Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Extraligové atletky na hraně postupu

14. 5. 2017

Foto: Eduard Erben

Systém letošní Česká spořitelna atletické extraligy doznal podstatných změn. Po úvodních dvou kolech pouze první šestice postoupí do finále – Mistrovství ČR – při zachování dosažených hlavních bodů, zatímco sedmý a osmý tým čeká baráž s šesti prvoligovými celky z prvých dvou míst tří skupin. První kolo, konané na pražské Julisce, mělo napovědět, jaké šance kolínské družstvo v soutěži, jejíž úroveň se viditelně zvedla, má.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínští atleti bojují o postup

14. 5. 2017

Zatímco v loňském roce se prvoligovému týmu kolínských atletů vůbec nedařilo a v druhé nejvyšší české soutěži je zachránilo až odmítnutí této soutěže jedním z druholigových družstev s právem postupu, letošní ročník muži v modrobílém zahájili mnohem lépe. Na královéhradeckém stadiónu dokonce až do posledních chvil sahali po druhé příčce, zaručující po čtyřech kolech postup do baráže o extraligu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na starém mostě vyvrcholila Polabská výškařská tour

10. 5. 2017

V neděli 7. května v rámci zábavného programu vyvrcholila letošní Polabská výškařská tour finálovým závodem. Před diváckou kulisou se nejvýše mezi chlapci dostal Tomáš Puczek, který je už ale středoškolákem, jenž překonal laťku ve výši 185 cm, a Barbora Hrodková, která se stala vítězkou v kategorii žákyň 9. třídy výkonem 145 cm.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Špičkové mládežnické výkony na Youth Athletics

8. 5. 2017

 

Téměř 300 závodníků z 32 českých klubů startovalo na letošním ročníku mládežnického mítinku Youth Athletics – Sokol Grand Prix, který proběhl na kolínském stadiónu v pondělí 8. května. Ve 40 disciplínách v kategoriích staršího žactva a dorostu si výborně vedli i mladí domácí atleti, kteří vybojovali v kvalitní konkurenci 7 zlatých, 9 stříbrných a 7 bronzových medailí. Velká fotogalerie Jiřího Kotase zde.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Youth

Skvělá stovka Heleny Jiranové v Olomouci

8. 5. 2017

Dva kolínští sprinteři, Helena Jiranová a Aleš Moravec, startovali o pondělním státním svátku na tradiční Velké ceně Olomouce. Původně měl v plánu start na tomto mítinku i Matyáš Dalecký, ale zranění nohy jej nakonec do sektoru nepustilo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Šafránková třetí v Dauhá

6. 5. 2017

 

Česká rekordmanka v hodu kladivem Kateřina Šafránková chtěla původně letošní sezónu zahájit tradičně startem na Polabských závodech na domácím stadiónu v Kolíně. Drobný chirurgický zákrok na palci nohy jí v tom 1. května zabránil, a tak poprvé se v letní sezóně představila na speciálním závodě, uspořádaném den po Diamantové lize kvůli startu světové rekordmanky Anity Wlodarczykové v katarském Dauhá.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Junioři a dorostenci vítězně, juniorky v problémech

6. 5. 2017

 

Den po starším žactvu vstoupili do letošního přeboru Středočeského kraje i kolínské týmy juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Ambice na postup do mistrovství Čech, kam z prvních tří kategorií postupují vždy prvá dvě družstva a mezi dorostenkami pouze vítěz, měly oba celky chlapců a juniorky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Junioři_1

Žáci i žákyně vstoupili výborně do krajského přeboru

6. 5. 2017

 

Více než tři stovky starších žáků a žákyň se sešly na 1. kole přeboru Středočeského kraje na vlašimském stadiónu. Výborně si vedly oba kolínské celky, když žáci s přehledem zvítězili a dívky, které postrádaly svou nejlepší závodnici Natálii Olivovou, obsadily druhou příčku.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Žáci_1

Vydařený 63. ročník Polabských závodů

1. 5. 2017

Foto: Václav Šanda

Sice konečně za jarně teplého, ale nepříjemně větrného počasí proběhl letošní už 63. ročník Polabských závodů, který byl zároveň Středočeským pohárem smíšených družstev mužů a žen v atletice. V klání 200 závodníků z 20 klubů byla k vidění celá řada velice kvalitních výkonů, a to i v podání kolínských atletů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Polabky

Kučera vítězem 59. ročníku KVOKu

30. 4. 2017

 

Na start letošního 59. ročníku půlmaratónu Kolín - Velký Osek - Kolín, který se běžel jako jako Memoriál Jindry Stránského, se postavilo za slunečného, ale chladného počasí celkem 105 mužů a žen. V předprogramu byly k vidění dětské závody. Hlavnímu závodu zcela dominoval běžec VSK Univerzity Brno Martin Kučera, který zvítězil s velkým náskokem.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: KVOK

Mladší žactvo vítězně v 1. kole KP

30. 4. 2017

Za krajně nepříznivého počasí, chladu a stálého deště, vstoupilo do letošního přeboru Středočeského kraje jeho prvním kolem mladší žactvo. Závod proběhl na kutnohorském stadiónu a kolínští mladší žáci a žákyně ve své skupině B zcela dominovali.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na vrhačském čtvrtku se dařilo mladým kladivářům

28. 4. 2017

Druhý kolínský vrhačský čtvrtek proběhl 27. dubna a na pořadu byly opět vrh koulí a hod kladivem. Dařilo se především mladým kolínským kladivářům a kladivářkám, z nichž nejen už "zkušení" dorostenci Dominik Král a Karel Hanuš, ale i další si řekli o start na letošních mistrovstvích České republiky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Šafránková a Hampl druzí mezi sportovci ČOS!

27. 4. 2017

Výrazného ocenění se dočkali naši nejlepší atleti uplynulé sezóny Kateřina Šafránková a Štěpán Hampl na slavnostním vyhlašování nejlepších sportovců České obce sokolské, které proběhlo ve středu 26. dubna v Tyršově domě v Praze. Oba totiž obsadili ve svých kategoriích stříbrné příčky!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Atletická sezóna v Kolíně začala

25. 4. 2017

 

V úterý 25. dubna začala kolínská sezóna na dráze hned dvěma závody. Dopoledne se uskutečnilo okresní kolo Štafetového poháru ZŠ a odpoledne pak patřilo zahajovacím závodům žákovských kategorií. K vidění byla hned v prvním závodě celá řada velmi kvalitních výkonů, z nichž některé vynesly jejich autory na čelní místa průběžných českých tabulek.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Zahajovačky

Hlasujte pro náš projekt v grantu TPCA!

24. 4. 2017

Milí přátelé kolínské atletiky,

       i v letošním roce jsme se rozhodli ucházet v grantovém programu automobilky TPCA o finanční podporu, která by nám tentokrát pomohla vybudováním nakloněné rovinky vylepšit tréninkové možnosti od nejmenších dětí z přípravky až po mládež a dospělé.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Blíží se K-VO-K a Polabské závody

24. 4. 2017

Už tento týden na ostro startuje letošní kolínská atletická sezóna. V úterý 25. dubna proběhne dopoledne okresní kolo štafetového poháru a odpoledne od 16.00 hod. zahajovací závody žactva a o dva dny později se uskuteční od 18.00 hod. již druhý kolínský vrhačský čtvrtek. V neděli a v pondělí pak čekají diváky dva velké kolínské závody - tradiční půlmaratón Kolín - Velký Osek - Kolín a Polabské závody.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Dominik Král si upevnil vedení v českých tabulkách

21. 4. 2017

Ve čtvrtek 20. dubna za velmi chladného počasí proběhl první Kolínský vrhačský čtvrtek. Z výsledků tentokrát nepříliš početného startovního pole opět vynikají výkony obou kolínských dorosteneckých kladivářů Dominika Krále a Karla Hanuše.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Výborní kladiváři na 1. kolínském vrhačském pětiboji

16. 4. 2017

Letošní dráhovou sezónu na kolínském atletickém stadiónu otevřel už v sobotu 15. dubna 1. kolínský vrhačský pětiboj. Účast na něm byla bohatá, když se závodu zúčastnilo ve všech věkových kategoriích celkem 26 závodníků. A k vidění byly především v podání mladých kolínských vrhačů hned v úvodu sezóny vynikající výkony.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Dva Kolíňáci na MČR v půlmaratónu

15. 4. 2017

Dva běžci Sokola Kolín-atletika ze skupiny běžců mimo dráhu startovali na mistrovství České republiky v půlmaratónu, které se běželo v sobotu 15. dubna v rámci tradičního Pardubického vinařského půlmaratónu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Pět zlatých z přeboru ČOS v krosu

10. 4. 2017

 

V rámci tradičního Jaroměřského krosu se uskutečnil v neděli 9. dubna přebor České obce sokolské v přespolním běhu. Výprava kolínských běžců a běžkyň byla úspěšná, když z tratí v okolí pevnosti Josefov přivezla sedm medailí, z toho pět zlatých.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky