Jdi na obsah Jdi na menu

Starší žactvo vybojovalo 11 medailí

Den po starších kategoriích bojovali na pražském Strahově o tituly přeborníků Středočeského kraje starší žáci a žákyně. Obrovskou a narůstající konkurenci v této kategorii dokládá to, že se přeboru zúčastnilo téměř 400 závodníků z 21 oddílů, zatímco ještě před třemi lety jich bylo téměř o 150 méně pouze ze 14 klubů.

Kolínští mladí atleti se ve startovním poli rozhodně neztratili, když dokázali vybojovat 11 medailí, z toho čtyři zlaté. V počtu medailí tak byli nejúspěšnější spolu s největším překvapením přeboru, závodníky velmi mladého klubu Atletika Líbeznice, kteří získali dokonce o titul více.

Dvěma tituly i kvalitními výkony, kterými sahá po účasti na republikovém šampionátu, se blýskl sprinter Jiří Synek, který vyhrál běhy na 60 i 150 metrů. Výborně si vedl i výškař Matyáš Čudlý a čtvrtý titul získala v běhu na 4x200 m štafeta chlapců ve složení Rosenberger, Boháč, Pernica a Synek. Děvčata získala pouze dvě medaile, obě stříbrné, a postaraly se o ně sprinterky. V běhu na 150 metrů to byla Klára Cardová a ve štafetě na 4x200 metrů čtveřice Kopelentová, Cardová, Pokorná a Sahulková. Třetí stříbro získal v běhu na 1500 metrů Marek Málek. I čtyři bronzové medaile vybojovali sprinteři. V běhu na 60 metrů Michal Boháč, na 150 metrů Matěj Rosenberger, na 300 metrů Tomáš Novák a ve štafetě kvarteto Peroutka, Hořejš, Výborný a Novák.

Při svém prvním startu mezi staršími žáky se blýskli výbornými umístěními i někteří o rok mladší závodníci, především čtvrtí Vojtěch Otta ve vrhu koulí a Adéla Sahulková v běhu na 150 metrů a šestá nejrychlejší překážkářka Klára Pokorná.

Z výsledků kolínských závodníků:

1. místa: Synek 60 m 7,36 a 150 m 17,51, Čudlý výška 173, Rosenberger, Boháč, Pernica, Synek 1:39,72

2. místa: Cardová 150 m 20,12, Kopelentová, Cardová, Pokorná, Sahulková 1:52,39

3. místa: Boháč 60 m 7,58, Rosenberger 150 m 18,15, Novák T. 300 m 42,84, Peroutka, Hořejš, Výborný, Novák 1:46,29

Medailové pořadí klubů: Atletika Líbeznice 5 zlatých, 3 stříbrné, 3 bronzové, Sokol Kolín-atletika 4-3-4, AC Čáslav 3-1-1, Atletika Stará Boleslav 2-1-0, A.C. TEPO Kladno 1-5-3, Atletika Benešov 1-1-1, Lokomotiva Beroun a ASK Dipoli 1-1-0, Sokol Říčany a Radošovice a Sporting Příbram 1-0-1, SKP Nymburk 0-3-1, Střela Žebrák 0-1-1, SKP Olympia Kutná Hora, Spartak Vlašim a ŠAK Slaný 0-0-1