Mladší žactvo získalo na přeboru kraje sedm medailí

Konečně za krásného jarního počasí se na berounském stadiónu uskutečnil v sobotu 20. května přebor Středočeského kraje v kategorii mladšího žactva. Ačkoli se v této kategorii rozděluje jen 26 sad medailí, podělilo se o ně hned 21 ze 30 zúčastněných klubů, což svědčí o obrovské šíři středočeské atletiky.

Velmi dobře si vedli mladí kolínští atleti, kteří získali tři zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile a v medailovém pořadí obsadili druhou příčku za nejúspěšnější výpravou A.C. TEPO Kladno.

Zlatou medaili vybojoval ve skoku vysokém Dominik Hovorka, který jako jediný překonal laťku ve výši 154 cm, druhou přidal ve vrhu koulí Matyáš Lesák, který vyhrál téměř o metr vrhem dlouhým 10,48 m a třetí přebornicí Středočeského kraje se stala v hodu oštěpem Eliška Brunclíková, která dominovala výkonem 31,07 m.

O dvě stříbrné medaile se zasloužili Vanessa Stachová, která v běhu na 150 metrů překonala časem 19,78 s kolínský historický rekord této kategorie, a Matyáš Lesák, který ke zlatu z koule přidal ještě stříbro v hodu míčkem výkonem 57,34 m. Dva bronzy přidali do kolínské sbírky v běhu na 300 metrů Anežka Petránková, která běžela tuto trať za 46,60 s, a štafeta dívek Stachová, Šimicová, Petránková, Bébrová na 4x60 m v čase 33,26 s.

Medailové pořadí klubů:

A.C. TEPO Kladno 6-3-2, Sokol Kolín-atletika 3-2-2, TJ Neratovice a Sokol Nehvizdy 3-1-1, ASK Dipoli 2-2-2, Lokomotiva Beroun 2-1-3, Slavoj Český Brod 2-1-3, Střela Žebrák 1-3-2, AO Sokol Říčany a Radošovice 1-2-0, Atletika Líbeznice 1-1-4,   SC Nové Strašecí 1-1-0, SKP Nymburk 1-0-1, Olympia Kutná Hora a Spartak Čelákovice 0-2-0, LS Kladno 0-1-2, TJ Rakovník a Sokol Roztoky u Prahy 0-1-1, Sporting Příbram 0-1-0, SK Mníšecko, Sokol na Mělníce a Atletika Stará Boleslav 0-0-1