Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Do mistrovství Čech postoupili i dorostenci a juniorky

Za horkého letního počasí zakončily v sobotu v Berouně třetím kolem své boje v přeboru Středočeského kraje družstev také týmy juniorů a dorostu. Již před tímto kolem bylo jasné, že do mistrovství Čech, které se uskuteční za dva týdny, postoupí ze čtyř kolínských celků dva.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Nový tréninkový vrhačský sektor slavnostně otevřen

 

Kolínští atleti letos ve velmi silné konkurenci desítek projektů získali v rámci grantového programu TPCA pro Kolínsko dotaci na vybudování nového tréninkového sektoru pro vrhačské disciplíny. Ten v uplynulých měsících vyrostl na atletickém stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách v zatím nevyužitém prostoru za starou sociální budovou.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Foto: Slavnostní otevření

Žáci i žákyně postupují do mistrovství Čech

 

Za nádherného letního počasí vyvrcholil na atletickém stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách 4. kolem letošní přebor Středočeského kraje družstev staršího žactva. V sázce byl kromě medailí i postup prvních dvou týmů do mistrovství Čech. Zatímco v soutěži žáků bylo o postupu kolínských a kladenských chlapců rozhodnuto již po třech kolech a bojovalo se pouze o bronzové medaile, v soutěži dívek myslela na postup družstva Kladna, Kolína i Staré Boleslavi.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Deštivou Velkou cenu ozdobila rekordem Korešová

Nedělnímu jubilejnímu už 80. ročníku Velké ceny města Kolína v atletice tentokrát nepřálo počasí. Na úrovni výkonů se ale nepodepsala pouze série intenzivních dešťových přeháněk, ale i skutečnost, že v sobotu se uskutečnila poslední ligová kola všech soutěží s výjimkou extraligy, a tak řada závodníků již nedělní závod do svého plánu nezařadila.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Muži v posledním ligovém kole čtvrtí

Ve čtvrtém a zároveň posledním kole prvoligové soutěže atletů bojovali kolínští muži na jablonecké Střelnici o záchranu v soutěži, neboť po třech kolech figurovali na sedmé, tedy předposlední příčce skupiny B, která nedávala úplnou jistotu setrvání v soutěži. Do utkání Kolínští nastupovali tentokrát pouze s 5 body z předsunuté chodecké soutěže na 10 km, kde Jakub Zajíc došel šestý, ale v mnohem silnější sestavě než v předchozích kolech.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kateřina Šafránková olympijské finále nevybojovala

Foto: Jan Kucharčík

Asi jen málo atletických fanoušků sledovalo boj kolínské atletky Kateřiny Šafránkové v kvalifikaci hodu kladivem na olympijských hrách v Riu v reálném čase. To proto, že první skupina kladivářek zahajovala svou soutěž až ve 20.40 hod. místního času, tedy až po půl druhé času středoevropského. A protože v televizním přenosu se Kateřina kromě rozhovoru po soutěži jen párkrát mihla, nezbylo než sledovat vývoj kvalifikace na internetu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Světové výkony Špotákové a Vadlejcha v Kolíně!!!

Foto: Zdeněk Hejduk

Ten, kdo v nádherném čtvrtečním letním podvečeru zavítal na atletický stadión Mirka Tučka v kolínských Borkách, rozhodně nelitoval. Téměř tři stovky diváků, ke kterým se dostala zpráva o startu Barbory Špotákové a Jakuba Vadlejcha na malém mítinku ze seriálu kolínských vrhačských čtvrtků, vytvořili pro závod oštěpařů vynikající kulisu.

 
Celý příspěvek

Špotáková a Vadlejch ve čtvrtek v Kolíně!!!

Ve čtvrtek 4. srpna proběhne na atletickém stadiónu Mirka Tučka v Kolíně už tradiční Kolínský vrhačský čtvrtek, malý prázdninový mítink, na jehož pořadu jsou soutěže v hodu kladivem, oštěpem a diskem. Tentokrát se ale příznivci atletiky mohou těšit na opravdu hvězdné starty. Těsně před odletem na olympiádu se totiž rozhodli otestovat svou formu dva špičkoví čeští oštěpaři a kandidáti olympijské medaile - světová rekordmanka a vedoucí žena letošních světových tabulek Barbora Špotáková a vítěz posledního mítinku Diamantové ligy Jakub Vadlejch.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kateřina Šafránková v Maďarsku sedmá ve skvělé konkurenci

Startem na Memoriálu Istvána Gyulaie v maďarském Szekesfehérváru zkompletovala kolínská kladivářka Kateřina Šafránková tři potřebné výkony do celoroční světové soutěže kladivářek – IAAF World Throw Challenge, což je obdoba Diamantové ligy pro ostatní disciplíny. Na mítinku se sešla skvělá konkurence 15 kladivářek, mezi nimiž nechyběla nejlepší sedmička z uplynulého mistrovství Evropy ještě doplněná nejlepší Američankou Campbellovou.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Štěpán Hampl vybojoval na ME štafetové šesté místo

Na mistrovství Evropy do 17 let v Tbilisi se Štěpán Hampl přece jenom probojoval do finále, i když to bylo "jen" ve štafetě. V této věkové kategorii se běhá na ME neobvyklá štafeta 100-200-300-400 metrů a v sestavě, které trenérsky "šéfoval" Antonín Morávek, se kolínský sprinter představil na druhém úseku.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Trojice Kolíňaček reprezentovala v Mariboru

V pátek 15. července proběhlo ve slovinském Mariboru mezistátní utkání mužů a žen do 22 let Slovinsko - Maďarsko - Polsko - Česká republika. Původně na něj byli nominováni čtyři atleti Sokola Kolín-atletika, ale výškař Matyáš Dalecký se z reprezentačního startu musel nakonec omluvit kvůli přetrvávajícímu zranění nohy.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Štěpánu Hamplovi chyběla setina do finále ME!

Ve čtvrtek ráno se rozhořely v gruzínském Tbilisi boje na mistrovství Evropy do 17 let. Kolínskou atletiku na něm zastupuje sprinter Štěpán Hampl, který se letos prezentoval vynikajícím časem 10,63 s na 100 m. A právě rozběhy na této trati byly jednou z prvních disciplín čtvrtečního dopoledního programu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Katka Šafránková na užší finále nedosáhla

Podruhé v kariéře se kolínská kladivářka Kateřina Šafránková probila na vrcholném závodě v kategorii žen kvalifikací do finále, které proběhlo na amsterdamském stadiónu v pátečním podvečeru. Letošní výkonnost i skutečnost, že ve středu patřila mezi pouhou pětici závodnic, které si poradily s kvalifikačním limitem, jí dávaly velkou šanci vylepšit své 9. místo z minulého evropského šampionátu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Katka Šafránková je ve finále mistrovství Evropy!!!

foto Eduard Erben

Ve středečním dopoledni se představila kolínská kladivářka Kateřina Šafránková v kvalifikační skupině A na mistrovství Evropy v Amsterdamu. V každé z obou kvalifikačních skupin startovalo 15 kladivářek a z celkově startující třicítky se letos už 21 závodnic dokázalo dostat za hranici kvalifikačního limitu 70 metrů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Žákyně vítězkami přeboru ČOS ve čtyřboji

Na státní svátek v úterý 5.7.2016 se žáci a žákyně ze skupiny Antonína Morávka vypravili do Nové Paky na čtyřbojařský závod Přeboru České obce sokolské v kategorii žactva.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Katka Šafránková jde do boje

Hned v prvním dopoledním programu letošního atletického mistrovství Evropy v Amsterdamu je zařazena kvalifikace příznivci kolínské atletiky nejsledovanější disciplíny - hodu kladivem žen. Česká rekordmanka Kateřina Šafránková byla nalosována hned do první kvalifikační skupiny.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kvartet Kolíňáků na MU do 22 let do Mariboru

Český atletický svaz zveřejnil nominaci na mezistátní utkání mužů a žen do 22 let Slovinsko - Maďarsko - Polsko - Česká republika, které se uskuteční 15. července ve slovinském Mariboru. A příznivce kolínské atletiky může těšit, že se v reprezentačním dresu objeví poprvé v historii hned čtveřice Kolíňáků.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Výborné výkony na Youth Athletics

V netradičním termínu se uskutečnil letošní ročník mládežnického mítinku Youth Athletics – Sokol Grand Prix, který proběhl na atletickém stadiónu Mirka Tučka až v poslední den školního roku. Za ideálního atletického počasí a mezinárodní účasti závodníků ze Saudské Arábie a Polska předvedli mladí atleti řadu vynikajících výkonů, které korunovaly dva splněné limity pro dorostenecké mistrovství Evropy v gruzínském Tbilisi.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Martina Šuková vyhrála juniorské mezistátní utkání!

 

Tři zástupci kolínské atletiky si vybojovali nominaci na mezistátní utkání juniorů a juniorek Maďarsko-Slovensko-Slovinsko-Česká republika, které v pátek 1. července hostil maďarský Miškolc. Největšího úspěchu dosáhla svěřenkyně Ladislava Veselého Martina Šuková, která za velkého vedra ovládla ve finiši taktický závod v běhu na 3000 m překážek a po sobotním titulu mistryně České republiky si připsala i velký mezinárodní úspěch.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Čtyři kolínská zlata na atletickém gigantu!

 

Letošní atletický „gigant“, jak se přezdívá letnímu atletickému mistrovství ČR v kategoriích juniorů a dorostu hostil slezský Třinec. Mezi téměř devíti stovkami závodníků a závodnic ze 112 klubů startovala i početná výprava mladých sportovců Sokola Kolín-atletika. Mezi šestnáctku nejlepších Čechů, respektive nejlepší čtyřiadvacítku ve sprinterských disciplínách, se probojovalo 21 Kolíňáků a znovu ukázali, že kolínský oddíl patří k těm nejlepším v republice.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky