Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Mládežnické týmy jsou jen krůček od postupu

Kolínský stadión hostil v sobotu 10. června 2. kolo středočeského „gigantu“, tedy přeboru kraje družstev dorostu a juniorů. Kolínské týmy zopakovaly ve všech kategoriích druhou příčku z kola prvního, i když juniorky se o svou pozici musely strachovat až do poslední disciplíny. Postup do mistrovství Čech by tedy žádnému z kolínských družstev ve třetí kole už neměl uniknout.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladší žáci vyhráli, žákyně až páté

V pátek 9. června proběhlo v Čáslavi 3. kolo přeboru Středočeského kraje družstev mladšího žactva. Zatímco kolínským žákům se podařilo těsně zvítězit a upevnit si jasnou postupovou pozici, oslabené žákyně skončily tentokrát až páté. I tak by ale jejich postup do podzimního finále ohrožený být neměl. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Téměř 500 závodníků bojovalo na KSD 2023

Za pěkného počasí byl tradičně v pondělí prvního úplného červnového týdne, tedy 5. června, slavnostním ceremoniálem zahájen 14. ročník Kolínských sportovních dnů základních škol. Úvod velkého klání obstaralo na atletickém stadiónu Mirka Tučka v Borkách defilé 21 zúčastněných škol. Soutěže v celkem 11 sportovních odvětvích pak za přítomnosti kompletního vedení města zahájil starosta města Kolín Michael Kašpar.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Martin Buryan reprezentoval na vrhačském "mezistátku"

Ve dnech 3.-4. června proběhlo v Plzni mezistátní vrhačské trojutkání mužů a žen do 22 let, juniorů a dorostenců Česko - Maďarsko - Polsko, na kterém Českou republiku reprezentoval v kategorii mužů do 22 let kladivář Martin Buryan. Ten zaostal hodem dlouhým 66,68 m jen těsně za osobním rekordem, obsadil čtvrtou příčku, a přispěl tak k druhému místu českého celku za polským výběrem.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na vícebojích výborní Tvrzník, Stachová, Slavík i Meloun

 

Na letošním mistrovství České republiky ve vícebojích, které se odehrálo v Přerově, reprezentovala kolínskou atletiku pětice atletů. Po přestupu Natálie Olivové do Spartaku Praha 4, která se navíc smolně těsně před šampionátem zranila, sice kolínští vícebojaři nenastupovali s medailovými šancemi, přesto ale od prvního startu podávali výborné výkony.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Ženy vydřely výhru, muži skončili těsně druzí

Druhé kolo prvoligové soutěže mužů a žen hostila za krásného počasí v neděli 28. května Mladá Boleslav. Kolínské týmy do něj nastoupily výrazně oslabené a o úspěch musely bojovat tentokrát do poslední disciplíny. Ženy nakonec vydřely těsné vítězství a muži skončili ve velmi vyrovnané soutěži druzí, v celkovém pořadí po dvou kolech však svůj náskok na prvním místě navýšili.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Roman Pazdera posunul oddílový rekord na 5000 metrů

Plzeňský stadión hostil v sobotu 27. května druhé kolo extraligových bojů, ve kterých se výborně představili také dva kolínští vytrvalci Roman Pazdera a Milan Janoušek, kteří hostují v dresu Hvězdy Pardubice a A.C. TEPO Kladno.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Vanessa Stachová si hlasitě řekla o nominaci na MČR

 V sobotu 27. května bojovali mladší žáci a žákyně o tituly přeborníků Středočeského kraje v pětiboji. Ve výborném světle se ukázala především Vanessa Stachová, která zcela dominovala a titul přebornice získala rozdílem téměř čtyř set bodů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Poslední rozloučení s Ivanem Kargerem bude 2. června v 11 hodin

 

V neděli 21. května zemřel ve věku 82 let Ivan Karger, jedna z velkých postav historie kolínské atletiky. Jeho jméno bylo spjato s kolínskou atletikou více než šest desetiletí. Po ukončení své závodnické kariéry se stal výborným trenérem mládeže a jeho rukama prošla v mládežnickém věku řada pozdějších reprezentantů a medailistů z mistrovství republiky. Byl dlouholetým členem výboru našeho oddílu a také jeho předsedou. Po téměř tři desítky let byl vedoucím kolínského družstva mužů a velkým srdcařem, který pro kolínskou atletiku vykonal obrovský kus práce. Ačkoli jej v posledních letech sužovaly nemoci, ještě týden před svým skonem se zúčastnil na kolínském stadiónu prvního kola prvoligové soutěže mužů. Na kolínském stadiónu zůstává po Ivanu Kargerovi velké prázdné místo, ale v našich vzpomínkách zůstane napořád. Poslední rozloučení proběhne v obřadní síni kolínského hřbitova v pátek 2. června v 11 hodin. Smuteční oznámení

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Letošní ročník Youth Athletics ozdobily sprinterky

 

Za pěkného jarního počasí proběhl v sobotu 20. května na kolínském stadiónu Mirka Tučka v Borkách letošní ročník tradičního mládežnického mítinku Youth Athletics - Sokol Grand Prix. Soutěží určených pro kategorie staršího žactva a dorostu se zúčastnili závodníci z 26 českých a moravských oddílů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladší žactvo získalo na přeboru kraje sedm medailí

Konečně za krásného jarního počasí se na berounském stadiónu uskutečnil v sobotu 20. května přebor Středočeského kraje v kategorii mladšího žactva. Ačkoli se v této kategorii rozděluje jen 26 sad medailí, podělilo se o ně hned 21 ze 30 zúčastněných klubů, což svědčí o obrovské šíři středočeské atletiky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Druhé kolo KP družstev mužů proběhne v Českém Brodě

Druhé kolo přeboru Středočeského kraje družstev mužů, v něm startuje také kolínský B tým, se uskuteční v neděli 21. května. Výprava odjíždí v 8.15 hod. auty od zimního stadiónu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Výborný výkon Milana Janouška na 3000 metrů

Nejlepší současný kolínský vytrvalec Milan Janoušek, který v letošní sezóně hostuje v extraligovém týmu A.C TEPO Kladno, startoval v neděli v prvním extraligovém kole v běhu na 3000 metrů. V na české poměry rychlém závodě obsadil sedmé místo v druhém nejrychlejším čase kolínské historie 8:22,50 min. a za 58 let starým kolínským rekordem Stanislava Petra zaostal o necelých šest sekund.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolín - Velký Osek - Kolín se běžel po pětašedesáté

Už po pětašedesáté odstartoval na kolínském stadiónu v neděli 14. června půlmaratón Kolín - Velký Osek - Kolín. Jeho letošními vítězi se stali Jaromír Hradecký a Iva Kroužilová.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Muži i ženy ovládli úvodní prvoligové kolo!

 

Sobota 13. května patřila na stadiónu Mirka Tučka v Borkách úvodnímu ze čtyř kol prvoligové soutěže družstev mužů a žen. Soutěž letos doznala dvou důležitých změn. Jednak poprvé v historii soutěží družstev boduje prvních 12 závodníků, jednak se nepostupuje do baráže o extraligu, ale pouze vítěz soutěže postoupí do mistrovství České republiky, v němž se utkají všechny extraligové týmy s vítězi tří skupin I. ligy.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Starší žactvo vyhrálo i ve druhém kole

 

Za příjemného jarního počasí pokračoval v pátek 12. května na stadiónu v Kutné Hoře druhým kolem přebor Středočeského kraje družstev staršího žactva. Stejně jako v Čáslavi v něm vyhrály oba týmy Sokola Kolín-atletika. K vidění byla řada kvalitních výkonů, kterým dominoval nový kolínský historický rekord v hodu diskem Josefa Pazdery, kterým se posunul na druhé místo českých tabulek.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

V sobotu hostí kolínský stadión kolo I. ligy

Už tuto sobotu 13. května zahajují letošní boje v I. lize mužů a žen. A hned první kolo se odehraje v Kolíně na stadiónu Mirka Tučka. Boje v soutěži, v níž oba kolínské týmy patří k favoritům, zahajují v 10.30 hod.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

V Poháru rozhlasu byla nejúspěšnější 7. ZŠ

Ve středu 10. května proběhlo na kolínském stadiónu letošní okresní kolo Poháru rozhlasu. V soutěži, které se zúčastnily více než čtyři stovky chlapců a dívek, byla nejúspěšnější družstva 7. ZŠ Kolín, Masarykova, která vyhrála ve třech kategoriích, v té čtvrté pak dominovala ZŠ Červené Pečky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínský stadión hostil mezistátní utkání veteránů

 

V sobotu 6. května hostil kolínský stadión Mirka Tučka mezistátní utkání veteránů Česká republika - Rakousko - Maďarsko - Slovensko - Slovinsko, které uspořádalo Sdružení veteránů Českého atletického svazu a na němž startovalo na 300 závodníků. V reprezentačním dresu českého A týmu se představili také dva kolínští atleti - Pavel Peňáz a Roman Pekárek.

Výsledky    Fotogalerie

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Starší žactvo doma získalo devatenáct medailí!

Kolínským starším žákům a žákyním se letošní přebor Středočeského kraje jednotlivců, který proběhl 7. května na stadiónu Mirka Tučka v Borkách, velmi vydařil. Dokázali v domácím prostředí získat ze všech 26 zúčastněných klubů nejvyšší počet medailí, rovných dvacet, a navíc řada kolínských atletů předvedla výborné výkony, řadící je do absolutní české špičky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky