Jdi na obsah Jdi na menu

Ve čtvrtek bude v Kolíně k vidění skvělý závod oštěpařů!

Tento čtvrtek 20. července se na atletickém stadiónu Mirka Tučka uskuteční již letošní 5. vrhačský čtvrtek a přihlášky slibují znovu jako loni vynikající závod v hodu oštěpem. Po loňských velehodech Jakuba Vadlejcha a Barbory Špotákové se letos představí trojice českých oštěpařů, usilující o splnění limitů na mistrovství světa v Londýně.

Diváci tak mají možnost vidět mistra světa z roku 2013, dvojnásobného mistra Evropy z let 2012 a 2014, čtvrtého a sedmého muže z olympijských her v Londýně a Riu de Janeiro Vítězslava Veselého s osobním rekordem 88,34 m, stříbrného muže z ME do 22 let 2009 Petra Frydricha s osobním maximem 88,23 m a dalšího osmdesátimetrového oštěpaře Jaroslava Jílka s „osobákem“ 83,19 m.

Všichni tři se budou pokoušet o splnění limitu pro účast na srpnovém mistrovství světa v Londýně. Limit A, zaručující přímou účast leží ve vzdálenosti 83,00 m, limit B 81,60 m pak pouze umožňuje účast těm, které případně na konci kvalifikačního období pozve mezinárodní federace, pokud nebude naplněn „ideální počet startujících“ dostatkem oštěpařů s A limitem. Jaroslav Jílek (letos 82,74) a Vítězslav Veselý (82,29) tak zatím disponují pouze horším z limitů, Petr Frydrych (80,61) nemá splněn ani ten. Čeká nás proto v Kolíně nesmírně zajímavý závod!

O splnění alespoň B limitu se bude pokoušet nejlepší současná diskařka Eliška Staňková. Její limity leží ve vzdálenosti 61,20 a 59,40 m a k měkčímu z nich jí zatím letos chybí rovný půlmetr.

Celý mítink začíná v 17.00 hod. závody v hodu kladivem a B skupiny v hodu oštěpem, nejsledovanější soutěž v hodu oštěpem mužů přijde na pořad o půl sedmé. Přijďte závodníky na kolínský atletický stadión v jejich boji o Londýn podpořit!