Na Kolínské desítce dominoval Roman Pazdera

Na start 14. ročníku Kolínské desítky se v neděli 30. srpna postavilo celkem 79 běžců a běžkyň. Velký rozsah běžeckých schopností předvedl domácí svěřenec trenérky Jany Šedinové junior Roman Pazdera, který po sobotním vítězství v krajském přeboru družstev juniorů na 1500 metrů suverénně dominoval o den později na desetikilometrové trati.

Roman Pazdera vyhrál závod mužů v čase 33.31 min. s více než minutovým náskokem před před Janem Halberštátem z Kerteamu (34:42) a třetí proběhl cílem harrachovský Jiří Major (35:47). Jen dvě sekundy za ním proťal cílovou čáru další kolínský vytrvalec Petr Harnoš.

Nejrychlejší ženou letošního ročníku byla Gabriela Vajgertová z SK Slavia Jičín, která trať absolvovala za 38:40 min. O dvě a půl minuty za ní zaostala Petra Dvořáková z AC Čáslav (41:14), vítězka kategorie nad 35 let, a třetí místo obsadila Iva Kroužilová ze Sokola Kolín-atletika (43:21).

Vítězem kategorie mužů nad 40 let se stal Tomáš Mocek (36:03), nejrychlejší v kategorii nad 50 let byl Ladislav Semrád z Čáslavi (38:32), mezi šedesátníky vyhrál kolínský Pavel Prchal (43:24) a mezi sedmdesátníky českobudějovický Václav Svoboda (48:21). V kategorii žen nad 45 let vyhrála Alena Bojanovská z Nového Města na Moravě (43:48), ale ještě rychlejší byla ve vyšší kategorii o více než 20 let starší někdejší vynikající československá reprezentantka v běhu na lyžích a stříbrná medailistka ze světového šampionátu v roce 1974 Blanka Paulů (43:31).