Jdi na obsah Jdi na menu

Kateřina Šafránková na Zlaté tretře těsně pod 70 metrů

Tradičně s jednodenním předstihem před hlavním programem Zlaté tretry se v Ostravě dnes uskutečnil skvěle obsazený závod World Hammer Challenge. V letošním prozatím nejkvalitnějším závodě na světě se neztratila ani Kateřina Šafránková, i když pokořit limit pro londýnský světový šampionát se jí opět nepodařilo.

Z pěti zdařených pokusů měřil nejkratší hod kolínské kladivářky 67,44 m, nejdále se pak dostala ve třetí sérii na 69,71 m. Tímto hodem znovu splnila B limit pro MS, ten jí však s největší pravděpodobností stačit nebude. Ale příští šanci přehodit 71 metrů bude mít už v neděli na stejném sektoru při 2. kole extraligy. V Hammer World Challenge se po dvou absolvovaných závodech zařadila na 9. místo.

Přes velmi kvalitní výkon ale skončila Kateřina až sedmá, protože nejlepší kladivářky světa se prezentovaly skvělými hody. Zvítězila světová rekordmanka Wlodarzyková v rekordu mítinku 79,72 m, druhá Číňanka Zhengová předvedla letošní třetí nejlepší světový výkon 76,25 m, třetí pak skončila čtvrtá žena světových tabulek Azerbajdžánka Skydanová za 74,25 m. Čtvrtá Angličanka Hitchonová hodila 73,68 m, Polka Kopronová 73,39 a další z Polek Fiodorowová 72,03. Za Kateřinou Šafránkovou skončila ve finále Maďarka Gyurátzová výkonem 68,92 m.