Ve 4. kole KP mladší žáci doma vyhráli, žákyně byly druhé

Závěrečné 4. kolo bojů družstev mladších žáků a žákyň ve skupině B přeboru Středočeského kraje proběhlo v pátek 7. září na stadiónu Mirka Tučka v Kolíně. Z kolínských družstev si lépe vedli chlapci, kteří stejně jako v předchozích kolech zvítězili, dívky pak skončily druhé.

Obě kolínská družstva si tak zajistila postup do finále krajského přeboru, kam postoupila nejlepší pětice týmů z obou skupin. Podle zatím neoficiálního pořadí kolínští žáci skupinu vyhráli a do finále je doprovodí ještě družstva Staré Boleslavi, Kutné Hory, Nymburka a Čáslavi, děvčata postupují z druhé příčky za staroboleslavským týmem a pětici doplní dívky Vlašimi, Čáslavi a Nymburka.

Vítězství si z kolínských závodníků připsali Klára Cardová v běhu na 60 metrů (8,63) a Anna Pátková velmi kvalitním výkonem ve skoku vysokém (155), druhou příčku obsadily znovu Klára Cardová na 300 metrů (47,21) a Natálie Kondrátová na 1500 metrů (5:48,22), třetí místa pak vybojovali Matěj Rosenberger na 300 metrů (45,63), Anna Pátková (24,81) a Martin Vítek (30,30) v oštěpu a štafeta žáků na 4x400 metrů ve složení Hořejš, Rosenberger, Peroutka, Vašák (34,02).

V první pětici se ještě umístili Matěj Rosenberger (8,70) a Karel Vašák (8,83) v běhu na 60 metrů, Marek Málek na 1500 metrů (5:18,71), Vojtěch Slavík na 60 metrů překážek (11,92), Valentýna Olivová (137) a Jan Švach (131) ve výšce, Vojtěch Pernica v dálce (450), Natálie Suchá (8,95) a Jindřich Šedivý (8,87) ve vrhu koulí.

Výsledek 4. kola:

Mladší žáci: 1. Sokol Kolín-atletika A 95, 2. SKP Olympia Kutná Hora 79, 3. SKP Nymburk 76,5, 4. Atletika Stará Boleslav 74,5, 5. AC Čáslav 71, 6. Slavoj Český Brod 49, 7. Sokol Říčany a Radošovice 46, 8. Spartak Vlašim 8, 9. Sokol Kolín-atletika B 5

Mladší žákyně: 1. Atletika Stará Boleslav 99, 4. Sokol Kolín-atletika A 83, 3. Spartak Vlašim 67, 4. SKP Nymburk 64, 5. Atletika Benešov 49, 6. AC Čáslav 46,5, 7. SKP Olympia Kutná Hora 35, 8. Sokol Říčany a Radošovice 34, 9. Slavoj Český Brod 17,5, 10. Sokol Kolín-atletika B 3