Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Kateřina Šafránková pátá na World Challenge v Šamoríně

17. 6. 2017

V předprogramu tradičního slovenského mítinku Pravda - Televízia - Slovnaft v Šamoríně se uskutečnil čtvrtý závod letošní kladivářské World Hammer Challenge, obdoby Diamantové ligy pro tuto disciplínu, v níž loni Kateřina Šafránková dosáhla na vynikající umístění, když skončila v konečném hodnocení šestá.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Skvělý oddílový rekord a limit Dominika Krále na "mezistátku"

16. 6. 2017

 

Na mezistátním dorosteneckém čtyřutkání Maďarsko-Slovinsko-Slovensko-Česká republika bojovala dnes v maďarském Miškolci v dresu České republiky trojice kolínských dorostenců. Jako první zasáhl do bojů kladivář Dominik Král, po něm Dominik Holub v dálce a Jakub Vítek v tyči.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Helena Jiranová a Katka Šafránková nominovány na Superligu

16. 6. 2017

Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo na svém zasedání nominaci českého reprezentačního výběru na Mistrovství Evropy družstev mužů a žen. Jeho nejvyšší skupina, tedy 12 nejlepších týmů starého kontinentu, nazývaná superliga, se uskuteční o příštím víkendu 23.-25. června ve francouzském Lille.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Náš oddíl získal grant TPCA

15. 6. 2017

Foto: Zdeněk Hejduk

Ve čtvrtek 15. června byly v kolínském Kině 99 slavnostně předány šeky na podporu projektům, které byly odbornou porotou vybrány v rámci 12. ročníku grantového programu TPCA pro Kolínsko. Mezi vybranými projekty byl i ten náš atletický s názvem "Z kopce do kopce trénujeme sportovce", na jehož podporu byla určena částka 150 000,- Kč.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Nový termín příměstského tábora!

15. 6. 2017

Kvůli velkému počtu zájemců jsme přidali nový termín příměstského tábora a to od 17. do 21.7.2017
 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Trojice kolínských dorostenců v reprezentaci

15. 6. 2017

Netradičně v pátek 16. června se uskuteční v maďarském Miškolci letošní mezistátní čtyřutkání dorosteneckých výběrů Maďarska, Slovenska, Slovinska a České republiky. Čest obléknout reprezentační dres mají vždy dva nejlepší dorostenci v průběžných republikových tabulkách a tohoto umístění dosáhla také trojice kolínských závodníků.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Tří stříbra a osm finále ze šampionátu mužů a žen!

10. 6. 2017

Foto: Eduard Erben

Po pátečním prologu, který na třineckém náměstí obstarali tyčkaři, proběhl v sobotu a v neděli vrchol letošní tuzemské atletické sezóny - mistrovství České republiky mužů a žen. Z Kolína na něj odcestovala početná čtrnáctičlenná výprava, která měla nemalé medailové ambice. Ta nejvyšší pak byla spojována se startem nejlepší kolínské sportovkyně uplynulého roku Kateřiny Šafránkové, která letos doma nenašla přemožitelku a výkonem 69,77 m vedla české tabulky v hodu kladivem.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Starší žactvo vykročilo za postupem vítězně

10. 6. 2017

 

Za příjemného atletického počasí proběhlo na kladenském Sletišti 2. kolo přeboru Středočeského kraje družstev staršího žactva. Letošní systém přeboru je trochu komplikovaný, neboť v 1. a 3. kole se bojuje o přebornický titul bez hostujících závodníků a ve 2. a 4. kole jde o postup do mistrovství Čech, kdy za každý tým mohou nastoupit až 3 hostující závodníci.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Dva kolínské rekordy na Odložilově memoriálu!

5. 6. 2017

O dva velmi hodnotné kolínské historické rekordy v kategorii žen se postaraly na pondělním Memoriálu Josefa Odložila na pražské Julisce Zuzana Pražáková a Šárka Buranská. Tyto výkony jsou pro ně i velkým příslibem před víkendovým mistrovstvím České republiky, které se koná v Třinci.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladší žactvo vyhrálo i 2. kolo KP

4. 6. 2017

V pátek 2. června proběhlo na kolínském stadiónu 2. kolo přeboru Středočeského kraje skupiny B družstev mladšího žactva. Za krásného počasí dominovaly domácí týmy v kategorii chlapců i dívek, druhá místa obsadili zatím neoficiálně chlapci Nymburka a děvčata Čáslavi a na třetí příčce skončili chlapci z Kutné Hory a dívky z Nymburka.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mužům se ve druhém kole vůbec nedařilo

3. 6. 2017

Ačkoli po vydařeném startu kolínských atletů do letošního ročníku prvoligové soutěže, kdy v 1. kole skončili na 4. místě jen několik bodů od druhé příčky, se zdálo, že loňské sestupové starosti týmu jsou minulostí, druhé kolo ukázalo opak. V Novém Městě nad Metují se družstvu vedenému Michalem Satrapou vůbec nedařilo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínští atleti na mítinku Praga Academica

30. 5. 2017

V úterním večeru se uskutečnil na strahovském stadiónu Přátelství 52. ročník tradičního mítinku Praga Academica, jehož se zúčastnili necelých 10 dnů před vrcholem domácí sezóny i přední kolínští atleti. Černé bouřkové mraky, občasný déšť a měnící se vítr ale ubraly z kvality výkonů, a tak tentokrát žádné rekordy nepadaly. I tak ale byla vidět v kolínském podání velmi kvalitní vystoupení.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Helena Jiranová má životní formu!

29. 5. 2017

Svěřenkyně Ratislava Šediny Helena Jiranová má v těchto dnech životní formu. Po osobních a kolínských historických rekordech, které zaběhla v uplynulých týdnech na 100 a 200 metrů se jí  skvěle dařilo i na přeboru Prahy mužů a žen v závěru týdne minulého.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

V Jičíně padaly osobní rekordy

28. 5. 2017

V sobotu 27. května startovala skupina dorostenců a juniorů A. Morávka v Jičíně v rámci krajského přeboru Libereckého kraje. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

V Kolíně bojovali kladiváři v Memoriálu Josefa Hájka

27. 5. 2017

 

Za krásného téměř letního počasí se v Kolíně uskutečnil 2. ročník Memoriálu Josefa Hájka v hodu kladivem. Časový pořad závodu zahájil už v 10 hodin, kdy svoji soutěž započali žáci a žákyně, o hodinu později přišla na řadu kategorie dorostu, v pravé poledne začali svou soutěž junioři a juniorky, ve 13 hodin pak přišla na řadu výborně obsazená soutěž žen a o půl třetí hlavní soutěž mužů za účasti kompletní české špičky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Hájek

Mladí vícebojaři usilovali o české tituly

26. 5. 2017

 

Aktualizováno Neděle 20:00 - Od pátku do neděle proběhlo v Olomouci mládežnické mistrovství České republiky ve vícebojích. Na šampionátu měla čtyřnásobné zastoupení i kolínská atletika, kterou reprezentovali dorostenec Jindřich Semotam, starší žákyně Natálie Olivová a mladší žáci Šimon Kratochvíl a Antonín Tvrzník.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolín v sobotu uvidí nejlepší české kladiváře!

24. 5. 2017

Už tuto sobotu proběhne na kolínském stadiónu 2. ročník Memoriálu Josefa Hájka v hodu kladivem, jehož pořadatelem je ASK Slavia Praha. Závod je vypsán pro všechny kategorie od žactva až po dospělé a diváci, kteří na závod dorazí, mohou na vlastní oči obdivovat i výkony nejlepších českých kladivářů současnosti na čele s bronzovým z mistrovství světa Lukášem Melichem či českou rekordmankou Kateřinou Šafránkovou.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolín hostil krajské finále Poháru rozhlasu

24. 5. 2017

Ve středu 24. května proběhlo na stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách letošní krajské finále největší atletické náborové soutěže Poháru rozhlasu. Nejlepší školy z východní části Středočeského kraje se snažily nasbírat kvalitou výkonů co nejvyšší bodový zisk, aby si zajistily postup do celostátního finále soutěže, jíž se účastní desetitisíce žáků základních škol. Organizátoři ze Sokola Kolín-atletika se za vydatné pomoci žáků ze 7. ZŠ Kolín Masarykova zhostili pořádání tohoto nelehkého závodu velmi dobře. Fotogalerie

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Výborné výkony kolínských atletů na Memoriálu Ludvíka Daňka

23. 5. 2017

 

V úterý 23. května proběhl v Turnově velmi kvalitně obsazený tradiční mítink Memoriál Ludvíka Daňka. Na něm startovali i příslušníci špičky kolínské atletiky a vedli si výborně.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Atletickým žákům se přebor kraje vydařil

21. 5. 2017

 

Téměř 600 závodníků se v neděli sešlo na kladenském Sletišti na přeboru Středočeského kraje kategorií staršího a mladšího žactva. A podobně jako loni se závod kolínským mladým nadějím vydařil, i když postrádali několik adeptů medailových umístění jako Jiřího Šámala, Jana Vilíma, Vojtěcha Teplého či Kristýnu Šlehubrovou. Vybojovali totiž jako nejúspěšnější středočeský klub 36 medailí, z nichž 12 bylo zlatých!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: KP_zci