Jdi na obsah Jdi na menu

V úvodu světového šampionátu Štěpán Hampl z rozběhu nepostoupil

Dva kolínští sprinteři Štěpán Hampl a Stanislav Jíra spolu se svým trenérem Antonínem Morávkem reprezentují Českou republiky na mistrovství světa do 20 let, které se v úterý dopoledne rozběhlo ve finském Tampere. Hned v prvý půlden zaklekl na start rozběhu na 100 metrů Štěpán Hampl, ale závod roku se mu určitě nevydařil podle jeho představ.

Mezi celkem 47 nejlepšími sprintery světa startoval ve čtvrtém rozběhu a nepřály mu povětrnostní podmínky. Čtyři rozběhy měly podporu větru do zad až o síle 1,1 m/s, pátý měl mírný protivítr 0,3 m/s, a Štěpánovi foukal do tváře vítr o síle 1 m/s. Ve svém rozběhu doběhl kolínský sprinter až šestý v čase 10,78 s a od postupu do kýženého semifinále ho dělilo 0,16 s. V celkovém pořadí mu nakonec patřila 33. příčka. Rozhovor se Štěpánem Hamplem naleznete ZDE.

002.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Pro Štěpána ale vyřazení v rozběhu ještě neznamená konec účinkování na světovém šampionátu, neboť by se měl představit ještě v rozbězích na 200 metrů a spolu se Stanislavem Jírou také ve štafetě na 4x100 metrů.