Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Standa Jíra a Štěpán Hampl jsou senzačně ve štafetovém finále!

13. 7. 2018

Foto: Antonín Morávek

V pátečním podvečeru byly na mistrovství světa juniorů v Tampere na pořadu rozběhy štafet na 4x100 metrů a polovinu české reprezentační sestavy tvořili sprinteři Sokola Kolín - atletika. Zatímco Štěpán Hampl, kladenský Matěj Krsek a Daniel Vejražka z Klášterce nad Ohří už měli individuální vystoupení za sebou, pro Stanislava Jíru to byla první zkušenost na vrcholném závodě. A výsledek stál za to! Běh české štafety naleznete ZDE zhruba v čase 1:10:00.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Ani dvoustovka Štěpánu Hamplovi postup nepřinesla

12. 7. 2018

Foto: Denisa Kisialová

Třetí den mistrovství světa juniorů v Tampere přinesl v dopoledním bloku druhý start Štěpána Hampla na tomto šampionátu. Tentokrát zaklekl do bloků v druhém rozběhu na 200 metrů, ale ani tento běh svěřenci trenéra Antonína Morávka v záplavě sprinterů tmavé pleti postup do semifinálových bojů nepřinesl.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

V úvodu světového šampionátu Štěpán Hampl z rozběhu nepostoupil

10. 7. 2018

 

Dva kolínští sprinteři Štěpán Hampl a Stanislav Jíra spolu se svým trenérem Antonínem Morávkem reprezentují Českou republiku na mistrovství světa do 20 let, které se v úterý dopoledne rozběhlo ve finském Tampere. Hned v prvý půlden zaklekl na start rozběhu na 100 metrů Štěpán Hampl, ale závod roku se mu určitě nevydařil podle jeho představ.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zuzana Pražáková dominovala mezistátnímu utkání do 22 let!

8. 7. 2018

 

Velkého úspěchu dosáhla v neděli 8. července kolínská tyčkařka Zuzana Pražáková, která reprezentovala Českou republiku na mezistátním utkání mužů a žen do 22 let Polsko - Maďarsko - Slovinsko - Česká republika, které se konalo v Krakově.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Král ani Vítek se do finále ME neprobili

6. 7. 2018

 

Pátek 6. července byl dnem D pro oba kolínské zástupce na Mistrovství Evropy do 17 let v maďarském Györu. Nejprve se před polednem představil v dlouhé kvalifikaci tyčkařů svěřenec trenéra Pavla Berana Jakub Vítek a hned po poledni na něj navázal v B skupině kvalifikace kladivářů svěřenec Tomáše Prajsnera Dominik Král. Podle papírových předpokladů by postup obou byl velkým překvapením.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zuzana Pražáková byla nominována na mezistátní utkání

2. 7. 2018

V letošním roce, kdy se nekoná mistrovství Evropy mužů a žen do 22 let, je vrcholem pro tuto kategorii mezistátní utkání Česká republika - Maďarsko - Slovinsko - Polsko, které se uskuteční v neděli 8. července v Krakově. Stejně jako na "mezistátku" dorostu i juniorů, i tady bude mít kolínská atletika zastoupení. Nominována byla nejlepší současná atletka Sokola Kolín-atletika Zuzana Pražáková, která se představí ve skoku o tyči.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kateřina Šafránková má limit na "Evropu"

1. 7. 2018

 

Loňská nejlepší sportovkyně Kolína Kateřina Šafránková, která je sice stále členkou T.J. Sokol Kolín-atletika a připravuje se v domácím prostředí atletického stadiónu Mirka Tučka v Borkách, obléká letos po přestupu na atletických soutěžích dres pražské Dukly, a tak již nemůže usilovat o obhajobu loňského ocenění. Zato od počátku sezóny usilovala o splnění limitu pro účast na srpnovém mistrovství Evropy v Berlíně, který má hodnotu rovných 69 metrů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Třetí kolo 1. ligy kolínským atletkám i atletům svědčilo

30. 6. 2018

 

Hodně vydařené bylo pro kolínské atlety a atletky v poslední červnový den 3. kolo prvoligové soutěže. Ačkoli oba týmy nastupovaly bez některých opor, když mužům chyběl především sprinter Štěpán Hampl, skokani Dominik Holub a Robin Martinek či vrhač Pavel Peňáz st. a ženám sprinterka Jana Novosadová, běžkyně Valérie Soukupová nebo skokanka Rebeka Slanařová, poslední předprázdninové kolo jim vyšlo. 

 
Celý příspěvek

Potvrzeno: na "svět" Hampl a Jíra, na "Evropu" Král a Vítek

25. 6. 2018

 

V pondělí 25. června schválilo předsednictvo Českého atletického svazu nominaci na mistrovství světa juniorů i na mistrovství Evropy dorostu. A kolínská atletika bude mít na obou vrcholných akcích dvojnásobné zastoupení. Do Tampere byli nominováni sprinteři Štěpán Hampl a Stanislav Jíra, do Györu se podívají kladivář Dominik Král a tyčkař Jakub Vítek.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zuzana Pražáková vyhrála exhibici v Hofu!

25. 6. 2018

 

Nejlepší současná kolínská atletka Zuzana Pražáková startovala v sobotu 23. června na městském exhibičním závodě v německém Hofu. V deštivém a velmi chladném počasí, v němž musela být i hvězdně obsazená soutěž mužů předčasně ukončena, získala nečekaně před tisícovkou diváků v hledišti nečekané skalpy.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Přípravka bojovala v Kutné Hoře

25. 6. 2018

 

V neděli 24.6 proběhly další závody přípravek, tentokrát v Kutné Hoře. Počasí sice malým atletům úplně nepřálo, přesto byly k vidění pěkné výkony v podání kolínských závodníků.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

V neděli přibyly ještě dvě medaile

24. 6. 2018

 

V nedělním programu národního šampionátu dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek už kolínská atletika tolik želízek v ohni neměla, přesto ale její příznivci oprávněně očekávali, že se sobotní kolekce sedmi medailí ještě o nějakou rozroste. Nakonec se ukázalo, že se nemýlili, i když druhý den mistrovství se závodníkům a závodnicím v modrobílých dresech už tolik nevydařil.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zlatá kolínská sobota na gigantu!

23. 6. 2018

 

Letošní gigant, tedy mistrovství České republiky dorostu a juniorů, hostí o tomto víkendu stadión pražské Dukly na Julisce. Z našeho klubu se ho účastní rekordní počet 34 závodníků a hned první den šla do boje řada kolínských medailových šancí. A téměř všichni dokázali své naděje proměnit ve skutečnost a Sokol Kolín-atletika se po sobotě dostal na čelo medailového pořadí všech českých oddílů!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na "gigant" se chystá přes 30 Kolíňáků!

19. 6. 2018

V úterý 19. června byl zveřejněn výběr startujících pro Mistrovství České republiky juniorů a dorostu, které proběhne o následujícím víkendu na pražské Julisce. A náš Sokol Kolín-atletika bude mít na tomto "gigantu" rekordní zastoupení 30 závodníků! Rozhodli o tom techničtí delegáti šampionátu na základě aktuálních českých tabulek, když právo účasti si ve sprintech vybojovalo 24 nejrychlejších Čechů a Češek a v ostatních disciplínách nejlepší česká šestnáctka.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na mezikrajovém utkání staršího žactva bez bedny

17. 6. 2018

 

Druhým nejkvalitnějším závodem pro kategorii staršího žactva je letos po mistrovství České republiky, které čeká žáky až v září, bezesporu mezikrajové utkání. Téměř kompletní česká žákovská špička se k němu sešla v neděli 17. června v Jihlavě. Do středočeského reprezentačního výběru bylo nominováno také osm kolínských dívek a chlapců.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínští sprinteři skvělí na juniorském „mezistátku“

16. 6. 2018

 

Atletický stadión ve Vyškově hostil v sobotu 16. června letošní mezistátní utkání juniorů a juniorek Česká republika – Polsko – Maďarsko – Slovinsko – Slovensko. Do českého výběru byli nominováni také dva kolínští sprinteři Štěpán Hampl a Stanislav Jíra a oba si vedli výborně.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Česká juniorská štafeta s Jírou a Hamplem má limit pro MS!

13. 6. 2018

Skvělé představení předvedla na Zlaté tretře v Ostravě česká reprezentační juniorská štafeta na 4x100 metrů. Čtveřice Stanislav Jíra, Štěpán Hampl, Matěj Krsek, Daniel Vejražka, tvořená na prvních dvou úsecích kolínskými svěřenci Antonína Morávka, zaběhla skvělý čas 40,02 s, čímž s přehledem splnila limit pro účast na mistrovství světa juniorů v Tampere!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladší žactvo přivezlo z KP 9 medailí

12. 6. 2018

 

V neděli 10. června se uskutečnil na vlašimském stadiónu letošní krajský přebor jednotlivců v kategorii mladšího žactva. Kolínští mladí atleti na něm vybojovali v konkurenci 322 závodníků z 21 oddílů Středočeského kraje čtyři zlaté, čtyři stříbrné a jednu bronzovou medaili.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Skvělé představení kolínských atletů na „mezistátku“

9. 6. 2018

 

Rekordní pětičlenné zastoupení měla tuto sobotu kolínská atletika na mezistátním utkání dorostu do 17 let Slovinsko – Maďarsko – Slovensko – Česká republika ve slovinské Ptuji. Denisa Pešová, Roman Pazdera, Dominik Holub, Jakub Vítek a Dominik Král si vybojovali reprezentační dres díky svému aktuálnímu umístění na prvé či druhé příčce českých tabulek. A všichni reprezentovali Českou republiku výborně, neboť celá pětice se umístila na stupních vítězů!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Oslabené atletky vyhrály ligové kolo, atleti skončili čtvrtí

9. 6. 2018

 

Druhé dějství letošní 1. ligy atletických družstev mužů a žen hostil stadión generála Klapálka v Novém Městě nad Metují. Ačkoli kolínští muži i ženy nastupovali výrazně oslabení, utkání nakonec dopadlo nad očekávání dobře.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: 2018_1_liga_2