Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Ve finále Mistrovství ČR žáci šestí a žákyně deváté

5. 10. 2019

Poslední letošní šampionát na dráze – finále Mistrovství České republiky družstev žáků a žákyň – proběhl za krajně nepříznivého počasí na stadiónu pražské Slavie. Kolínské týmy letos neměly medailové ambice, ale především tým žáků měl předpoklady sáhnout po umístění v polovině desetičlenného finálového pole.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínští mladší žáci zlatí v barvách Středočeského kraje

29. 9. 2019

 

V neděli 29. září se sjely do Kladna výběry nejlepších atletů v kategorii mladšího žactva z pěti krajů - Jihočeského, Karlovarského, Plzeňského, Středočeského a Ústeckého - na letošní mezikrajové utkání. Kolínská atletika měla ve výběru Středočeského kraje pět zástupců a Aneta Benešová, Vojtěch Otta, Adéla Sahulková, Vojtěch Slavík a Jan Švach zastupovali kolínskou atletiku opravdu důstojně.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Roman Pazdera vybojoval stříbro na Běchovicích!

29. 9. 2019

 

V neděli 29. října se uskutečnil již 123. ročník nejstaršího běžeckého závodu Běchovice - Praha, který se již tradičně běhá jako Mistrovství České republiky v silničním běhu na 10 kilometrů. Největším kolínským želízkem v ohni byl junior Roman Pazdera, který již letos vybojoval medaile jak z dráhy, tak z běhu do vrchu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Juniorům chybělo k medaili dva a půl bodu

29. 9. 2019

 

I kolínští junioři nastupovali na plzeňském stadiónu k sobotnímu finále Mistrovství České republiky po úspěchu na domácím Mistrovství Čech s myšlenkami na boj o medaili. Vedoucí družstva Antonín Morávek se ale musel obejít bez zraněného nejlepšího českého kladiváře Dominika Krále i nemocného sprintera Ondřeje Macíka, a tak bylo jasné, že boj to bude těžký.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zlatá fantazie kolínských dorostenek!!!

28. 9. 2019

 

Kolínské dorostenky po vítězství v Mistrovství Čech odjížděly k finálovému utkání Mistrovství České republiky do vítkovické Ostravar arény sice s medailovými ambicemi, ale podle přihlášek měly papírově být silnější domácí závodnice. Obrovsky kolektivní výkon týmu vedeného Jiřím a Klárou Tučkovými ale postavil tyto předpoklady na hlavu a zrodil se tak největší úspěch dívčího týmu v historii kolínské atletiky.   VIDEO 1     VIDEO 2     VIDEO 3

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: Zlatá euforie

Pavel Peňáz je dvojnásobným veteránským mistrem Evropy

24. 9. 2019

 

Kolínský atlet Pavel Peňáz, který se letos posunul do veteránské kategorie nad 50 let, se znovu výrazně prosadil na mezinárodní scéně. Na mistrovství Evropy veteránů, které v uplynulých dnech hostily italské Benátky, vybojoval ve velmi silné konkurenci vrhačů z celého starého kontinentu dvě zlaté a stříbrnou medaili a k tomu dvě čtvrtá místa!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínský šampionát se po všech stránkách vydařil. Děkujeme!!!

22. 9. 2019

 

Téměř výhradně pozitivní slova slyšeli kolínští organizátoři pilotního projektu třídenního mistrovství České republiky žáků a žákyň, které proběhlo od pátku do neděle 20.-22. září, a to jak ze strany představitelů Českého atletického svazu, tak od zúčastněných trenérů, diváků a závodníků.  Podívejte se na letecké záběry na areál šampionátu.

VIDEO 1     VIDEO 2    VIDEO 3    FOTO 1    FOTO 2    FOTO 3    FOTO 4

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

V poslední den šampionátu Antonín Tvrzník a štafeta žáků těsně pod stupni vítězů

22. 9. 2019

 

Za ideálního atletického počasí byl v neděli posledním dnem zakončen premiérový třídenní šampionát České republiky žáků a žákyň. Z kolínského pohledu se o největší překvapení postaral tyčkař Antonín Tvrzník a jen o dvě desetiny sekundy unikla medaile kvartetu žáků na 4x300 metrů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladší žákyně jsou přebornicemi kraje, žáci mají bronz

21. 9. 2019

 

Za krásné podzimní soboty 21.9. se konalo krajské finále družstev mladších žáků v Kutné Hoře a pro kolínská družstva to bylo finále s velkým „F“. Všichni členové družstev podali na závěr sezóny skvělé výkony, někteří dosáhli nových osobních rekordů a dokonce padaly i rekordy oddílové.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Anna Radikovská vybojovala na domácím šampionátu bronz

21. 9. 2019

 

Druhý den Mistrovství České republiky žáků a žákyň z kolínského pohledu vyšperkovala svěřenkyně Martina Radikovského a Jiřího Tučka Anna Radikovská bronzovou medailí z hodu oštěpem. Finálová umístění vybojovali také Vlastimil Trnka, Mojmír Pavlík, Šimon Kratochvíl a Barbora Štěrbová.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Štafeta žáků těsně čtvrtá v prvním dnu šampionátu

20. 9. 2019

 

Natletickém stadiónu Mirka Tučka v Borkách zahájilo v pátek 20. září třídenní Mistrovství České republiky žáků a žákyň, na kterém startuje na 700 nejlepších mladých atletů z Čech, Moravy a Slezska. Do pátečních bojů zasáhlo 23 kolínských závodníků a největšího úspěchu dosáhla štafeta starších žáků na 4x60 metrů, které chyběly pouhé dvě setiny sekundy k zisku bronzových medailí.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Na šampionátu žáků se představí 20 domácích závodníků

17. 9. 2019

 

V úterý byl zveřejněn výběr závodníků na Mistrovství České republiky žáků a žákyň, které proběhne od pátku do neděle na kolínském stadiónu Mirka Tučka v Borkách. Domácí Sokol Kolín-atletika na něm bude v individuálních soutěžích v konkurenci více než 600 nejlepších českých závodníků reprezentovat 20 žáků a žákyň! 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Junioři přidali do kolínské medailové sbírky stříbro!

15. 9. 2019

 

Generálkou kolínských pořadatelů na nadcházející mistrovství České republiky žactva bylo v neděli 15. září pořádání mistrovství Čech družstev juniorů a juniorek. A závod této nejprestižnější mládežnické kategorie se za krásného počasí vydařil nejen pořadatelsky, ale také sportovně.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Zlatá sobota kolínské mládežnické atletiky!

14. 9. 2019

 

Sobota 14. září byla v atletické termínové listině vyhrazena Mistrovství Čech družstev dorostu a staršího žactva. Kolínská atletika měla v akci všechny čtyři týmy, které se do soutěže probojovaly z prvého či druhého místa v přeboru Středočeského kraje. A závody se jim jaksepatří vydařily, když tři z nich se vracely domů s tituly mistrů Čech!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky | Fotografie: MČ_19

EKAG Brno 2019

13. 9. 2019

Od 9. do 12. září bojovali naši atleti o medaile na Evropském týdnu atletiky v Brně.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

V baráži o extraligu kolínští muži čtvrtí, ženy sedmé

8. 9. 2019

 

Muži i ženy Sokola Kolín-atletika vybojovali v neděli 8. září na stadiónu pražské Slavie po postupu z prvního, respektive druhého místa prvoligové soutěže baráž o postup do extraligy 2020. Ten si z osmiutkání 7. a 8. týmu z letošní extraligy a 1. a 2. týmů ze tří prvoligových skupin zajistily první dva celky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Mladší žáci i žákyně postoupili do krajského finále

7. 9. 2019

V pátek 6. září proběhlo na kutnohorském stadiónu závěrečné 4. kolo skupiny B přeboru Středočeského kraje družstev mladšího žactva. Kolínská děvčata v něm vybojovala druhou příčku a chlapci, kterým se příliš nedařilo, skončili čtvrtí. Oba týmy si vybojovaly postup do finálového utkání.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Kolínskou desítku vyhrál Vošvrda

3. 9. 2019

Za tropického vedra proběhl v neděli 1. září letošní 13. ročník Kolínské desítky. Na start závodu se postavilo 99 běžců a běžkyň, v doprovodném dětském programu pak soutěžilo 18 malých závodníků. Obrátkový závod vedoucí po asfaltu a lesních cestách se stal kořistí mladoboleslavského Sebastiana Vošvrdy a chotěbořské Markéty Gajdorusové.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Starší žákyně jsou přebornicemi kraje, žáci jsou stříbrní

1. 9. 2019

 

V neděli 1. září hostil berounský atletický stadión finále přeboru Středočeského kraje družstev staršího žactva. Kolínským týmům se vrchol krajské soutěže vydařil, když děvčata s převahou získala přebornický titul a chlapcům v dramatickém závěru chybělo k titulu pouhých 5 bodů. Obě družstva si tak zajistila postup do mistrovství Čech, které se uskuteční v sobotu 14. září v Pardubicích.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Dorostenky a junioři jsou přeborníky kraje

31. 8. 2019

 

Třetí a poslední kolo atletického přeboru Středočeského kraje družstev dorostu a juniorů hostil v poslední srpnový den stadión ve staroboleslavské Houštce. Zatímco v soutěži dorostenek bylo o titulu kolínských dívek rozhodnuto už po předchozích kolech, dorostenci a junioři měli po dvou kolech vyrovnanou bilanci s kladenskými rivaly.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky