Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Jubilejní Drozdův běh s rekordní účastí

9. 10. 2016

 

V neděli 9. října se v kolínských Borkách běžel jubilejní 90. ročník druhého nejstaršího běhu v České republice – Drozdova lesního běhu. Delší tradici než kolínský běh mají pouze slavné Běchovice a poprvé vyběhli běžci na tento závod do kolínského lesoparku už v roce 1925.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Drozďák

Pavel Peňáz vyhrál veteránský šampionát ve vrhačském pětiboji

3. 10. 2016

V sobotu 1. října uspořádali kolínští organizátoři na čele s Petrem Sklenářem veteránské mistrovství České republiky ve vrhačském pětiboji. Soutěží ve vrhu koulí, hodu diskem, oštěpem, kladivem a břemenem se zúčastnilo 28 mužů a 9 žen.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Žáci i žákyně vyšperkovali sezónu bronzem!

2. 10. 2016

Posledním letošním atletickým šampionátem České republiky na dráze bylo v sobotu 1. října mistrovství ČR družstev žáků a žákyň. Za nádherného doslova letního počasí proběhlo na opavském stadiónu a oba kolínské týmy, které se probojovaly mezi deset nejlepších celků republiky, se chtěly po 6. místě dorostenců, 5. příčce žen a „bramborové“ medaili juniorek pokusit vybojovat při poslední letošní šanci pro kolínskou atletiku cenný kov.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: MČR_družstva_žci

Finále krajského přeboru přípravek

26. 9. 2016

V sobotu 24.9.2016 se uskutečnilo finále krajského přeboru družstev přípravek ve Staré Boleslavi a kolínští nejmenší atleti vyrazili do bojů o medaile se dvěma družstvy. Měli před sebou nejednoduchý úkol a to navázat na své loňské předchůdce, kteří finále přípravek vyhráli a odvezli si zlaté medaile.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladší žákyně přebornicemi kraje!

25. 9. 2016

Mladší žactvo je v atletických soutěžích družstev jedinou kategorií, jejíž nejvyšší soutěží není mistrovství České republiky, ale přebory jednotlivých krajů. Finále přeboru Středočeského kraje se letos uskutečnilo tuto neděli na Kladně a mladým kolínským atletům se v něm dařilo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: KP_ml_zci_finale

Juniorky ve finále šampionátu čtvrté!

24. 9. 2016

Letošní mistrovství České republiky družstev juniorů a juniorek hostil za nádherného atletického počasí stadión v Českých Budějovicích. Kolínské juniorky do závodu postoupily z třetí příčky na mistrovství Čech a do boje osmi nejlepších týmů z Čech, Moravy  a Slezska nastupovaly v téměř kompletní sestavě.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Žáci výborně reprezentovali Českou republiku

24. 9. 2016

Rekordní počet šesti mladých atletů Sokola Kolín-atletika si vybojoval na nedávném mistrovství České republiky čest obléci reprezentační dres na mezistátním utkání žáků do 15 let Slovensko – Maďarsko – Chorvatsko – Slovinsko – Česká republika, které se konalo v sobotu 24. září v Trnavě.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Dorostenci na mistrovství ČR šestí

24. 9. 2016

 

Finále atletického mistrovství republiky dorosteneckých družstev hostila v sobotu 24. září Ostrava. Mezi osmičku nejlepších dívčích a chlapeckých týmů ČR se probojovali z mistrovství Čech také kolínští dorostenci.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: MČR_dci

Kolínští žáci na šampionátu zazářili

18. 9. 2016

Poslední letošní atletický republikový šampionát na dráze hostil Jablonec nad Nisou a o tituly mistrů České republiky zde bojovali po celý víkend žáci a žákyně. Vrcholný žákovský podnik ale výrazně poznamenala nepřízeň počasí a značnou část programu provázel místy i silný déšť, v neděli doprovázený i citelným chladem. Kolínským závodníkům se však navzdory počasí až neskutečně dařilo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: MČR_žci

Žáci zlatí, žákyně stříbrné a juniorky bronzové na mistrovství Čech

10. 9. 2016

 

Letošní mistrovství Čech družstev žáků a žákyň se uskutečnilo za krásného letního počasí v Třebíči. Do klání o postup do mistrovství České republiky, které se uskuteční 1. října v Opavě, postoupila z krajského přeboru obě kolínská družstva. Podle očekávání si skvěle vedli především žáci, kteří naprosto suverénně zvítězili.

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Žáci se blýskli na EKAGu

8. 9. 2016

 

Výborných výsledků dosáhla početná šedesátičlenná výprava kolínských žáků na největším žákovském atletickém závodě v Evropě – Europien Kids Atletics Games. Třídenní klání 1738 mladých atletů z více než 100 klubů ze 13 států Evropy proběhlo ve dnech 5.-7. září v Brně. Na rozdíl od klasických českých atletických soutěží, kde jednu kategorii tvoří vždy dva sousední ročníky narození, v Brně se soutěžilo po jednotlivých ročnících. I tak počty startujících v disciplínách dosahovaly několika desítek závodníků.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kateřina Šafránková šestá ve World Hammer Challenge!!!

6. 9. 2016

Foto: Zdeněk Hejduk

Vynikajícího úspěchu dosáhla kolínská kladivářka Kateřina Šafránková v celoročním seriálu World Hammer Challenge, který je obdobou Diamantové ligy v ostatních disciplínách, neboť hod kladivem z bezpečnostních důvodů součástí této soutěže není.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínské atletky páté v republice!

4. 9. 2016

Iveta Putalová (vpravo) vyhrála 400 m a třetí doběhla na 200 m (foto Eduard Erben)

Letošní atletické mistrovství České republiky družstev mužů a žen se uskutečnilo v Ústí nad Orlicí. Z extraligových bojů do něj v obou kategoriích postoupila sedmička nejlepších týmů, kterou doplnili tři vítězové skupin prvoligových. Bojovalo se tak nejen o medaile, ale také o udržení v extralize pro příští rok, což zaručovalo umístění na prvních osmi místech.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Horkou Kolínskou desítku vyhrál Flégl

28. 8. 2016

Zatímco většina lidí horký konec léta určitě uvítala, běžce, kteří startovali na 10. ročníku Kolínské desítky, třicetistupňové vedro pořádně potrápilo. Na start závodu se v neděli postavilo 108 mužů a žen, ne všichni si však s vysokou teplotou dokázali poradit a absolvovat celou desetikilometrovou trať.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Dalecký, Vocásková a Hampl vybojovali kompletní kolekci!

28. 8. 2016

První den mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let, které hostilo za horkého počasí Kladno, skončil pro kolínské barvy velmi úspěšně. Závodníci v modrobílém vybojovali dvě medaile, dvě čtvrtá, jedno páté a jedno osmé místo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Do mistrovství Čech postoupili i dorostenci a juniorky

27. 8. 2016

Za horkého letního počasí zakončily v sobotu v Berouně třetím kolem své boje v přeboru Středočeského kraje družstev také týmy juniorů a dorostu. Již před tímto kolem bylo jasné, že do mistrovství Čech, které se uskuteční za dva týdny, postoupí ze čtyř kolínských celků dva.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Nový tréninkový vrhačský sektor slavnostně otevřen

26. 8. 2016

 

Kolínští atleti letos ve velmi silné konkurenci desítek projektů získali v rámci grantového programu TPCA pro Kolínsko dotaci na vybudování nového tréninkového sektoru pro vrhačské disciplíny. Ten v uplynulých měsících vyrostl na atletickém stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách v zatím nevyužitém prostoru za starou sociální budovou.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Foto: Slavnostní otevření

Žáci i žákyně postupují do mistrovství Čech

26. 8. 2016

 

Za nádherného letního počasí vyvrcholil na atletickém stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách 4. kolem letošní přebor Středočeského kraje družstev staršího žactva. V sázce byl kromě medailí i postup prvních dvou týmů do mistrovství Čech. Zatímco v soutěži žáků bylo o postupu kolínských a kladenských chlapců rozhodnuto již po třech kolech a bojovalo se pouze o bronzové medaile, v soutěži dívek myslela na postup družstva Kladna, Kolína i Staré Boleslavi.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Deštivou Velkou cenu ozdobila rekordem Korešová

21. 8. 2016

Nedělnímu jubilejnímu už 80. ročníku Velké ceny města Kolína v atletice tentokrát nepřálo počasí. Na úrovni výkonů se ale nepodepsala pouze série intenzivních dešťových přeháněk, ale i skutečnost, že v sobotu se uskutečnila poslední ligová kola všech soutěží s výjimkou extraligy, a tak řada závodníků již nedělní závod do svého plánu nezařadila.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Muži v posledním ligovém kole čtvrtí

20. 8. 2016

Ve čtvrtém a zároveň posledním kole prvoligové soutěže atletů bojovali kolínští muži na jablonecké Střelnici o záchranu v soutěži, neboť po třech kolech figurovali na sedmé, tedy předposlední příčce skupiny B, která nedávala úplnou jistotu setrvání v soutěži. Do utkání Kolínští nastupovali tentokrát pouze s 5 body z předsunuté chodecké soutěže na 10 km, kde Jakub Zajíc došel šestý, ale v mnohem silnější sestavě než v předchozích kolech.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky