Jdi na obsah Jdi na menu

Zemřel Jan Jurečka

Dne 15.5. 2021 zemřel po dlouhé těžké nemoci ve věku 91 let člen výborné kolínské běžecké skupiny ze 60. let Jan Jurečka. Poslední rozloučení s tímto vynikajícím sportovním pedagogem se uskuteční v pátek 21. 5. v 10:20 v Nové obřadní síni v Praze na Olšanských hřbitovech.

Jan Jurečka, prom. ped., se narodil 5. 5. 1930 v Praze. Byl členem Slavie Nymburk, Lokomotivy Kolín a Dukly Praha. Byl učitelem a vedoucím katedry Tyršova ústavu a ústřední školy ČSTV, jako sportovní pedagog pracoval v Alžíru (1969-72).

Od poloviny 50. do konce 60. let pracoval střídavě či paralelně jako člen běžecké komise trenérské rady, metodické komise či trenérské rady Středočeského kraje. Významné bylo jeho působení na poli rozhodčích, byl členem komisí na různých úrovních (krajské, české, federální). Byl ústředním rozhodčím, ale i ITO EAA, vedl kursy rozhodčích a připravil pro ně školící skripta. Zpracoval část běhy a chůze pro skripta trenérů a také publikoval "L´initiation en athlétisme" francouzsky v Alžíru 1972 a "Athletes in action" anglicky část o 3000 m př. v Londýně 1985.

Jan Jurečka byl jednou z postav kolínské atletiky, které se výrazně zapsaly do vývoje královny sportů v naší zemi.