Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Příměstské tábory 2023

Příměstské tábory budou v tomto roce pořádány přímo Mgr. Ondřejem Paříkem, Ph.D. Informace a online přihlašování naleznete od dnešního dne nově na webu: www.sportjezivot.cz. S veškerými dotazy se prosím obracejte přímo na Ondru Paříka (tel.:724596607, email.: tabory@sportjezivot.cz)

plakat-2023.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Výroční zpráva a tabulky za rok 2022

Jako každý leden vydáváme výroční zprávu o činnosti naší T.J. a oddílu v roce 2022, která bude po účetním uzavření předchozího roku doplněna ještě o zprávu o hospodaření. V publikaci naleznete vedle úvodního slova hodnocení uplynulé sezóny, přehled reprezentačních startů, umístění našich atletů na mistrovství ČR a přeborech kraje, výsledky soutěží družstev, překonané oddílové rekordy, hodnocení našich článků sportovní přípravy a oblastí činnosti a také kompletní tabulky výkonů.   Tabulky 2022

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kvalitní výkony v Ostravě, Jablonci i ve Stromovce

Řada kolínských závodníků kategorií mládeže a dospělých využila uplynulého víkendu k dosažení výkonů, kterými si řekli o účast na halových mistrovstvích České republiky. Kolínská špička se tak představila jak na přeborech Plzeňského kraje, tak na Jablonecké hale nebo na mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Starší žactvo získalo čtyři medaile

 

Přebor Středočeského kraje staršího žactva, který proběhl na pražském Strahově v neděli 22. ledna, přinesl kolínským mladým atletům zisk čtyř medailí - dvou stříbrných a dvou bronzových. Závod opět ukázal obrovský vzestup kvality mládežnické atletiky v našem kraji, kdy v nejedné disciplíně medaile visely na úrovni medailového výkonu na mistrovství ČR. Nejúspěšněji si tentokrát vedly výpravy A.C. TEPO Kladno (10 medailí), Sokola Nehvizdy (rovněž 10 medailí) a Atletiky Líbeznice (7 medailí).

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Čtyři desítky medailí z krajského přeboru

V neděli 8. ledna spolupořádal Sokol Kolín-atletika v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce první mistrovský závod sezóny 2023 - přebor Středočeského kraje v kategoriích dospělých, juniorů a dorostu. V obrovské konkurenci pěti stovek závodníků, kteří v devítihodinovém programu uskutečnili na 900 startů, si kolínští atleti vedli velmi dobře a získali celkem 40 medailí, z toho 12 zlatých. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

63. ročník Silvestrovského běhu ovládl Milan Janoušek

 

Na start už 63. ročníku Silvestrovského běhu se v poslední den roku 2023 postavilo před stadiónem Mirka Tučka v Kolíně celkem 269 běžců a běžkyň. Závod, jehož 3000 metrů dlouhá trať vedla kolínskými Borky, ovládl v závěrečných stovkách metrů jasně Milan Janoušek.   Výsledky

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

63. ročník Silvestrovského běhu - systém přihlašování

Letošní 63. ročník Silvestrovského běhu se uskuteční v sobotu 31. prosince v 10.30 hod. Vzhledem k očekávané vysoké účasti byl změněn systém startu a přihlašování. Přihlásit se lze předem do 29.12. do 20.00 hod. na webových stránkách www.atletika.cz (návod níže) nebo až na místě, v tom případě ale vzhledem ke startu ve vlnách bez nároku na startovní pozici v předních vlnách.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínské kvarteto na mezikrajovém utkání

Čtyři závodníci Sokola Kolín-atletika reprezentovali Středočeský kraj na halovém mezikrajovém utkání staršího žactva v pražské Stromovce. Sofie Bébrová, Amálie Schederová, Kryštof Šantrůček a Štěpán Veselý výrazně přispěli ke skvělému výsledku našeho kraje, když žáci se stali vítězi utkání a žákyně skončily druhé.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na mezikrajové utkání žactva nominováni čtyři Kolíňáci

V sobotu 10. prosince se uskuteční v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce mezikrajové utkání staršího žactva. Do nominace Středočeského kraje se probojovali čtyři kolínští atleti, další tři pak figurují na pozicích náhradníků.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Roman Pazdera na krosovém šampionátu devátý

Poslední letošní mistrovství České republiky, kterým byl šampionát mužů, žen, juniorů a juniorek v přespolním běhu, hostil uplynulou sobotu severočeský Rumburk. Jediným zástupcem kolínské atletiky byl v tomto závodě svěřenec Jany Šedinové Roman Pazdera, který startoval v závodě mužů vytrvalců.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Milan Janoušek suverénně vyhrál 96. Drozdův lesní běh

 

Už po šestadevadesáté se postavili běžci na stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách na start jednoho z nejstarších běhů na světě - Drozdova lesního běhu. Za krásného slunečného počasí na trať dlouhou 4200 metrů vyrazilo celkem 81 běžců a běžkyň. Svou výbornou podzimní formu znovu potvrdil domácí běžec Milan Janoušek.  Výsledky

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Okresní přebor AŠSK v přespolním běhu

Ve čtvrtek 6. října proběhlo v kolínských Borkách okresní finále přeboru Asociace školních sportovních klubů. Bojovalo se celkem v osmi kategoriích a na start se postavilo více než pět stovek mladých běžců a běžkyň.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínský stadion hostil krajské finále Středoškolského poháru

Ve středu 5. října se uskutečnilo na stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách letošní středočeské krajské finále Středoškolského atletického poháru. Deset týmů chlapců a devět družstev děvčat, vítězů okresních kol, se utkalo nejen o poháry a medaile, ale také o postup do celostátního finále, které proběhne ve středu 12. října v jihomoravské Břeclavi. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínští žáci jsou mistry České republiky!!!

 

Posledním mistrovským závodem letošní sezóny na dráze bylo mistrovství České republiky družstev starších žáků a žákyň. Do finálového závodu, který hostil v sobotu 1. října třinecký stadión, se mezi desítku nejlepších týmů naší republiky probojovali jak kolínští žáci, tak žákyně. A dali o sobě jaksepatří vědět.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Milan Janoušek šestý na Běchovicích!

V neděli 25. září se uskutečnilo mistrovství České republiky v silničním běhu mužů a žen, které už tradičně proběhlo jako 126. ročník běhu Běchovice Praha. Kolínskou atletiku reprezentovali v kategorii mužů Milan Janoušek, Roman Pazdera a Luboš Herel, v kategorii žen pak Iva Kroužilová.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Juniorky a junioři ve finále šampionátu sedmí

Vyvrcholení letošní sezóny bojů juniorských týmů hostila Mladá Boleslav. V sobotu 24. září se za slunečného podzimního počasí utkalo v kategorii juniorů i juniorek vždy šest nejlepších týmů, které postoupily z mistrovství Čech, se třemi nejlepšími týmy z Moravy a Slezska.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladší žactvo ve finále KP uprostřed pole

Letošní ročník přeboru Středočeského kraje mladšího žactva vyvrcholil v sobotu 24. září na kutnohorském stadiónu finálovým závodem. Do něj postoupilo ze tří skupin dvanáct nejlepších středočeských týmů dívek i chlapců. Jasně se ukázal prudký nástup mladé atletiky z nedávno ještě atleticky neznámých center, jako jsou Nehvizdy, Černošice, Čelákovice a další. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Ve Středoškolském poháru postupují chlapci "stavebky" a dívky "zdravotky"

Za chladného počasí proběhlo v úterý 20. září na stadiónu Mirka Tučka okresní kolo Středoškolského poháru. Do krajského finále, které proběhne 5. října opět v Kolíně, postoupily dívky střední zdravotnické školy a po vyrovnaném boji se studenty SOŠ informatiky a spojů chlapci SOŠ stavební.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Stříbrná štafeta, bronzoví Amálie Schederová, Antonín Adam a Kryštof Šantrůček!

 

Za deštivého a studeného počasí proběhlo v Jablonci nad Nisou letošní mistrovství České republiky v kategorii žáků a žákyň. Kolínskou atletiku na něm v konkurenci mladých atletů ze 141 (!) klubů reprezentovalo dvanáct chlapců a děvčat v individuálních disciplínách a dalších pět ve štafetách.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Další rychlý závod Milana Janouška

Kolínský běžec Milan Janoušek se na sklonku sezóny dostal do životní formy. Po výrazném osobním rekordu na 1500 metrů ve třetím nejrychlejším čase kolínské historie vylepšil další své maximum, tentokrát v běhu na 5000 metrů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky