Kučera vítězem 59. ročníku KVOKu

Na start letošního 59. ročníku půlmaratónu Kolín - Velký Osek - Kolín, který se běžel jako jako Memoriál Jindry Stránského, se postavilo za slunečného, ale chladného počasí celkem 105 mužů a žen. V předprogramu byly k vidění dětské závody. Hlavnímu závodu zcela dominoval běžec VSK Univerzity Brno Martin Kučera, který zvítězil s velkým náskokem.

Martin Kučera se usadil na špici závodu hned od jeho startu na stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách a svůj náskok neustále zvyšoval. V cíli se objevil v čase 1:10:57 min. a druhý v cíli, Pavel Pinďák z Varnsdorfu na něj ztratil bezmála šest minut (1:16:54). Bronzovou příčku si vybojoval kolínský Petr Hanoš (1:18:18).

V kategorii mužů nad 40 let byl nejrychlejší domácí Milan Římal (1:22,26) před pečeckým Norbertem Klvaněm (1:24:34) a dalším kolínským běžcem Janem Kotykem (1:24:47). Kategorii mužů nad 50 let vyhrál Roman Otta z Vrchlabí (1:32:02), druhý doběhl Luboš Káňa z Přibyslavic (1:33:11) a třetí Pavel Prchal z Kolína (1:35:00). Nejstarší účastník závodu, dvaasedmdesátiletý Miroslav Říha ze Sokola Sadská, si s tratí dlouhou 21 100 metrů poradil v čase 1:48:46.

Mezi ženami byla nejrychlejší Monika Limberková, která půlmaratón proběhla za 1:31:54 min. a zároveň zvítězila v kategorii žen nad 35 let před Romanou Brumlichovou z klubu Medvědí doupě (1:33:08) a Ivou Kroužilovou ze Sokola Kolín-atletika (1:40:57). Vítězkou kategorie do 34 let se stala Štěpánka Kučerová z Písku (1:42,13) před Erikou Kičinovou z Café Bajer (1:52:35) a Kateřinou Javůrkovou (1:58,26). V kategorii žen nad 45 let dominovala Dana Jiřičná z Bonbonu Praha (1:38:07), druhá doběhla Iveta Hodečková z Aeroklubu Kolín (1:52:45) a třetí Romana Bašková z Chlumce (2:09:32).