Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

V neděli se běží půlmaratón K-VO-K

Po náročných jednáních, která absolvoval ředitel závodu Václav Miler, bylo krajskou hygienou odsouhlaseno za přísných protiepidemických opatření pořádání letošního 63. ročníku půlmaratónu Kolín - Velký Osek - Kolín - memoriálu Jindřicha Stránského v neděli 23. května. První běžci se vydají na trať závodu na stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách v 10.00 hod.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Amatérská sezóna se rozbíhá!

Dnes zveřejnil Český atletický svaz na svých stránkách možnost začít pořádat amatérské závody při účasti maximálně 50 osob. Protože mistrovství ČR dospělých, juniorů, dorostu i šampionát vícebojařů se kvapem blíží a závodních příležitostí k předvedení výkonů, které na nich zaručí účast, příliš nebude, výbor oddílu se rozhodl neotálet a první dva uzavřené oddílové závody připravil už na tento pátek!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zemřel Jan Jurečka

 

Dne 15.5. 2021 zemřel po dlouhé těžké nemoci ve věku 91 let člen výborné kolínské běžecké skupiny ze 60. let Jan Jurečka. Poslední rozloučení s tímto vynikajícím sportovním pedagogem se uskuteční v pátek 21. 5. v 10:20 v Nové obřadní síni v Praze na Olšanských hřbitovech.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Konečně stojí!

 

Konečně po půl roce čekání na uklidnění epidemické situace u nás i v sousedním Polsku se podařilo v pondělí 10. května instalovat na našem stadiónu novou certifikovanou kladivářskou klec od firmy Polanik, zapůjčenou našemu oddílu Českým atletickým svazem. Zároveň jsou před dokončením i oprava dálkařského rozběžiště na malém stadiónu a osazení všech rozběžišť na velkém stadiónu novými odrazovými prkny. Tak teď už jen aby nás pustili závodit!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Natálie Olivová překonala 39 let starý rekord

Vzhledem k tomu, že v současnosti není možné v České republice pořádat bez udělené výjimky závody a letošní mezinárodní vrcholy se neúprosně blíží, rozhodla se juniorská vícebojařka Natálie Olivová využít možnosti startovat na vícebojařském mistrovství Chorvatska ve Varaždinu. A i když její první sedmiboj v juniorské kategorii rozhodně nedopadl podle představ loňské dorostenecké mistryně republiky, překonala 39 let starý kolínský historický rekord Štěpánky Fialové.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Bylo zrušeno první ligové kolo

Předsednictvo Českého atletického svazu rozhodlo na svém zasedání o zrušení prvního ligového kola všech úrovní soutěží dospělých. Toto kolo bylo plánováno na konec května a je zřejmé, že v současné době lze soutěže pořádat pouze na základě udělené výjimky, což je pro ligová kola neproveditelné. Naopak pro uspořádáním všech mistrovství ČR jednotlivců, plánovaných na jarní část sezóny a potřebných ke kvalifikaci na mezinárodní vrcholy, se počítá s udělením výjimek.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Běžci mimo dráhu nezahálejí

Zatímco "dráhoví" atleti s výjimkou reprezentační špičky si mohou o závodění zatím jen nechat zdát a netuší ani přibližně termín zahájení letošních soutěží, běžci mimo dráhu z kolínské skupiny GP dokázali v uplynulých dnech uspořádat formou intervalových startů dvojic jak okresní přebor v přespolním běhu, tak Jarní kolínskou desítku. Jen populární půlmaratón Kolín - Velký Osek - Kolín musel být přeložen z původního termínu 25. dubna prozatím na 23. květen.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Nově otevřený příměstský tábor

Z důvodu velkého zájmu jsme se rozhodli uspořádat další turnus příměstského tábora v termínu 12. - 16.7.2021. Online přihlašování bude otevřeno dnes od 13:00 v našem klientském centru  atletikakolin.iddm.cz. Více informací naleznete v sekci Tábor.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na krosovém šampionátu nejlépe Meloun, Slavík a Kašíková

Za pěkného jarního počasí se za přísných hygienických opatření uskutečnilo v Táboře letošní mistrovství České republiky v přespolním běhu dorostu a žactva. V obrovské konkurenci běžců všech tratí, kterých se na startu sešlo od 54 dorostenek po 92 mladších žákyň si z kolínské dvanáctky nejlépe vedli Lukáš Meloun, Vojtěch Slavík a Kateřina Kašíková.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Proběhlo mistrovství ČR v půlmaratónu

V Ostřešanech u Pardubic proběhlo na základě udělené výjimky v sobotu mistrovství České republiky v půlmaratónu. Kolínská atletika na něm měla trojí zastoupení.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Povinné testování zaměstnanců

Podle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR jsou všichni zaměstnavatelé včetně spolků a pobočných spolků povinni počínaje 6. dubnem 2021 neumožnit vstup na pracoviště těm zaměstnancům, kteří neabsolvovali v uplynulých 7 dnech negativní test na výskyt nemoci Covid-19, kteří neprodělali tuto nemoc v uplynulých 90 dnech nebo nemají ukončené očkování proti této nemoci. Výbor T.J. zpracoval k této problematice vnitřní směrnici, kterou rozeslal všem zaměstnancům.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Valná hromada T.J. a oddílu odložena

Vzhledem k současným epidemickým vládním opatřením rozhodly výboru T.J. a oddílu v dohodě s kontrolní komisí o odložení pravidelné valné hromady Tělocvičné jednoty Sokol Kolín-atletika a oddílu atletiky. Termín konání bude určen v závislosti na dalším vývoji epidemické situace.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na gigantu osm kolínských umístění v osmičce

 

Letošní halový šampionát juniorů a dorostu hostila díky udělené výjimce Ostrava. Kolínské už tak nijak vysoké ambice ještě poklesly, když z původní třináctky nominovaných na mistrovství neodcestovali ani Natálie Olivová, tabulkově nejvýše postavená Kolíňačka, ani Helena Rothanzlová a ani Matyáš Čudlý. Naopak do prořídlého startovního pole se dostal z pozice náhradníka Vít Vinduška.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na halový mládežnický šampionát bylo vybráno 13 Kolíňáků

I přes současná přísná opatření se o víkendu uskuteční v Ostravě halový šampionát dorostu a juniorů. Výrazně jsou na něm omezeny počty startujících a byly vypuštěny soutěže štafet. Ve výběru technických delegátů se objevilo i přes velké problémy s letošní zimní přípravou 13 kolínských atletů. Otázkou ovšem je, kdo se nakonec opravdu objeví na startu, protože vedle určitého zdravotního rizika není ani jednoduché zajistit PCR test ne starší 48 hodin.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na 4. kole Halové ligy se blýskla Natálie Olivová

V pátek 26. února se uskutečnilo v hale Otakara Jandery poslední kolo Halové ligy mužů a žen. Představilo se na něm také osm kolínských atletů, z nichž se blýskla novým osobním rekordem v dálkařském sektoru především Natálie Olivová.  

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Příměstské tábory 2021

 

Online přihlašování na příměstské tábory bude otevřeno od 1.3.2021 od 8:00 hod v našem klientském centru  atletikakolin.iddm.cz. Více informací naleznete v sekci Tábor.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Skvělé mistrovské stříbro Zuzany Pražákové!

 

Díky tomu, že se Českému atletickému svazu podařilo získat výjimku, mohlo být v sobotu 20. února v ostravské hale zahájeno i přes nepříznivou epidemickou situaci letošní halové mistrovství České republiky mužů a žen. Při velmi omezeném počtu startujících na maximálně 16 v běžeckých a 12 v technických disciplínách se z rozhodnutí technických delegátů dostalo do startovních listin 8 kolínských závodníků v individuálních závodech.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Natálie Olivová pátá 63 bodů od medaile

Letošní první republikový šampionát, mistrovství ČR ve vícebojích, hostila hala Otakara Jandery v pražské Stromovce. Vzhledem k epidemické situaci letos neproběhne šampionát v mládežnických kategoriích, a tak Natálie Olivová, kterou měl čekat po odchodu z kategorie dorostenek první závod v juniorské kategorii, musela podstoupit rovnou křest ohněm v soutěži žen. Kolínská atletika měla zastoupení i v mistrovské soutěži mužů, když se do úzké startovní listiny dostal až na poslední chvíli Pavel Krejča.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Šestice Kolíňáků na 3. kole Halové ligy

Blížící se vrchol letošní velice okleštěné halové sezóny - mistrovství České republiky mužů a žen - přilákal na 3. kolo Halové ligy opět velmi kvalitní konkurenci. A neztratili se v ní ani kolínští atleti, kterých se dostalo do úzké startovní listiny šest.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínská stopa na Czech Indoor Gala

Ve středu 3. února se uskutečnil v ostravské hale letošní ročník mezinárodního mítinku Czech Indoor Gala, na nějž pořadatelé získali výjimku pro pořádání. V národní části závodu startovali také tři sprinteři ze skupiny Antonína Morávka Marek Řehák, Jiří Synek a Lukáš Soukal, v televizním hlavním programu se pak představili dva odchovanci naší atletiky - Helena Jiranová a Stanislav Jíra.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky