Vítězem 62. ročníku KVOKu se stal Švadlenka

V netradičním srpnovém termínu se v neděli 16. srpna uskutečnil už 62. ročník půlmaratónu Kolín - Velký Osek - Kolín. Na start tohoto obrátkového běhu se za slunečného počasí a teplotě těsně nad 20 stupni Celsia postavilo 80 běžců a běžkyň.

Vítězem letošního ročníku se stal suverénně Jan Švadlenka z AC Mladá Boleslav, který dosáhl času 1:16:14 hod. a zvítězil o téměř tři minuty před domácím Petrem Hanošem (1:19:11), jenž se zároveň stal krajským přeborníkem. Třetí doběhl Miroslav Balatka z Rádla (1:20:42). V krajském přeboru doběhl druhý další Kolíňák Luboš Herel (1:22,08), který vyhrál kategorii nad 40 let, a třetí nymburský Jan Herda (1:26:16). Vítězem kategorie nad 50 let se stal Martin Fořt z Eleven Run Teamu (1:21,43), nejrychlejší v kategorii nad 60 let byl Miroslav Brabenec ze Žďáru nad Sázavou (1:34:02) a mezi sedmdesátníky Miroslav Říha ze Sadské (2:04:40).

Mezi ženami zvládla nejrychleji půlmaratón chomutovská Ivana Vávrů (1:39:28) před čáslavskou Adélkou Semrádovou, která zvítězila v přeboru Středočeského kraje. Třetí doběhla vítězka kategorie na 45 let Jitka Kábrtová ze Sokola Studnice (1:40:01). V kategorii nad 35 let vyhrála kolínská Ivana Kroužilová, druhá v krajském přeboru (1:40:29), třetí v kraji byla Martina Hampejsová (1:42:33).