Jdi na obsah Jdi na menu

Dva Kolíňáci na MČR v půlmaratónu

Dva běžci Sokola Kolín-atletika ze skupiny běžců mimo dráhu startovali na mistrovství České republiky v půlmaratónu, které se běželo v sobotu 15. dubna v rámci tradičního Pardubického vinařského půlmaratónu.

V kategorii mužů to byl Luboš Herel, který doběhl na 29. místě v čase 1:20:07 min.. Mistrem ČR se stal liberecký Vít Pavlišta (1:07:31) před úpickým Petrem Pechkem (1:08:34) a boskovickým Janem Kohutem (1:08:59). Druhý kolínský přihlášený vytrvalec Jiří Křeček nakonec v mistrovském závodě nestartoval.

V kategorii žen startovala Iva Kroužilová a skončila na 23. příčce výkonem 1:40:51 min. Mistraní republiky se stala nestárnoucí Petra Kamínková z AK Olomouc (1:18:00) před další čtyřicátnicí Ivanou Sekyrovou z AK Sokolov (1:18:58) a Danielou Havránkovou z PSK Olymp Praha (1:20:00).