Jdi na obsah Jdi na menu

O víkendu šest kolínských týmů startuje na mistrovství Čech!

Ve všech mládežnických kategoriích skončily letošní boje v přeboru Středočeského kraje, z nějž vždy první dvě družstva postoupila do bojů o medaile z mistrovství Čech, které se v kategoriích staršího žactva, dorostu i juniorů odehraje o nadcházejícím víkendu. Bojovat se bude také o postup do finálového závodu mistrovství České republiky. V letošním roce vůbec poprvé v historii kolínské atletiky se do mistrovství Čech probojovaly kolínské týmy ve všech šesti kategoriích!

V sobotu 16. září se odehraje mistrovství Čech v kategoriích staršího žactva a juniorů. Kolínští žáci a žákyně zajíždějí do Kladna a odjezd výpravy je v 7.00 hod. od atletického stadiónu. Obě družstva i přesto, že sestavu komplikují hlavně v případě dívek taneční, rozhodně odjíždějí s ambicemi na postup, což vzhledem k tomu, že do mistrovství ČR postoupí jen první tři týmy, znamená i ambice na medailové umístění.

Cíl vybojovat postup mají i družstva juniorů a juniorek, která vyrážejí do Pardubic rovněž od atletického stadiónu o hodinu později než žactvo, tedy v 8.00 hod. V této kategorii jde z českého šampionátu dál pět týmů a kolínská družstva i tady pošilhávají po medailovém zisku. Na rozdíl od žactva, které má český šampionát rozdělený do dvou skupin, se v Pardubicích sejde silnější konkurence 15 týmů juniorů a 14 družstev juniorek.

Naprosto stejně početné startovní pole čeká i dorostence a dorostenky, kteří budou o medaile a postup z umístění do 5. místa bojovat v neděli 17. září na kolínském stadiónu. Kolínské organizátory tak čeká úplně nejtěžší letošní pořadatelská zkouška, navíc předpovídané chladné počasí s přeháňkami jim práci rozhodně neulehčí. Na domácí půdě mají mnohem větší šanci na úspěch dorostenci, neboť nejlepší dorostenky posilí o den dřív družstvo juniorek.

Mistrovství Čech na kolínském stadiónu začíná prvními disciplínami v 10.30 hod. a medailový ceremoniál proběhne o sedm hodin později, tedy v 17.30 hod.