Souboj kolínských vytrvalců na Drozdově běhu pro Milana Janouška

V neděli 10. října za slunečného, ale chladného počasí vyrazilo na stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách 66 běžců a běžkyň na trať již 95. ročníku Drozdova lesního běhu na 4200 metrů. Mezi nimi se na startovní čáru postavili i dva v současnosti nejlepší kolínští vytrvalci Milan Janoušek a Roman Pazdera.

Zatímco Roman Pazdera v tomto roce vybojoval medaili na mistrovství České republiky mužů do 22 let v běhu na 5000 metrů, Milan Janoušek před týdnem překonal vlastní historický kolínský rekord v půlmaratónu. V přímém souboji byl tentokrát jasně lepší Milan Janoušek, který zvítězil s více než dvacetisekundovým náskokem v nejlepším čase na této trati za posledních více než 20 let 12:49 min. O dalších téměř 30 sekund zpět za Romanem Pazderou (13:08) doběhl na třetím místě mnohonásobný vítěz Drozdova lesního běhu Jiří Miler (13:36), vítěz kategorie na 40 let. Na celkově páté příčce mezi všemi startujícími muži finišovala v čase 14:50 min. vítězka kategorie žen Gabriela Veigertová.