladit na vrchol halové sezóny.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Natálie Olivová je mistryní republiky!

 

V hale Otakara Jandery v pražské Stromovce se v pátek 7. února rozběhl seriál letošních halových mistrovství České republiky a jako první do bojů vstoupili vícebojaři. Kolínská atletika měla na tomto vrcholu halové sezóny trojí zastoupení - žákyni Barboru Štěrbovou, dorostenku Natálii Olivovou a mezi muži Pavla Krejču. Rozhovor s Natálií Olivovou

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky