63. ročník Silvestrovského běhu ovládl Milan Janoušek

Na start už 63. ročníku Silvestrovského běhu se v poslední den roku 2023 postavilo před stadiónem Mirka Tučka v Kolíně celkem 269 běžců a běžkyň. Závod, jehož 3000 metrů dlouhá trať vedla kolínskými Borky, ovládl v závěrečných stovkách metrů jasně Milan Janoušek.

Ten svedl boj o vítězství s Romanem Pazderou, který rozhodl po více než dvou zrychlením při výběhu z lesa na labskou cyklostezku a zvítězil s pohodlným náskokem 11 sekund za 9.17 min.. Třetí místo vybojoval až v cílové rovince další kolínský běžec Petr Harnoš (10:07) těsně před Zbyňkem Kudrnou z ELM Trade Enduraining (10:08). I pátou a šestou příčku obsadili běžci Sokola Kolín - atletika Vít Koza (10:12) a Luboš Herel (10:21).

Mezi ženami zvítězila Kateřina Machová z Hvězdy Pardubice za 11:36 min. před Adélkou Semrádovou z AC Čáslav (11:53) a Ivou Kroužilovou ze Sokola Kolín - atletika (12:27). Z dalších kolínských žen a dívek obsadila ještě mladší žákyně Kateřina Bílková pátou příčku (12:56), Barbora Janůrková byla sedmá (13:31) a další mladší žákyně Kristýna Hrabánková doběhla osmá (13:42).