Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Kateřina Šafránková je osmá na světě!!!

7. 8. 2017

Foto: Eduard Erben

Obrovského úspěchu se dočkala na mistrovství světa v Londýně Kateřina Šafránková. Do finálového závodu nastupovala s nejhorším osobním rekordem ze všech finalistek, a tak věděla, že může v tomto závodě jenom překvapit. A to se jí podařilo hned prvním pokusem dlouhým 71,34 m!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kateřina Šafránková je ve finále světového šampionátu!!!

5. 8. 2017

Foto: CPA Czech Photo Agency

Přesně pět minut po půl jedenácté londýnského času zahájila skupina A, v jejíž sestavě byla i kolínská kladivářka Kateřina Šafránková, svůj boj v kvalifikaci na mistrovství světa. Cesta do finále z pole celkem 32 nejlepších kladivářek byla pro svěřenkyni Dušana Krále jasná. Buď přehodit kvalifikační limit, nebo se vejít do nejlepší dvanáctky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: MS Londýn - CPA Czech Photo Agency

Kateřina Šafránková nastupuje ke kvalifikaci v sobotu v 11.35 hod.

4. 8. 2017

Foto: CPA Czech Agency

Ke svému prvnímu životnímu startu na mistrovství světa nastoupí Kateřina Šafránková v kvalifikační skupině A v 10:35 hod. londýnského času, tedy v 11:35 hod. času našeho. Kvalifikační limit byl stanoven na 71,50 m, pokud jej nesplní 12 a více závodnic, postoupí nejlepší dvanáctka v součtu obou kvalifikačních skupin.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Helena Jiranová znovu posunula sprinterské rekordy!

3. 8. 2017

Foto: Denisa Kisialová

Helena Jiranová znovu prokázala aktuální skvělou formu, tentokrát na mezinárodním Josko běžeckém mítinku v rakouském Andorfu, kde startovala na obou hlavních sprinterských tratích 100 a 200 metrů. Na obou vzdálenostech si dokázala hladce poradit s kvalitní konkurencí a zároveň znovu vylepšila osobní i kolínské historické rekordy!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Velká cena Kolína ve změněném termínu 23.srpna!!!

2. 8. 2017

 

Letošní 81. ročník Velké ceny města Kolína se měl původně uskutečnit v klasickém nedělním termínu 27. srpna. Pro termínovou kolizi s většinou ligových utkání ale byl tento termín změněn a mítink se uskuteční ve středu 23. srpna od 15.30 hodin. Propozice naleznete v sekci Termínovka.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kateřina Šafránková před MS znovu za sedmdesát

30. 7. 2017

 

Ve středu 2. srpna odlétá kolínská kladivářka Kateřina Šafránková s českou výpravou na své první mistrovství světa do Londýna. Poslední ostrou prověrkou formy pro ni byla sobotní Velká cena Nového Města nad Metují a do britské metropole může odjíždět s oprávněnými nadějemi.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Helena Jiranová přepisuje kolínské rekordy jeden za druhým!

27. 7. 2017

Foto: Denisa Kisialová

Skvělou aktuální formu přetavila Helena Jiranová v další dva výrazně vylepšené kolínské historické rekordy. Tentokrát se o ně postarala na 37. ročníku Velké ceny Chebu, kde startovala na tratích 60 a 150 metrů. Oddílový rekord v kategorii žen do 22 let vylepšila na trati 600 metrů také Renata Vocásková.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Dominik Král osmý na Evropském festivalu olympijských nadějí!

27. 7. 2017

 

Čtvrtý kolínský reprezentant České republiky na vrcholných evropských akcích v letošním roce Dominik Král dosáhl výrazného úspěchu na Evropském festivalu olympijských nadějí v maďarském Györu. Svěřenec trenéra Tomáše Prajsnera obsadil na této špičkové akci určené pro závodníky a závodnice ve věku 15 a 16 let ve finále hodu kladivem výborné 8. místo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Dominik Král ve čtvrtek nastoupí na EYOF ve finále kladiva

26. 7. 2017

 

Po mistrovství Evropy mužů a žen do 22 let, mistrovství světa dorostu a mistrovství Evropy juniorů přišla v tomto týdnu na řadu poslední letošní velká mládežnická akce na dráze - Evropský festival olympijských nadějí, který probíhá od 24. do 29. července v maďarském Györu. Mezi osmnáctkou atletů, kteří reprezentují na této akci určené pro závodníky ve věku 15 a 16 let Českou republiku, je také svěřenec Tomáše Prajsnera, kladivář Dominik Král. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Helena Jiranová porazila v rekordu nejrychlejší Češky!

25. 7. 2017

Foto: Eduard Erben

Skvělý výkon předvedla na úterní Velké ceně Tábora svěřenkyně Ratislava Šediny Helena Jiranová. V běhu na 100 metrů překážek porazila v přímém souboji obě letos nejrychlejší Češky Kateřinu Cachovou a Lucii Koudelovou, i když v o jejím vítězství rozhodovaly tisíciny vteřiny. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kateřina Šafránková nominována na MS do Londýna

25. 7. 2017

V pondělí 24. července schválilo předsednictvo Českého atletického svazu nominaci 10 mužů a 13 žen na mistrovství světa, které se uskuteční 4.-13. srpna v Londýně. V nominaci figuruje také kolínská kladivářka Kateřina Šafránková, pro kterou jde o premiérovou účast na světovém šampionátu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Štafety běžců našeho oddílu vyhrály Ekiden 2017

24. 7. 2017

Foto: Zdeněk Hejduk

V sobotu 22. července proběhl za rekordní účasti 28 štafet na atletickém stadiónu Mirka Tučka v Borkách závod Ekiden 2017, tradičně pořádaný automobilkou TPCA. Letos byl tento běh poprvé otevřen veřejnosti a v obou kategoriích vyhrály týmy složené z běžců a běžkyň Sokola Kolín-atletika. Na start běhu se v barvách Města Kolín postavili i starosta Vít Rakušan a místostarosta Michael Kašpar.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Štěpán Hampl na ME dvakrát v semifinále a se štafetou devátý

24. 7. 2017

Foto: Denisa Kisialová

S kvalitní bilancí opouštěl nejlepší kolínský sprinter všech dob Štěpán Hampl juniorské mistrovství Evropy v Grossetu. Jak na 100 metrů, tak na 200 metrů se probojoval mezi evropskou elitou do semifinále, kde obsadil 15. a 17. místo, a se štafetou na 4x100 metrů zaostal o jediné místo a 16 setin za postupem do finále.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: ME_junioři

Výborný vrhačský čtvrtek ozdobila Kateřina Šafránková

20. 7. 2017

Foto: Klára Tučková

Pátý kolínský vrhačský čtvrtek se konal tři dny před koncem nominačního období na mistrovství světa v Londýně a tento termín přilákal na jindy malý vrhačský závod řadu závodníků z absolutní české elity, z nichž někteří ještě limit splněný nemají. Vrcholem mítinku měl být skvěle obsazený oštěp mužů, ale výkony oštěpařů nakonec zastínil výborný výkon kladivářky Kateřiny Šafránkové.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Vrhačský čtvrtek

Ve čtvrtek začíná v Itálii mistrovství Evropy juniorů

19. 7. 2017

Foto: Denisa Kisialová

Ve čtvrtek 20. července začíná v italském Grossetu letošní evropský šampionát juniorů. Česká výprava, jejíž součástí je také kolínský sprinter Štěpán Hampl a jeho trenér Antonín Morávek, odletěla z pražské Ruzyně v úterý. Štěpána Hampla čekají individuální starty na 100 a 200 metrů a také start ve štafetě na 4x100 metrů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Ve čtvrtek bude v Kolíně k vidění skvělý závod oštěpařů!

19. 7. 2017

Foto: Matt Dunham

Tento čtvrtek 20. července se na atletickém stadiónu Mirka Tučka uskuteční již letošní 5. vrhačský čtvrtek a přihlášky slibují znovu jako loni vynikající závod v hodu oštěpem. Po loňských velehodech Jakuba Vadlejcha a Barbory Špotákové se letos představí trojice českých oštěpařů, usilující o splnění limitů na mistrovství světa v Londýně.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Skvělá Helena Jiranová sedmá ve finále mistrovství Evropy!

14. 7. 2017

Foto: Denisa Kisialová

Aktualizováno Neděle 22:30 - Ve finálovém běhu na 100 metrů překážek dosáhla Helena Jiranová po stříbrných medailích Kateřiny Šafránkové spolu se sedmou příčkou výškaře Petra Elbogena na mistrovství Evropy mužů v 50. letech druhého největšího úspěchu, jakého kdy kolínský závodník na vrcholných světových a evropských akcích dosáhl, když vybojovala rovněž 7. místo!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: ME22_Jiranová

Zuzana Pražáková se do finále neprobojovala

13. 7. 2017

Foto: Denisa Kisialová

Jako první ze dvou kolínských zástupkyň na mistrovství Evropy mužů a žen do 22 let se na netradičně modrém sektoru v polské Bydhošti představila tyčkařka Zuzana Pražáková. V pětadvacetičlenném startovním poli se jí ale do dvanáctičlenného finále probít nepodařilo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: ME_Pražáková

Ve čtvrtek zahajuje ME do 22 let

11. 7. 2017

V úterý odcestovala do polské Bydhošti, která bude od 13. do 16. července hostit mistrovství Evropy mužů a žen do 22 let, velmi početná česká výprava. Dvojnásobné zastoupení v ní má i kolínská atletika, neboť na start pro tuto kategorii vrcholné akce se postaví Helena Jiranová a Zuzana Pražáková. Do výpravy byl nominován i trenér Heleny Jiranové Ratislav Šedina.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Druhý vrhačský pětiboj ozdobili kladiváři

10. 7. 2017

Za horkého letního počasí proběhl v sobotu 8. července na stadiónu Mirka Tučka letošní druhý vrhačský pětiboj. Účast byla opět velká, když o body v pěti vrhačských disciplínách bojovalo o body 25 mužů a 7 žen. K vidění byla řada kvalitních výkonů, mezi nimiž vynikaly hody obou vítězů kladivářského závodu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky