Jdi na obsah Jdi na menu

Výborná čtyřstovka Zdeňky Seidlové

Do víkendového mistrovství České republiky v halových vícebojích, které proběhlo v pražské Stromovce, byly zařazeny také vložené závody na 400 metrů mužů a žen. Týden před halovým šampionátem mužů a žen se v něm blýskla také kolínská sprinterka Zdeňka Seidlová.

Svěřenkyně trenéra Dalibora Kupky v něm totiž doběhla druhá za juniorkou Ladou Vondrovou, která si nečekaně splněním limitu řekla o letenku na mistrovství světa do Birminghamu časem 52,95 s, a kolínská závodnice si vylepšila absolutní osobní rekord výkonem 52,91 s a za limitem zaostala o 7 desetin. Do kolínského historického rekordu Heleny Jiranové jí pak chybělo pouhých 14 setin.

Na halovém přeboru Libereckého a Ústeckého kraje v Jablonci nad Nisou startovala početná skupina mladých kolínských atletů. Nejkvalitnější výkon podali junioři Robin Martinek, který se novým osobním rekordem v trojskoku 13,61 s posunul na 5. místo průběžných českých tabulek, a Stanislav Jíra, letos čtvrtý nejrychlejší Čech, který zaběhl 60 m za 7,05 s, a také dorostenec Roman Pazdera, který si na 800 metrů posunul osobní maximum na 2:02,54 min.