Starší žactvo získalo čtyři medaile

Přebor Středočeského kraje staršího žactva, který proběhl na pražském Strahově v neděli 22. ledna, přinesl kolínským mladým atletům zisk čtyř medailí - dvou stříbrných a dvou bronzových. Závod opět ukázal obrovský vzestup kvality mládežnické atletiky v našem kraji, kdy v nejedné disciplíně medaile visely na úrovni medailového výkonu na mistrovství ČR. Nejúspěšněji si tentokrát vedly výpravy A.C. TEPO Kladno (10 medailí), Sokola Nehvizdy (rovněž 10 medailí) a Atletiky Líbeznice (7 medailí).

Stříbrnou medaili vybojoval v běhu na 300 metrů Ondřej Musil, který zaběhl čas 40,12 s. Ten se podílel také na zisku druhé stříbrné medaile, kterou vyběhla štafeta žáků na 4x200 metrů ve složení Sauer, Holeček, Musil a Šmejkal časem 1:40,66 min. Bronzovou medaili si na krk pověsil koulař Antonín Adam, který si ve své doplňkové disciplíně vylepšil osobní rekord na 11,75 m. Pro stejný kov si na stupně vítězů vystoupil také Jan Šmejkal, který zaběhl třetí nejrychlejší čas v běhu na 150 metrů 18,31 s.

Do nejlepší středočeské šestky se kvalitními výkony dostali další kolínští žáci a žákyně. Jediná setina dělila od medaile v běhu na 60 metrů překážek Martinu Ježkovou (9,55), čtvrtý skončil také v běhu na 150 metrů Štěpán Holeček (18,78) a při svém prvním životním startu v běhu na 1500 metrů Veronika Beránková (5:18,91). Bramborovou medaili získaly také štafety na 4x200 metrů - ta dívčí ve složení Bedrnová, Plačková, Ježková a Grumlová (1:50,13) a druhá chlapecká v sestavě Hovorka, Převrátil, Mazúr a Kofroň (1:43,95). Páté příčky vybojovali Lukáš Sauer v běhu na 150 metrů (18,89), Vojtěch Kofroň v běhu na 60 metrů překážek (9,24) a Yvona Szitásová kvalitním osobním rekordem v dálce (516). Šestá místa si z Prahy odvezli sprinteři Jan Šmejkal (7,62) a Aneta Bedrnová (8,17) v běhu na 60 metrů a Viktor Šťovíček v běhu na 1500 metrů (4:52,35).