Jdi na obsah Jdi na menu

Okresní přebor AŠSK v přespolním běhu

Ve čtvrtek 6. října proběhlo v kolínských Borkách okresní finále přeboru Asociace školních sportovních klubů. Bojovalo se celkem v osmi kategoriích a na start se postavilo více než pět stovek mladých běžců a běžkyň.

V nejmladší kategorii žáků 4.-5. třídy startovalo 76 běžců a zvítězil Štěpán Lamich ze ZŠ T. G. Masaryka Žiželice (5:15) před Jakubem Kuberou ze 7. ZŠ Kolín, Masarykova (5:17) a Davidem Chlumským z 1. ZŠ Kolín, Bezručova (5:23). Mezi stejně starými děvčaty vyhrála mezi 74 běžkyněmi Karolína Vozková z 2. ZŠ Kolín, Kmochova (5:35) před Dominikou Motlovou  ze ZŠ Týnec nad Labem (5:52) a Lucií Heyduškovou ze ZŠ Červené Pečky (5:55).

Mezi žáky 6.-7. třídy dominoval v kategorii chlapců mezi 92 soupeři Vilém Franc ze 4. ZŠ Kolín, Lipanská (8:12), druhý doběhl Šimon Soukup z 5. ZŠ Kolín, Mnichovická (8:16) a třetí Václav Teplý ze 3. ZŠ Kolín, Prokopa Velikého (8:21). V kategorii dívek startovalo 73 závodnic a nejrychleji trať absolvovala Kateřina Bílková z 2. ZŠ Kolín, Kmochova (5:04) před Michaelou Bartošovou ze 4. ZŠ, Lipanská (5:10) a Klárou Teplou ze 3. ZŠ Kolín, Prokopa Velikého (5:22).

V kategorii chlapců z 8.-9. třídy se na start postavilo 91 běžců a jako první dorazil do cíle Ondřej Kašička z 2. ZŠ Kolín, Kmochova (9:10), druhý skončil David Vokněr ze ZŠ T. G. Masaryka Velim (9:13) a třetí Matěj Pospíšil z MZŠ Velký Osek (9:26). Mezi děvčaty 76 děvčaty vyhrála Magdaléna Seidlová z Gymnázia Český Brod (8:53) před Anetou Benešovou ze ZŠ Červené Pečky (8:55) a Veronikou Beránkovou ze ZŠ Týnec nad Labem (8:57).

Ve středoškolských kategoriích bylo startovní pole výrazně skromnější. Mezi 12 chlapci vyhrál Marek Nedvěd ze SOŠ informatiky a spojů Kolín (14:28) před kolínskými gymnazisty Petrem Szitasem (14:48) a Tomášem Bartošem (15:15), mezi stejným počtem dívek zvítězila Kateřina Kašíková z Gymnázia Kolín (8:47) před Kristýnou Uličnou z Gymnázia Český Brod (8:50) a Annou Vlachovskou z Gymnázia Kolín (9:43).