Jdi na obsah Jdi na menu

Štěpán Hampl je nominován do české reprezentace na superligu mistrovství Evropy!

Ve dnech 9. – 11. srpna bude česká atletická reprezentace bojovat v Bydhošti v superlize mistrovství Evropy družstev mužů a žen o setrvání mezi evropskou elitou v této nejsilnější skupině. A to bude tentokrát velmi obtížné, neboť pro příště se soutěž vrací k modelu pouze osmi zemí v nejvyšší soutěži, a jistotu startu tak bude mít jen první sedmička.

Ve zveřejněné nominaci figuruje také jméno Štěpána Hampla, který je ve 20 letech poprvé nominován do české reprezentace mužů, a to pro štafetový závod na 4x100 metrů. O tom, jaká konkrétní čtveřice se ale nakonec v Bydhošti postaví na start, rozhodne pochopitelně až aktuální forma a zdravotní stav jednotlivých sprinterů, kterých je pro štafetu nominováno šest – vedle kolínského sprintera Jan Veleba, Zdeněk Stromšík, Jan Jirka, Dominik Záleský a Pavel Maslák.

V nominaci jsou také dvě odchovankyně kolínské atletiky. V hodu kladivem bude s evropskou špičkou bojovat Kateřina Šafránková, mezi nominovanými ženami pro štafetu na 4x100 metrů je také Helena Jiranová.