Po dramatu jsou dorostenci mistry České republiky!

Na stadiónu pražské Slavie v Edenu se uskutečnilo za finále mistrovství České republiky družstev dorostu. Kolínský tým dorostenců vedený Antonínem Morávkem po vítězství v mistrovství Čech k němu odjížděl s medailovými ambicemi a v dramatickém utkání je dokázal potvrdit.

Hned první disciplíny časového pořadu ukázaly, s jakým nasazením jdou kolínští závodníci do boje. V hodu kladivem se Dominiku Královi a Karlu Hanušovi podařilo vybojovat na 2. a 3. místo 17 bodů za výkony 59,16 a 52,37 m. I když skok o tyči nevyšel Jakubu Vítkovi úplně podle představ, skokem přes 405 cm získal pro tým výrazných 8 bodů. Velký byl i přínos chodců na 3000 metrů Vojtěcha Höfnera a Martina Chlubny, kteří obsadili 6. a 7. místo (22:23,45 a 22:43,80).

Velké očekávání přinesly rozběhy na 100 metrů, protože do šestičlenného finále se probojovala hned trojice Kolíňáků – Marek Řehák (11,31), Dominik Holub (11,32) a Stanislav Jíra (11,38). V běhu na 800 metrů si poté výrazně vylepšil osobní maximum Tadeáš Krakuvčík na 2:02,48 min. a získal pro tým 6 bodů. V hodu oštěpem přibyl opět výrazný počet bodů díky 3. místu Filipa Kaplana (54,92) a na 110 metrů překážek přidal Jan Bouma 3 body za čas 15,09 s. Skvěle vyšlo chlapcům v modrobílém finále běhu na 100 metrů, kde získali vynikajících 26 bodů, když vyhrál Stanislav Jíra za 11,11 s, druhý doběhl v osobním rekordu 11,14 s Marek Řehák a ještě 6 bodů připojil pátý Dominik Holub (11,39)! Už v této době se kolínští dorostenci přetahovali o vedení v soutěži s týmem Atletiky Jižní Město, ale příliš pozadu nezůstávali ani další soupeři, především družstva Olomouce, Plzně a pražské Slavie.

Další výrazný zisk 21 bodů přinesl skok daleký, ve kterém Dominik Holub (659) obsadil druhé místo, Jakub Vítek v osobním rekordu 643 cm skončil třetí a sedmou příčku vybojoval Robin Martinek za 634 cm. Kolínský rozlet trochu přibrzdil běh na 400 metrů, které osmý doběhl Maroš Lúža za 52,51 s, a vrh koulí, kde na deváté příčce skončil Dominik Král (13,64). V běhu na 2000 metrů překážek ale zaběhli skvěle Ondřej Hodboď, který obsadil 2. příčku za 6:24,28 min., a jen o dvě místa za ním finišoval Martin Koutník (6:43,66). Hodně přispěl na kolínské konto v následujícím běhu na 3000 metrů Roman Pazdera, jenž si zaběhl osobní rekord 9:23,34 min. a vybojoval 7 bodů. V běhu na 300 metrů překážek sice nikdo z Kolíňáků nestartoval a v hodu diskem získal 3 body osmý Dominik Král (32,71), ale pak přišly zase silnější kolínské disciplíny.

V běhu na 200 metrů bodovali šestý Marek Řehák (22,88) a devátý Stanislav Jíra (22,98) a v trojskoku naskočilo v součtu Sokola Kolín-atletika dalších 19 bodů, protože třetí místo obsadil Dominik Holub (13,15), hned za ním skončil Robin Martinek (12,99) a sedmé místo vybojoval Jindřich Semotam (12,71), který se po nepříjemném zranění ze skoku o tyči, které mu na několik měsíců vystavilo stopku, dokázal v pravý čas do atletických sektorů vrátit. Tři disciplíny před koncem nebyl boj o medaile zdaleka rozhodnutý.

V běhu na 1500 metrů podržel vysoko ambice Kolína Jiří Kabrda, který v čase 4:17,68 doběhl třetí. Před závěrečnými štafetami měl Kolín na čele náskok 6 bodů před Jižním Městem, ale nebezpečně se dotáhli i Olomoučtí. Dvě kolínské čtveřice Bouma, Tonar, Jíra, Řehák a Puczek, Šanc, Semotam, Vítek přidali v běhu na 4x100 metrů 9 a 2 body v časech 44,53 a 46,78 s. Před poslední disciplínou se ale kolínský náskok ztenčil na 3 body před Jižním Městem a 6 před Olomoucí. Štafety na 4x400 metrů pak přinesly velké medailové drama. V prvém běhu sestava Bouma, Hodboď, Krakuvčík, Lúža (3:34,30) doběhla pátá o jednu příčku za Jižním Městem, ale o dvě před Olomoucí. Rozhodoval tak až běh B štafet, kde kvarteto Höfner, Kaplan, Koutník, Martinek porazilo obě štafety svých soupeřů za 3:41,4 min. a naplno mohlo vybuchnout kolínské nadšení. Tým dorostenců se stal třetím družstvem v celé historii kolínské atletiky, jež získalo titul mistrů republiky!