Jdi na obsah Jdi na menu

Velká cena Kolína již tuto středu

Podzimní část atletické sezóny zahájí na kolínském stadiónu už 81. ročník tradiční Velké ceny města Kolína. Po desítkách let se tento mítink letos přesunul kvůli kolizi s ligovými boji z nedělního termínu na středu 23. srpna od 15.30 hod. Kolínští diváci se mohou těšit na kvalitní atletiku a třešničkou na dortu bude i start osmé kladivářky z nedávného mistrovství světa v Londýně Kateřiny Šafránkové.

Hlavními závody mítinku jsou 81. ročník Prágrova memoriálu v klasickém pětiboji (dálka, oštěp, 200 m, disk a 1500 m), 79. ročník Buzkovy míle, 66. ročník sprinterského trojboje mužů, 27. ročník memoriálu Antonína Votruby ve skoku vysokém, 26. ročník Velké ceny Kolína a memoriálu Václava Širce ve skoku vysokém, 18. ročník Velké ceny Kolína v běhu žen na 1000 metrů a 16. ročník sprinterského trojboje žen.

Z rámcových závodů budou mít muži na pořadu hod oštěpem a ženy skok vysoký, skok daleký, hod kladivem a hod oštěpem. Organizátoři tohoto mítinku pevně věří, že si podívanou na kvalitní českou atletiku na startu s nejlepšími domácími závodníky nenechají ujít ani kolínští sportovní příznivci a přijdou do ochozů stadiónu Mirka Tučka v Borkách závodníky povzbudit.