Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Opětovné omezení provozu na stadiónu od 18.12.

15. 12. 2020

Vzhledem k opětovnému přechodu od pátku do 4. stupně PES a možnosti sportování pouze 6 osob pohromadě (včetně trenéra) se bohužel provoz na stadiónu musí od 18.12. vrátit opět k předchozím omezením. Oba stadiony budou rozděleny na celkem 6 sektorů, velký stadión na 4 a malý na 2. Trenéři si  musí v rezervačníku opět sektory předem rezervovat pro potřebný počet osob. 
Budou otevřena WC, ale opět není možné využívat ani šatny, ani regeneraci, ani žádné další vnitřní prostory včetně posiloven a tělocvičen. Samozřejmě při tréninku nadále platí dodržování rozestupů.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na posledním letošním šampionátu Roman Pazdera šestý

13. 12. 2020

Poslední letošní mistrovství České republiky, šampionát v přespolním běhu, se uskutečnil v náhradním termínu 12. a 13 . prosince v pražských Běchovicích. Kolínští běžci měli v závodě čtyřnásobné zastoupení a podle očekávání si nejlépe vedl svěřence Jany Šedinové Roman Pazdera.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Odložený Drozdův lesní běh vyhrál Roman Pazdera

5. 12. 2020

Letošní trojnásobný juniorský mistr České republiky Roman Pazdera se stal suverénním vítězem již 94. ročníku Drozdova lesního běhu na 4200 metrů. Jeden z nejstarších závodů světa, který byl z původního termínu dvakrát přeložen, se nakonec běžel v sobotu 5. prosince a proběhl ve dvou bězích, aby byla dodržena aktuální protiepidemická opatření.  Výsledky

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kniha a kalendář ke 120 letům kolínské atletiky

4. 12. 2020

Od pondělí 7. prosince bude k prodeji publikace Sto dvacet let kolínské atletiky a stolní kalendář na rok 2021. Cena knihy je symbolických 120 Kč, kalendář stojí 80 Kč.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Drozdův lesní běh se v sobotu poběží!

1. 12. 2020

Vzhledem k tomu, že od čtvrtka přechází Česká republika podle protiepidemického systému (PES) do III. stupně, v němž jsou povoleny při dodržení maximálního počtu 50 osob a hygienických opatření amatérské soutěže, se jeden z nejstarších běhů světa, Drozdův lesní běh, v sobotu 5. prosince poběží, i když s oddělenými starty závodu žen a mužů a bez diváků na stadiónu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Provoz na stadiónu od 3.12. 2020

1. 12. 2020

Podle nařízení vlády na základě přechodu České republiky do III. stupně protiepidemického systému (PES) a v souladu s maticí opatření pro sportovní aktivity vydanou ministerstvem zdravotnictví bude provoz na atletickém stadiónu počínaje čtvrtkem 3. prosince upraven takto:

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Drozdův lesní běh přeložen na 5. prosince

1. 11. 2020

Vzhledem k tomu, že mimořádná opatření vlády byla prodloužena minimálně do 20. listopadu, není možné uskutečnit 94. ročník Drozdova lesního běhu ani v náhradním termínu, kterým byl 8. listopad. Konání závodu se tak přesouvá do nového termínu, jímž je sobota 5. prosince. Propozice závodu zůstávají v platnosti.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Videoklip z mítinku ke 120 letům atletiky

28. 10. 2020

Pojďte si současnou nejen pro kolínskou atletiku neutěšenou dobu zpříjemnit zhlédnutím videoklipu Michala Keltnera z letošního televizního mítinku ke 120 letům kolínské atletiky, který proběhl na našem stadiónu v červnu. Videoklip naleznete na následujícím odkazu.

https://vimeo.com/457880547/a6dcd45325

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Přesun MČR v krosu a zrušení mezikrajových utkání

24. 10. 2020

Vzhledem k vývoji epidemické situace bylo mistrovství České republiky v přespolním běhu v Praze-Běchovicích přeloženo na 12. prosince a konání mezikrajových utkání mladšího i staršího žactva bylo zrušeno.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

STADIÓN JE PRO TRÉNINK UZAVŘEN!

21. 10. 2020

Vzhledem k novým vládním opatřením, která platí od čtvrtka 22. října, je atletický stadión po dobu jejich trvání pro trénink uzavřen. V souladu s těmito opatřeními nejsou možné ani žádné skupinové tréninkové aktivity, je povolena pouze individuální sportovní aktivita v přírodě v maximálním počtu dvou osob. Těšíme se na stadiónu na shledanou v lepších časech a věříme, že všichni kolínští atleti zahájí pod distančním vedením svých trenérů přípravu na novou sezónu alespoň individuálně.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zemřel Karel Tauchman

21. 10. 2020

 

Dne 16. října zemřel po krátké nemoci ve věku 80 let bývalý kolínský atlet a člen silného družstva mužů ze 60. let, výškař a tyčkař  Karel Tauchman. Poslední rozloučení se zesnulým se uskuteční v rodinném kruhu. Na archivní fotografii z utkání kolínských atletů v bulharské Varně je Karel Tauchman třetí zleva.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Oslavy 120 let kolínské atletiky jsou přeloženy!

15. 10. 2020

Slavnostní setkání kolínských atletů všech generací ke 120 letům trvání kolínské atletiky, které se mělo uskutečnit 7. listopadu 2020 v Městském společenském domě Kolín, je PŘELOŽENO NA SOBOTU 27. března 2021! 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínský vrhačský pětiboj dne 24.10.2020 je zrušen!

15. 10. 2020

Kolínský vrhačský pětiboj, který se měl uskutečnit v sobotu 24. října 2020, byl z důvodu protiepidemických opatření vlády zrušen!!!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Omezení provozu od středy 14. října

13. 10. 2020

Podle usnesení vlády jsou od středy 14. října do úterý 3. listopadu zakázány hromadné akce konané v počtu osob vyšším než šest. Provoz našeho oddílu se proto na tuto dobu omezuje takto:
1) Nelze využívat žádné vnitřní prostory areálu.
2) Jsou zrušeny tréninky přípravek.
2) Tréninky ostatních kategorií jsou možné v maximálním počtu šesti osob (např. trenér + 5). Areál bude možné využívat v tomto počtu jak na hlavním, tak na rozcvičovacím stadiónu. Pro objednávání těchto prostor je zprovozněn rezervační systém na adrese atletikakolin.rezervacnik.cz. POZOR! Každý trenér si může jeden ze stadiónů v pracovní dny v době od 15 do 18 hodin zarezervovat pouze dvakrát v týdnu! Bez předchozí rezervace není trénink na stadiónu možný! Výbor T.J. doporučuje všem trenérům využívat po tuto dobu pro tréninky především prostory mimo stadión.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Omezení provozu na stadiónu

11. 10. 2020

V souvislosti s vládními opatřeními bude od pondělí 12. října do změny vládních opatření omezen provoz na stadiónu takto:     

1) Jsou uzavřeny všechny vnitřní prostory související se sportovní činností - posilovny, tělocvičny, sauna, vířivka, šatny i klubovna 

2) Tréninky skupin přípravek a homogenních skupin mladšího žactva do počtu 20 osob ve skupině budou probíhat v lese, na stadiónu mohou trénovat ostatní skupiny do maximálního počtu 20 osob (včetně trenérů) na novém stadiónu a 20 osob na rozcvičovacím stadiónu - pro objednávání je znovu zprovozněn rezervační systém na adrese atletikakolin.rezervacnik.cz

3) Trénink hodu kladivem je prozatím možný pouze o víkendech

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Drozdův lesní běh přeložen na 8. listopadu

5. 10. 2020

Letošní 94. ročník Drozdova lesního běhu, který se měl uskutečnit v neděli 11. října, je z důvodu vládního nařízení, platného od 5. října 2020, umožňujícího pořádat sportovní akce pouze pro sportovce registrované ve sportovním svazu, je přeložen na neděli 8. listopadu. Všechny ostatní údaje z propozic včetně startu v 10.30 hod. zůstávají v platnosti.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Juniorky jsou druhý nejlepší tým v republice!

4. 10. 2020

 

Skvělým způsobem zakončilo letošní sezónu družstvo juniorek Sokola Kolín-atletika, které po titulu mistryň Čech vybojoval ve finále mistrovství České republiky v Opavě po nadšeném týmovém výkonu nečekaně stříbrné medaile. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Dorostenci skončili ve finále MČR šestí

3. 10. 2020

 

Velmi dobrý výkon předvedli v sobotu mezi osmi nejlepšími týmy České republiky kolínští dorostenci, kteří vybojovali v Jablonci nad Nisou za větrného počasí po kvalitním výkonu šestou příčku.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Rozloučení s Ondrou Hodboděm je v pátek v 11.30 hod.

30. 9. 2020

 

Poslední rozloučení s tragicky zesnulým Ondrou Hodboděm, závodníkem SKP Nymburk, který v uplynulých letech oblékal jako hostující závodník také dres našeho oddílu, proběhne v pátek 2. října v nymburském krematoriu. Vzpomínáme!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Roman Pazdera korunoval sezónu třetím zlatem!

27. 9. 2020

 

Roman Pazdera, svěřenec trenérky Jany Šedinové, dokázal v neděli 27. září po letošních titulech mistra České republiky v bězích na 5000 a 10000 metrů na dráze přidat třetí zlatou medaili na slavných Běchovicích v silničním běhu na 10 kilometrů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky