Roman Pazdera na krosovém šampionátu devátý

Poslední letošní mistrovství České republiky, kterým byl šampionát mužů, žen, juniorů a juniorek v přespolním běhu, hostil uplynulou sobotu severočeský Rumburk. Jediným zástupcem kolínské atletiky byl v tomto závodě svěřenec Jany Šedinové Roman Pazdera, který startoval v závodě mužů vytrvalců.

O obhajobě loňského titulu v této kategorii rozhodl hned po startu Jáchym Kovář z pražské Dukly, který po celou desetikilometrovou trať navyšoval svůj náskok až na téměř celou minutu (32:09). O stříbro a bronz se až do závěru prali Roman Rudolecký z Blanska (33:00) a Vladimír Marčík z Plzně (33:10). Roman Pazdera ztratil na medailové pozice další minutu, když v čase 34:16 min. doběhl na deváté příčce deset sekund za loni stříbrným Jiřím Homoláčem. Mezi běžci do 22 let doběhl kolínský vytrvalec druhý, na tomto šampionátu se ale tato kategorie nevyhlašuje.