Mladší žactvo přivezlo z krajských přeborů osm medailí

Jako první kategorie mají za sebou letošní přebor Středočeského kraje jednotlivců na dráze mladší žáci a žákyně. Netradičně se uskutečnil v neděli 1. května na kutnohorském stadiónu a kolínští závodníci ve veliké konkurenci stovek závodníků z 25 klubů, z nichž 21 dosáhlo alespoň na jednu medaili, na rozdíl od loňského roku rozhodně nevyšli naprázdno.

Nejvíce se dařilo vrhači Josefu Pazderovi, který vyhrál jak vrh koulí (11,04), tak hod oštěpem (34,11). Třetí zlatou medaili přidala chlapecká štafeta na 4x60 metrů ve složení Havlůj, Král, Kubelka, Kučera (32,98). Dvě stříbrné medaile vybojovali Kateřina Bílková v běhu na 1500 metrů (5:29,71) a Vojtěch Kučera ve skoku dalekém (460). Bronzové medaile pak přidali Tomáš Kučera v běhu na 60 metrů překážek (10,18) a štafeta dívek na 4x60 metrů v sestavě Petránková, Stachová, Svobodová, Szitásová (32,84).

Blizoučko k medaili měla Vanessa Stachová, které v běhu na 150 metrů chyběla jediná setina (20,00). Čtvrté příčky obsadili také Vojtěch Kučera ve skoku vysokém (140) a Ondřej Kubelka ve vrhu koulí (8,56). Pátou příčku obsadili Jiří Havlůj v běhu na 60 metrů (8,49) a ve skoku vysokém Petra Matoušková (149). Do nejlepší šestice se vešli také Vanessa Stachová v běhu na 60 metrů (8,48), Yvona Szitásová ve skoku dalekém (458) a Petr Foršt ve vrhu koulí (7,92).

Kolínští mladí atleti získali spolu se závodníky Atletiky Čelákovice nejvíce medailí - osm. V klasickém medailovém pořadí podle kvality medailí obsadili třetí příčku.

Medailové pořadí: SKP Nymburk 4-1-0, Atletika Benešov 3-3-0, Sokol Kolín-atletika a Atletika Čelákovice 3-2-3, ASK Dipoli 2-2-3, AK Sokol Nehvizdy 2-2-2, SK Sporting Příbram 2-2-1, Lokomotiva Beroun 2-1-2, ŠAK Slaný 2-0-2, Atletika Líbeznice 1-3-3, Atletika Stará Boleslav a Sokol Roztoky u Prahy 1-1-1, TJ Neratovice 1-1-0, A.C. TEPO Kladno 1-0-1, Sokol Říčany a Radošovice, LS Kladno a Atletika Vlašim 0-1-0, Sokol Zlatníky, Jiskra Zruč nad Sázavou, Slavoj Český Brod a AC Čáslav 0-0-1