Odložený Drozdův lesní běh vyhrál Roman Pazdera

Letošní trojnásobný juniorský mistr České republiky Roman Pazdera se stal suverénním vítězem již 94. ročníku Drozdova lesního běhu na 4200 metrů. Jeden z nejstarších závodů světa, který byl z původního termínu dvakrát přeložen, se nakonec běžel v sobotu 5. prosince a proběhl ve dvou bězích, aby byla dodržena aktuální protiepidemická opatření.

Současná situace se samozřejmě podepsala na šíři startovní listiny, a tak na start tohoto ročníku se postavilo pouze 54 běžců a běžkyň. Svěřenec trenérky Jany Šedinové potvrdil letošní velmi dobrou formu a do cíle na stadiónu Mirka Tučka dorazil do cíle s více než minutovým náskokem. Běžci domácího Sokola Kolín-atletika obsadili kompletní stupně vítězů, když druhý doběhl Luboš Herel, jenž zároveň vyhrál kategorii nad 40 let, a třetí člen stejné tréninkové skupiny jako vítěz dorostenec Mojmír Pavlík. Mezi ženami byla nejrychlejší Martina Hampejsová před dalšími svěřenkyněmi Jany Šedinové Eliškou Klikovou a Barborou Janůrkovou.